Šta je novo?

Opera

Можда се човек боји деградације диска услед великог броја уписа? Ирационалан страх али има људи који баш тако размишљају.
 
Zar to ne usporava rad samog Browsera, ako se cache premesti sa SSD-a?

Razmisljao sam da uradim to kad sam uzeo SSD, ali sam shvatio da je besmisleno :D

P9 Lite TT
 
Можда се човек боји деградације диска услед великог броја уписа? Ирационалан страх али има људи који баш тако размишљају.

Pa nije da se bojim,kad sam uzeo ssd prosle godine,naleteo sam na te tutorijale,kako produziti vek trajanja ssd-a,smanjivanjem broja upisa,pa rekoh sto da ne da probam.Uspeo sam sa chromom,i mozzilom to da uradim,da prebacm..Mada mozda si u pravu :)
 
Zar to ne usporava rad samog Browsera, ako se cache premesti sa SSD-a?

Razmisljao sam da uradim to kad sam uzeo SSD, ali sam shvatio da je besmisleno :D

P9 Lite TT

Pa,mislim da si u pravu,poceo je chrome da me zeza opasno,mada mozda je to chroma :)..Pa zato rekoh da probam i operu malo
 
To produžavanje veka je glupost, nema potrebe da se radi. Koji SSD imaš?
 
Ne moze probao sam sa target precicom i dalje upisuje na C..Nema veze hvala na pomoci :)

Ниси лепо наместио. Наместиш показивач миша на крај пречице па направиш размак и куцаш следеће:

Kod:
--disk-cache-dir=E:\testcache

где "E:\testcache" представља путању ка директоријуму који си наменио за складиштење кешираних података. Куцаш путању без наводника, они су ту да означе који део треба да замениш одговарајућом путањом. Коначни резултат ове интервенције је следеће гранање у оквиру директоријума који си наменио за кеширање (под условом да користиш стабилну верзију Опере као ја):

Kod:
E:\testcache\Opera Stable\Cache

Уколико ти и даље није јасно а разумеш енглески језик, информиши се на следећим адресама:
https://waa.ai/jrIX
https://waa.ai/jrI3.png
 
Putanja ide sa navodnicima.
Evo primer kako bi izgledalo za Opera Beta:
"C:\Program Files\Opera beta\launcher.exe" --disk-cache-dir="I:\OperaBeta"
Deo "I:\OperaBeta" menjaš putanjom po želji.
 
Poslednja izmena:
Може и без наводника уколико је у питању кратка путања или путања која не садржи размаке.
 
Ниси лепо наместио. Наместиш показивач миша на крај пречице па направиш размак и куцаш следеће:

Kod:
--disk-cache-dir=E:\testcache

где "E:\testcache" представља путању ка директоријуму који си наменио за складиштење кешираних података. Куцаш путању без наводника, они су ту да означе који део треба да замениш одговарајућом путањом. Коначни резултат ове интервенције је следеће гранање у оквиру директоријума који си наменио за кеширање (под условом да користиш стабилну верзију Опере као ја):

Kod:
E:\testcache\Opera Stable\Cache

Уколико ти и даље није јасно а разумеш енглески језик, информиши се на следећим адресама:
https://waa.ai/jrIX
https://waa.ai/jrI3.png

Moguce da nesto nisam lepo odradio,posle cu da probam :)...Znam engleski i to dosta,a i sa racunarina,nisam laik :)
 
Cekajte dal stvarno izmestanje cache-a pomaze pri ocuvanju ssd-a??
ima li to potrebe raditi u 2017 god? Cak i na mlc ssd-u?

Sent from DeadOS W10M
 
Meni je to glupost, koristiću SSD za sve gde će njegova brzina značiti pa neka traje koliko mu je suđeno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Cekajte dal stvarno izmestanje cache-a pomaze pri ocuvanju ssd-a??
ima li to potrebe raditi u 2017 god? Cak i na mlc ssd-u?

Sent from DeadOS W10M

Naravno da pomaže, što manje upisa = duže trajanje. Najduže će trajati ako ostane u kutiji na polici :), ali koja je poenta SSD-a ako ga ne koristiš?

Keš se non-stop čita i upisuje tokom poseta stranicama, dakle brže će browser da ti radi na SSD-u.
 
Cekajte dal stvarno izmestanje cache-a pomaze pri ocuvanju ssd-a??
ima li to potrebe raditi u 2017 god? Cak i na mlc ssd-u?

Sent from DeadOS W10M

Naravno da nema smisla. Ali kao i sve dezinformacije duže opstaje i više se širi nego prave.
 
Opera poslednja, kao i pretposlednja i nekoliko pre nje... one flash igre za ubijanje vremena na ybnom fejsu se vuku kao prebijene, rade brzinom od 20℅ u odnosu kada se pokrenu u Firefoxu. Probano na 4 računara, svuda isto. Neki tip, trick, nešto...?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Godinama sam koristio operu.
Presao na Chrome, neverovatno koliko brze radi Chrome.
 
Znam da koriste isti engine, koristio sam operu jer ima bolji UI(ima downloads dugme, na tabovima gore pise koji tab svira i tu se moze mutovati).

Potpisujem da sa istim ekstenzijama Chrome radi dosta brze od Opere.
 
Znam da koriste isti engine, koristio sam operu jer ima bolji UI(ima downloads dugme, na tabovima gore pise koji tab svira i tu se moze mutovati).

Potpisujem da sa istim ekstenzijama Chrome radi dosta brze od Opere.

Testiraj bez extenzija ,pa tako uporedi ;)

To mute na tabu ima i Chrome, lako se aktivira u chrome://flags kao i mnoge druge korisne stvari.

Opet ima nesto chrome , ah da sinhronizacija je vrhunska :D eto to je najveca prednost u odnosu na operu koja ne pamti extenzije na nalogu.
 
Poslednja izmena:
Hvala za flags info, nisam znao. Pogledacu kad stignem kuci.

Nista mi ne znaci da testiram bez ekstenzija. Imao sam samo 360 Total Security ekstenziju i Adblock.
Jedino da je jedna od te dve osetno losija na Operi, pa da je zato sporija.
 
Probajte Yandex, ja ga koristim uporedo sa operom.

Sent from mTalk
 
Ja sam pre 6 meseci presao na Yandex, nakon Maxthon-a koji me je sluzio par godina, ali je presao na neku losu verziju 5, koja nije ni za sta. Operu sam odavno prezalio.
 
Nista mi ne znaci da testiram bez ekstenzija. Imao sam samo 360 Total Security ekstenziju i Adblock.
Jedino da je jedna od te dve osetno losija na Operi, pa da je zato sporija.
Šta će ti Adblock ekstenzija, kad Opera ima ugrađen svoj. A i Total Security (ili bilo koji drugi AV) je nepotreban u browseru, posebno ako koristiš adblock, click to flash (ili disable), disable javascript (sve je to u opcijama, mada meni je javascript uključen) i https everywhere (kao ekstenziju). Ja bukvalno samo 2 ekstenzije koristim (https i pocket) i ne vidim razliku između opere i chrome-a ili firefox-a ili vivaldija. Malo sam koristio i NoScript, i nisam video da utiče na rad (usporava browser), što je i logično
 
Poslednja izmena:
Mene zeza Opera sa pustanjem 720p snimaka. Nema sanse da se gleda, stalno secka, uopste nije tecan snimak. Procesor je opterecen na momente i do 100%. Na drugom forumu, covek mi pomogao da resim to u Chrome-u, posto se isto desavalo i tamo, instaliranjem h264ify ekstenzije.

Posto ne postoji za Operu, prvo sam skinuo neki dodatak koji omogucava instaliranje Chrome ekstenzija u Operu, medjutim posle instalacija, nista se ne desava. Probao sam vise puta, svaki put sam pratio upustvo, ali ne vredi. Stoji da je instalirana, medjutim nista.
 
Nazad
Vrh Dno