Šta je novo?

Orion Telekom

Ne znam, meni alarm radi normalno kad parkiram ispred zgrade, jel' to znači da nisam ipak na WiFi linku? :d A i ozloglašeni OMV u JGagarina mi je na 300m vazdušnom linijom...

LM, povezali su me konačno na taj D@H, modem kaže 6143/508, subjektivno, svi sajtovi su živnuli, otvaraju se malo agilnije... Objektivno, FTP sa seedboxa nije prebacio 400KB/s prvih par minuta koliko sam probao, više je šetao u opsegu 150-300 KB/s, malo skoči na 380-390 pa se vrati na oko 300, inače je na 4Mbit ADSLu odmah zakucavao na ~420KB/s... Evo i speedtest fotke, dajte neku preporuku kako da utvrdimo preko čega ide linAk. :D

 
Kod:
Tracing route to bench.rs [95.211.8.160]
over a maximum of 30 hops:

  1     2 ms     4 ms    <1 ms  192.168.1.1
  2     *        *        *     Request timed out.
  3     9 ms     9 ms     9 ms  catalyst-12t.sezampro.yu [77.105.0.222]
  4    89 ms    62 ms     9 ms  SEZAMPRO-bcn.telekom.yu [195.178.34.5]
  5    34 ms    33 ms    34 ms  212.200.5.69
  6    33 ms    79 ms    34 ms  212.200.5.53
  7    43 ms    42 ms    42 ms  decix.crs.evo.leaseweb.net [80.81.192.246]
  8    43 ms    41 ms    90 ms  te9-2.sr7.evo.leaseweb.net [85.17.100.206]
  9    41 ms    42 ms    41 ms  bench.rs [95.211.8.160]

Trace complete.
 
Predpostavljam da je pitanje bilo "preko čega ide hardware-ski"? :)
To će teško da utvrdiš, jer moderni wireless linkovi nemaju ništa veći ping nego što imaju neke konvencijalne konekcije. A ne znam kako bi drugačije išao nego preko pinga (tracert, što reče The Stig).

Update: aha, sasvim je moguće da u četvrtom hopu koristi neku bežičnu vezu. I to prilično lošu, rekao bih. Kako izgleda tracert za klasične ADSL korisnike na Orionu?
 
Poslednja izmena:
Evo sa ADSL-a:

Kod:
  1     2 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.0.200
  2    12 ms    12 ms    12 ms  77.105.0.231
  3    11 ms    10 ms    10 ms  catalyst-12t.sezampro.yu [77.105.0.222]
  4    15 ms    10 ms     9 ms  SEZAMPRO-bcn.telekom.yu [195.178.34.5]
  5    39 ms    36 ms    60 ms  212.200.5.69
  6    35 ms    58 ms    35 ms  212.200.5.49
  7    44 ms    44 ms    44 ms  decix.crs.evo.leaseweb.net [80.81.192.246]
  8    43 ms    44 ms    42 ms  te9-2.sr7.evo.leaseweb.net [85.17.100.206]
  9    44 ms    44 ms    44 ms  bench.rs [95.211.8.160]

Koliko vidim, praktično je isto.
 
Poslednja izmena:
Tracing route to benchmark.rs [95.211.8.160]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 2 ms 2 ms 192.168.1.1
2 13 ms 12 ms 12 ms 77.105.0.225
3 10 ms 19 ms 11 ms catalyst-12t.sezampro.yu [77.105.0.222]
4 12 ms 11 ms 11 ms sezampro-bcn.telekom.yu [195.178.34.5]
5 38 ms 36 ms 35 ms 212.200.5.89
6 36 ms 36 ms 36 ms 212.200.5.53
7 44 ms 46 ms 45 ms decix.crs.evo.leaseweb.net [80.81.192.246]
8 45 ms 47 ms 43 ms te9-2.sr7.evo.leaseweb.net [85.17.100.206]
9 45 ms 45 ms 43 ms bench.rs [95.211.8.160]

Trace complete.
 
Evo sad je nešto bolje, seedbox ne spušta ispod 600KB/s (610-630)... generalno, nije da mi treba i ovoliko, ali ako stvarno bude ~1300 din mesečno (još mi nisu konvertovali pretplate na računu), me ultra happy. :smoke:
 
Iskreno, pojma nemam koji su paketi (vidim sad u ovom PDFu što si okačio da stvarno nema 6Mbit u ponudi), zvali ljudi i rekoše da će biti 6/512 za ~1300... za sad je modem na toliko, a cenu ću da javim kad budu konvertovali ADSL pretplate. Možda je i ovih 6Mbit neka dupliramo-brzinu-x-y-meseci akcija, proveriću.
 
Ja bih rado prešao na to prvenstveno zbog upload-a.
Prošli put kada je trebalo da uploadujem neke silne gigabajte, trajalo je par meseci :/
 
Zadivljujuca je totalna netransparentnost i neinformisanost povodom ponude ove usluge. Ko bi rekao da se radi o usluzi iz sfere Interneta. :smash:
 
Imam utisak da je ne reklamiraju jer postoji mogućnost uvođenja na vrlo ograničenom broju lokacija.
 
Je l' su rekli stogod za dostupnost po Novom Sadu?
 
Eto, sada vidimo koliko zapravo cenu paketa diže Telekomov harač za infrastrukturu koji mora da se plaća za ADSL.
 
Ma poslao sam im danas i cekam da jave al' reko' da vidim je l' ti znas stogod vise :)

Kontam da ce prvo da gadjaju delove grada gde ima ulaza sa KDS kabovskom tj. gde se izbor svodi na nji' i na Lelekom.
 
Great news! Poslah mail Orionu i evo šta kažu između ostalog: Paket D@H 6 Mbps/512 Kbps, svakako postoji i njegova cena sa uracunatim porezom iznosi 1290din. :zgran:

Eto. Sreća što su ga dobro izreklamirali, pa neka i nije dostupan u 90% slučajeva, bar bi se pričalo o njima, ali verovatno i tamo rade neki magovi marketinga...
 
Ma poslao sam im danas i cekam da jave al' reko' da vidim je l' ti znas stogod vise :)

Kontam da ce prvo da gadjaju delove grada gde ima ulaza sa KDS kabovskom tj. gde se izbor svodi na nji' i na Lelekom.

U mojoj zgradi je SBB godinama, nedavno su uveli i KDS, a prije par dana se pojavo i pomenuti natpis da su mogući fiksna telefonija i internet kod Oriona. U pitanju je ulica Felegi Tivadora, mala ulica odmah pored Save Kovačevića, u blizini Ž. Stanice.
 
Eto. Sreća što su ga dobro izreklamirali, pa neka i nije dostupan u 90% slučajeva, bar bi se pričalo o njima, ali verovatno i tamo rade neki magovi marketinga...
Verovatno rade reklamiranje putem letaka na konkretnim lokacijama gde je to moguće. Ima mnogo više smisla nego da propagiraju to na sva zvona, a da ih onda zove milion ljudi kojima moraju da kažu da nije moguće.
 
Meni ipak deluje logičnije da uslugu oglasiš javno uz poruku 'proverite da li je dostupno i u vašem kraju' i lepo evidentiraš ko se sve interesovao pa proceniš u koju stranu je isplativije da kopaš... ako kopaš. :D

PS. Nije bilo nikakvih letaka, bar ne u mom ulazu.
 
Koliko sam shvatio, pokrivenost je do sada besmisleno mala da bi se uopšte razgovaralo o reklamiranju te usluge na bilo koji drugi način osim direktnim marketingom. Više im se isplati da pošalju ljude od vrata do vrata, nego da trube o usluzi na sve strane.

Na stranu što Dandy pomenu da bi zagušili sopstveni call centar, a odgovor bi svima bio "radimo na tome".

Naravno da je veliki procenat ADSL korisnika zainteresovana za uslugu, jer su brži paketi, a usluga jeftinija od ADSL-a.
 
Ma na email odgovaraju svake prestupne godine... Koliko god Neobee je bio los meni su uvek izlazili u susret i odgovarali na emailove u roku od nedelju dana, nekad se desi da odgovor dobijem za 3h.

Pre mesec dana sam otkrio da imaju live podrsku na sajtu (stvarno ne znam odkad to tu stoji :d da sam znao pre, ne bih im ni slao email) tako da nema cimanja sa email-ovima i cekanjem na odgovor + znam da nece da odgovore na sve sto sam ih pitao u email.

Imao sam lepu diskusiju pre mesec dana sa dva operatera preko live podrske, prvi operater mi je bezobrazno zatvorio prozor nakon nekoliko recenica...
Drugi je ipak saslusao i odgovorio na moja pitanja (oprastam mu sto nije mogao da sastavi ni jednu jedinu recenicu bez greske).

Korisnik sam Neobee interneta preko 4 godine, i hteo sam da potpisem ugovor sa Orion Telekomom i diskusija je tekla ovako:

Ja: Dobar dan, da li je moguce doci da potpisem ugovor za ADSL, korisnik sam Neobee vec 4 godine
Orion: Mozete
Ja: Da li je potrebno da ponesem stari ugovor i gde da donesem opremu koju imam
Orion: A vi ste na Neobee, e pa onda ne mozete
Ja: Zasto ne mogu?
Orion: Pa zato sto ovo vazi samo za nove korisnike
Ja: Pa evo ja hocu da postanem novi korisnik, da li mogu da dodjem da vratim opremu i da potpisem ugovor
Orion: Ne mozete, jer je ovo samo za nove korisnike ili za korisnike sa MiK, vi ste korisnik Neobee koji je sad deo Orion Telekoma
Ja: (iz zezanja pitah) Dobro, da li onda mogu da dodjem da uzmem MiK Neobee i predjem na Orion
Orion: Ne mozete jer Neobee je deo Orion Telekoma, i mi smo spremili posebne pogodnosti za starije korisnike Neobee koji je sada deo Orion Telekoma, mozete da dobijete odlicnu ponudu 6 meseci duple brzine sto je mnogo bolje od nove ADSL akcije
Ja: Odlicna ponuda?? Kako moze biti bolja od 12 meseci duple brzine, 3 meseca gratis, popust od 5% nakon prve godine korišćenja, popust od 10% nakon druge godine korišćenja, besplatno korsicenje wifi rutera??
Orion: Pa ako bas toliko zelite da postanete nas novi korisnik, to je moguce uraditi
Ja: Kako? Malopre ste mi rekli da nije
Orion: Moguce je ako bas zelite, dovoljno je da dodjete vratite opremu, i zatrazite demontiranje ADSL prikljucka, ali moram vas upozoriti da onda postoji mogucnost da izgubite port na vasoj centrali
Ja: Mnogo vam hvala
Orion: Ako ne zelite da rizikujete, jos uvek imate posebnu pogodnost 6 meseci duple brzine
Ja: Dovidjenja...

:wall:


Ajd sad neko da mi objasni zasto nije moguce da odem da potpisem ugovor sa Orion telekomom?? Ja koliko znam ovde na forumu gomila ljudi je isla u Telekom i potpisivala novi ugovor (posle isteka istog na Telekomu) za neku novu akciju...

Ne razumem to odbijanje, jer ako bih potpisao ugovor sa njima obavezao bih se na 24 meseca, a ovako nisam uopste u obavezi da budem korisnik njihovog interneta (ja cak sa Neobee nisam imao ni jedan jedini mesec ugovornu obavezu).
 
lol

Ma na email odgovaraju svake prestupne godine... Koliko god Neobee je bio los meni su uvek izlazili u susret i odgovarali na emailove u roku od nedelju dana, nekad se desi da odgovor dobijem za 3h.

Pre mesec dana sam otkrio da imaju live podrsku na sajtu (stvarno ne znam odkad to tu stoji :d da sam znao pre, ne bih im ni slao email) tako da nema cimanja sa email-ovima i cekanjem na odgovor + znam da nece da odgovore na sve sto sam ih pitao u email.

Imao sam lepu diskusiju pre mesec dana sa dva operatera preko live podrske, prvi operater mi je bezobrazno zatvorio prozor nakon nekoliko recenica...
Drugi je ipak saslusao i odgovorio na moja pitanja (oprastam mu sto nije mogao da sastavi ni jednu jedinu recenicu bez greske).

Korisnik sam Neobee interneta preko 4 godine, i hteo sam da potpisem ugovor sa Orion Telekomom i diskusija je tekla ovako:

Ja: Dobar dan, da li je moguce doci da potpisem ugovor za ADSL, korisnik sam Neobee vec 4 godine
Orion: Mozete
Ja: Da li je potrebno da ponesem stari ugovor i gde da donesem opremu koju imam
Orion: A vi ste na Neobee, e pa onda ne mozete
Ja: Zasto ne mogu?
Orion: Pa zato sto ovo vazi samo za nove korisnike
Ja: Pa evo ja hocu da postanem novi korisnik, da li mogu da dodjem da vratim opremu i da potpisem ugovor
Orion: Ne mozete, jer je ovo samo za nove korisnike ili za korisnike sa MiK, vi ste korisnik Neobee koji je sad deo Orion Telekoma
Ja: (iz zezanja pitah) Dobro, da li onda mogu da dodjem da uzmem MiK Neobee i predjem na Orion
Orion: Ne mozete jer Neobee je deo Orion Telekoma, i mi smo spremili posebne pogodnosti za starije korisnike Neobee koji je sada deo Orion Telekoma, mozete da dobijete odlicnu ponudu 6 meseci duple brzine sto je mnogo bolje od nove ADSL akcije
Ja: Odlicna ponuda?? Kako moze biti bolja od 12 meseci duple brzine, 3 meseca gratis, popust od 5% nakon prve godine korišćenja, popust od 10% nakon druge godine korišćenja, besplatno korsicenje wifi rutera??
Orion: Pa ako bas toliko zelite da postanete nas novi korisnik, to je moguce uraditi
Ja: Kako? Malopre ste mi rekli da nije
Orion: Moguce je ako bas zelite, dovoljno je da dodjete vratite opremu, i zatrazite demontiranje ADSL prikljucka, ali moram vas upozoriti da onda postoji mogucnost da izgubite port na vasoj centrali
Ja: Mnogo vam hvala
Orion: Ako ne zelite da rizikujete, jos uvek imate posebnu pogodnost 6 meseci duple brzine
Ja: Dovidjenja...

:wall:


Ajd sad neko da mi objasni zasto nije moguce da odem da potpisem ugovor sa Orion telekomom?? Ja koliko znam ovde na forumu gomila ljudi je isla u Telekom i potpisivala novi ugovor (posle isteka istog na Telekomu) za neku novu akciju...

Ne razumem to odbijanje, jer ako bih potpisao ugovor sa njima obavezao bih se na 24 meseca, a ovako nisam uopste u obavezi da budem korisnik njihovog interneta (ja cak sa Neobee nisam imao ni jedan jedini mesec ugovornu obavezu).

Druze, decko ti je odgovorio odlicno.
Svakako da su bolje pogodnosti za korisnike koji tek dolaze, to je da bi navukli korisnike i vezali ugovorom?! Ti ako nisi zadovoljan akcijom koji su ti ponudili, vozi dalje.
Da to moze to bi svi radili!
 
Poslednja izmena:
Ma na email odgovaraju svake prestupne godine... Koliko god Neobee je bio los meni su uvek izlazili u susret i odgovarali na emailove u roku od nedelju dana, nekad se desi da odgovor dobijem za 3h.

Pre mesec dana sam otkrio da imaju live podrsku na sajtu (stvarno ne znam odkad to tu stoji :d da sam znao pre, ne bih im ni slao email) tako da nema cimanja sa email-ovima i cekanjem na odgovor + znam da nece da odgovore na sve sto sam ih pitao u email.

Imao sam lepu diskusiju pre mesec dana sa dva operatera preko live podrske, prvi operater mi je bezobrazno zatvorio prozor nakon nekoliko recenica...
Drugi je ipak saslusao i odgovorio na moja pitanja (oprastam mu sto nije mogao da sastavi ni jednu jedinu recenicu bez greske).

Korisnik sam Neobee interneta preko 4 godine, i hteo sam da potpisem ugovor sa Orion Telekomom i diskusija je tekla ovako:

Ja: Dobar dan, da li je moguce doci da potpisem ugovor za ADSL, korisnik sam Neobee vec 4 godine
Orion: Mozete
Ja: Da li je potrebno da ponesem stari ugovor i gde da donesem opremu koju imam
Orion: A vi ste na Neobee, e pa onda ne mozete
Ja: Zasto ne mogu?
Orion: Pa zato sto ovo vazi samo za nove korisnike
Ja: Pa evo ja hocu da postanem novi korisnik, da li mogu da dodjem da vratim opremu i da potpisem ugovor
Orion: Ne mozete, jer je ovo samo za nove korisnike ili za korisnike sa MiK, vi ste korisnik Neobee koji je sad deo Orion Telekoma
Ja: (iz zezanja pitah) Dobro, da li onda mogu da dodjem da uzmem MiK Neobee i predjem na Orion
Orion: Ne mozete jer Neobee je deo Orion Telekoma, i mi smo spremili posebne pogodnosti za starije korisnike Neobee koji je sada deo Orion Telekoma, mozete da dobijete odlicnu ponudu 6 meseci duple brzine sto je mnogo bolje od nove ADSL akcije
Ja: Odlicna ponuda?? Kako moze biti bolja od 12 meseci duple brzine, 3 meseca gratis, popust od 5% nakon prve godine korišćenja, popust od 10% nakon druge godine korišćenja, besplatno korsicenje wifi rutera??
Orion: Pa ako bas toliko zelite da postanete nas novi korisnik, to je moguce uraditi
Ja: Kako? Malopre ste mi rekli da nije
Orion: Moguce je ako bas zelite, dovoljno je da dodjete vratite opremu, i zatrazite demontiranje ADSL prikljucka, ali moram vas upozoriti da onda postoji mogucnost da izgubite port na vasoj centrali
Ja: Mnogo vam hvala
Orion: Ako ne zelite da rizikujete, jos uvek imate posebnu pogodnost 6 meseci duple brzine
Ja: Dovidjenja...

:wall:


Ajd sad neko da mi objasni zasto nije moguce da odem da potpisem ugovor sa Orion telekomom?? Ja koliko znam ovde na forumu gomila ljudi je isla u Telekom i potpisivala novi ugovor (posle isteka istog na Telekomu) za neku novu akciju...

Ne razumem to odbijanje, jer ako bih potpisao ugovor sa njima obavezao bih se na 24 meseca, a ovako nisam uopste u obavezi da budem korisnik njihovog interneta (ja cak sa Neobee nisam imao ni jedan jedini mesec ugovornu obavezu).

Zato što Neobee=Orion Telekom.Ti si već korisnik Orion Telekoma :wall:
 
Druze, decko ti je odgovorio odlicno.
Svakako da su bolje pogodnosti za korisnike koji tek dolaze, to je da bi navukli korisnike i vezali ugovorom?! Ti ako nisi zadovoljan akcijom koji su ti ponudili, vozi dalje.
Da to moze to bi svi radili!

Bas odlicno, vidim kako su im vazni postojeci korisnici... Da mi je to rekao uzivo, istog trenutka bih rekao da mi daju MiK...
Nisam ja nista rekao da mi on nije lepo rekao, vec sam hteo da vidim koliko su im stariji korisnici vazni i pitah ovde zasto je to tako?? Zasto ne mogu da odem da potpisem novi ugovor (kad je tako nesto moguce kod Telekoma), vec mi on savetuje da mogu da uklonim adsl prikljucak i da onda podnesem zahtev za Orion ADSL :wall: Samo u Srbiji....


Zato što Neobee=Orion Telekom.Ti si već korisnik Orion Telekoma :wall:

Znam da sam korisnik Orion Telekoma... Nigde nisam rekao da nisam, nego mi je prosto neverovatno da nije moguce da potpisem novi ugovor, kao sto rekog ja nisam bio u nikakvoj ugovornoj obavezi ni jedan jedini mesec sa Neobee. Vec mi doticni ekspert predlaze da demontiram adsl prikljucak pa da se onda prijavim za ADSL :wall: Sta je mislio, da sam ja tolika budala, pa ima mnogo boljih akcija na Telekomu, uzmem MiK i zavrsen posao... Zasto bih rizikovao da ostanem bez slobodnog porta zbog neke njihove pisljive akcije.
 
Bas odlicno, vidim kako su im vazni postojeci korisnici... Da mi je to rekao uzivo, istog trenutka bih rekao da mi daju MiK...
Nisam ja nista rekao da mi on nije lepo rekao, vec sam hteo da vidim koliko su im stariji korisnici vazni i pitah ovde zasto je to tako?? Zasto ne mogu da odem da potpisem novi ugovor (kad je tako nesto moguce kod Telekoma), vec mi on savetuje da mogu da uklonim adsl prikljucak i da onda podnesem zahtev za Orion ADSL :wall: Samo u Srbiji....




Znam da sam korisnik Orion Telekoma... Nigde nisam rekao da nisam, nego mi je prosto neverovatno da nije moguce da potpisem novi ugovor, kao sto rekog ja nisam bio u nikakvoj ugovornoj obavezi ni jedan jedini mesec sa Neobee. Vec mi doticni ekspert predlaze da demontiram adsl prikljucak pa da se onda prijavim za ADSL :wall: Sta je mislio, da sam ja tolika budala, pa ima mnogo boljih akcija na Telekomu, uzmem MiK i zavrsen posao... Zasto bih rizikovao da ostanem bez slobodnog porta zbog neke njihove pisljive akcije.

Apsolutno se slazem, samo je korisnicko stado dresirano na cinicna objasnjenja i samo pristaje na raznorazna ogranicenja i nepovoljnosti. Jos i vicu da su srecni, jer bi moglo gore. :wall:
 
A da vi imate neki svoj Telekom, vi biste dali iste promocije postojećim i sadašnjim korisnicima? Da li to iko na svijetu uopšte radi?
Budimo realni malo. :)

Pazi na normalnom trzistu to bi morali da rade, razmisli da li je bolje da zadrzis korisnika sa novom promocijom ili da ti ode kod nekog drugog pa da uopste nemas kesa od njega? (to sto kod nas sve nije normalno je tema za neke druge "citulje")
 
Nazad
Vrh Dno