Šta je novo?

Orion Telekom

E pa vidis, to nisam znao. Nisam znao da je takva procedura. Samo sam hteo da znam da li me zavrcu ili treba da se plati. Sve jasno sada. :)
Solomonbg, rafiki, kao i ostalim, HVALA za odgovor. ;)
 
Poslao mejl orionu da ne planiram da produžim ugovor koji mi ističe u decembru pošto prelazim na MTS optiku. Zovu me danas i pitaju što neću da produžim ugovor, ja im objasnim, i dobijem ponudu od njih da uzmem samo net (samo me net i zanima) sa popustom od 20% (1gbps za 2560 mesečno) i uz to, pazite sad... 13 meseci po dinar. Slatke muke :)

Krenuo sam da računam šta mi je povoljnije, pošto bih kod mts uzeo box 3, fiksni, net 400/160 i mob, sa telefonom 6459 mesečno (bez telefona 5459), 12 meseci po dinar, i da uzmem neki telefon da prodam.
Orion 2560, 1000/100, 13 meseci za dinar, i mobilni kod mts 1200 mesečno.

U suštini tu je negde sve, iskreno malo mi više odgovara viši upload kod MTS, ali bih uzeo onaj gde će net biti stabilniji. Šta vi mislite?
 
Samo ima kvaka 22 kod oriona ne računaju ti u 24 meseca te po 1 din

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Računaju, naseo sam pre 2 godine kad sam dobijao 3 meseca gratis, potpisuje se ugovor na 24 meseca, 13 meseci besplatno.
 
Videćeš u ugovoru da piše 24 posle tih 13 gratis

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam isto pisao o tome, ugovorna obaveza je 24 meseca plus sta god dobijes po 1din.

Naravno ti proveri i obrati paznju pri potpisivanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Orion nema optiku u mojoj zgradi nego Telekom
ali mi Orion nudi tj ljubazne devojke (jer necu adsl ili wifi)
nego samo optiku jer imam veliko kašnjenje u pingu (zbog godina ;) )

devojke mi nude opciju "da stave antenu na moju zgradu dovuku kabel do mog stana i da ću "imati 200-40 mbita i fiber ping"

Obzirom da me je "malo pregazilo vreme" da li neko zna o čemu se tu radi obzirom kad pitam službenice za latenciju one odmah pređu na temu "imaćete 200.40 mbit" a ja sam i tražio "plus paket" da bih samo se bi obezbedio bolji ping u evropi
jer sam mali downloader a uploader još manji
 
Preskoči to sa antenama. Ne mož' to bez kabla.
 
Ima bubreg da traze za ovaj WiFi...

signal-2020-10-14-105215.jpg
 
Ako radi kako treba, cifra može da se podnese - nije značajno skuplje od drugih rutera sličnih karakteristika.
Inače, proizvodjač uredjaja je firma specijalizovana za Smart Home uredjaje.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Pitanjce: Mojoj tetki je opcija za Orion 10Mbit/s WiFI, jer je Kragujevac grad "desetka" kako oni kazu :d Ona ima EON Premium uslugu u vec jednom stanu a u drugom bi samo internet i zanima je da li bi dovoljno bilo ta brzina kako bi mogla da prati EON na svom laptopu/tabletu/telefonu u rezoluciji koja je 1080p, ne vise od toga. Cini mi se da je bese bilo tipa 5-6-7 potrebno za takav signal ali sam zaboravio. Stan ima na 50m od PMF-a ako neko od Kragujevcana moze da kaze nesto sto se tice kvaliteta signala, jer ORION sa svoje strane nudi brzinu do 10.
EDIT: I naravno, da li ce svi kanali raditi ili ne.
 
Jel se još nekom na Huawei pojavljuje ovo u logu? Meni se pojavilo prvi dan kad su mi doneli i evo danas prvi put od tada
2020-10-14 15:28:11 [Critical][Config-Log] Terminal:ACS(172.24.150.235),Result:Success,Type:Authorization ovde ide neki string

Isti ip i isti string su kao od day 1,who is pokazuje da je ovo neka američka kompanija ono wtf?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@Nekron:

1) Pojavljuje se i kod mene.
2) Nisi ti to dobro video / nisi ti to dobro protumačio: 172.24.xxx.xxx je opseg privatnih IP adresa, za lokalnu/privatnu mrezu. A "ACS" bi bio verovatno "auto configuration server", znači svlači config sa Orion servera...
 
Постоји ли могућност да се избоксује припејд интернет (без УО) без прикључне таксе од 6к? Имам каблирану оптику у згради.
 
Jel postoji neka e-mail adresa, osim [email protected], sa koje po mogucstvu dobijete odgovor zive osobe a ne informaciju da su otvorili 50ti tiket za jedan isti problem...
 
Ovo što je @atzar dobio i nekako ali ovo što tebi nude da na postojuću cenu platiš još 4199 za te pare bi reko zar ti treba tolika brzina.
 
Bolje da su stavili 1000/500 ili 1000/1000... šta da radim sa 2000 kad ruter koji daju ima samo gigabitni port?
 
Pa dobiješ 2.5g ruter uz taj paket zato je tolika cena

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
A inače imaš 10 Gbps mrežnu na kompu pa je problem samo ruter :D :D
 
Pa dobiješ 2.5g ruter uz taj paket zato je tolika cena

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

E taj podatak mene vrlo zanima. Da li dobijas neki ruter koji ima neki 10 gbps port na izlazu, ili ce reci imas vise portova na postojecem ruteru , pa koristi 2 gbps.
Mene ta informacija zanima ako neko trenutno sad zna.
Ako ne, doznacu od oriona u toku sledece, pa cu preneti ovde.
 
imam od skoro oriona optiku 100/10, kablovsku plus arene gratis, i fiksni.. sve lepo i jeftino bas (oko 1700 din mesecno, ugovor na 30 meseci u Zarkovu).

ali ima jedna sitnaca. povremena mi na wifi ne radi telefon ok. ranije na sbb to nisam primetio da se desava.kao da se wifi zagabuje kratko. da li je do mene tj mog telefona mozda ili ruter..dal se i drugima ovo desava ? svakkao cu ispratiti malo ovo
 
Koji ONT (Eltex ili Huawei?) i koji mobilni telefon (ili ti "jel Xiaomi?")?

Ja sa Huawei Q2 ONT + Xiaomi Mi 9T imam te "gremline" da ako telefon bude "idle" par sati net ne radi iako je kao konektovan na WiFi sve dok se ne rekonektujem (ugasim pa upalim WiFi na telefonu) na WiFi.

Na isti problem su se žalili i na MTS optika temi korisnici koji imaju Huawei Q2. A sad pola Benchmarka koristi Xiaomi telefone...
 
Poslednja izmena:
Ja imam druge gremline sa Šajom i Q2. Možda sam ih već pominjao. Na 5GHz mi ne radi upload na Viberu. Speedtest gura max brzinu, ali Viber neće. Na 2,4 radi normalno.

Druga stvar je da nekad neće automatski da mi se konektuje kad uđem u kuću i ostane na mobilnom netu. A ja baš nemam naviku da proveravam. Pa bude baš super ako me povuče neko jahanje po YT.
 
Nazad
Vrh Dno