Šta je novo?

Opera

Opera ne prikazuje .gifv sa reddita (ustvari neke prikazuje, neke ne), šta bi mogao biti problem?
 
Koja verzija? Danas je izašla 49, pa probaj.
 
Verzija 49.0, i dalje ne mogu da pustim .gifv. Ne znam do čega je, da li do windowsa ili opere. Da napomenem, da sam odradio fresh install pre dva dana, win10 x64 pro-n. (The N stands for Not with Media Player and does not come with Windows Media Player pre-installed.)

Na chrome-u radi normalno, ali me chrome jako nervira, opera radi fluidnije i ima lepši dizajn.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja nemam problema sa gledanjem bilo čega na Redditu (Opera v49). Proveri podešavanja u RES-u, ako ga koristiš?
 
Ne, neam pojma šta je RES. U svakom slučaju, šta je tu je, srediće se vremenom. :D
 
Operu (portable) koristim kao backup brauzer. Pre par dana sam primetio neobičan problem: otvorim neki sajt (zvaću ga t0), pa iz njega klikom na točkić miša otvorim neki link u novom tabu (t1). Kad ponovo iz t0 otvorim link u novom tabu, t1 se zatvori i onda se tek otvori najnoviji tab (t2).

O čemu se radi? Ne dešava se baš uvek, ali relativno često.
 
Prob je što flash player neće da radi, ne učitava ga browser.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Tražim alternativu Firefoxu pa resih da posle 10 godina ponovo probam operu... Kako da namestim da pretragu iz search boxa (Google search desno od address bara) opera otvara u novom tabu (a ne u postojećem). Guglao sam par sati i ne mogu da nađem...
 
Mozes da "premostis" time sto ces odraditi dvoklik na bilo koju rec na strani, pa desnim klikom na search. Par klikova vise, ali nije neka muka, otvara ti pretragu u novom tabu.
 
ctrl+T za novi tab i odmah pocnes da kucas pretragu u address baru.
 
Šta se do*vraga dešava sa operom, konkretno zvanična portabl varijanta.
Dugo mi je bilo aktivna 48-ca, poslednje izdanje, a onda se naprasno apdejtovala na 49 i od tada samo problemi.
Prilikom pokretanja mi izbacuje grešku o dupliranom profilu, da obrišem sadržaj određenog foldera i neće da se startuje. Brisanje foldera rešava problem privremeno, posle par korišćenja greška se javlja opet. Naravno, time gubim bukmarke, keš, pasvorde i sve usput. Apdejt na 50xx verziju nije doneo nikakvo poboljšanje.
Probao sam i sledeće - preneo sam sa jednog netbuka gde je još uvek funkcionisala 48-ca kompletan folder, radio je par dana a onda opet samovoljno povukao apdejt.
Da bude još gore, posle par dana mi je i na netbuku sama povukla apdejt i takođe i tamo zeznula stvar.
Onda probah i sa novom "čistom" verzijom, kreirao nove favorite, pasvorde....i sutradan, opet greška - duplicate profile bla bla.
Naravno, ni u jednom slučaju ništa nisam ručno prčkao po njenim folderima, samo je raspakovana na sekundarnu particiju.
Jednostavno mi više nije upotrebljiva na ovaj način.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde ti se nalazi ta portable verzija, ja npr. na jednom racunaru koristim portable Chrome uz vec instalirani Chrome, i nikad nije prijavilo konflikt (nije Opera, ali princip je isti, i Chromium je isti). Moguce da je vuce user profile iz documents and settings/user/appdata/opera (ili slicno, ne znam napamet), pa ti se zato to desava. Vidi postoji li mogucnost da se bira putanja iz podesavanja.
 
Ma... nije konflikt ni sa čim. Do verzije 49 sve je godinama uredno radilo i nikada nije pravilo problem. Na tom netbuku je samo ta opera postojala i ništa drugo (fabrički IE ne računam naravno:)).
Path takođe nije bitan. Gdegod da je stavim, ponaša se isto. C, D, root, podfolder...isto.
 
Poslednja izmena:
Onda nemam ideju, neka se javi neko ko je koristi, ja sam digao ruke od nje nakon napustanja v12.
 
Ja na poslovnom račuanru već duže vreme koristi paralelno standardnu (install) i portable verziju i nikakvih problema ni sa jednom. Redovan update radim, trenutno su obe v50.

A to da gubiš nešto brisanjem - pa zašto ne koristiš sync? Tome i služi i ne moraš da razmišljaš više o tome

offtopic: ko je konkretan razlog da neko koristi Chrome umesto Opere ili Vivaldija, a da nije za web development (ne znam kakvi su njihovi zahtevi)?
 
ja od skoro koristim chrome na win 7 i linuxu. razlog je najvise taj sto sinhronizacija radi odlicno za razliku od firefoxa i opere gde to nije slucaj.
takodje kad se logujem tu budu odmah i sve ekstenzije i bookmark tabovi... meni je to dovoljan pa cak i glavni razlog...
 
Nisam postavio pitanje o sync funkciji niti preporuku za drugi brozer.
Isprobao sam ih sve, za mnogo godina korišćenja neta. Za različite potrebe, u različite svrhe i na različitim računarima (trenutno 5 njih lično svakodnevno aktivno).
Neprijatno iznenađenje mi je došlo jer se ista stvar desila na dve različite mašine, i svaki dalji pokušaj rezultuje isto.
Svako ima svoje razloge, ako imate konkretan odgovor recite, ako ne molim ne učestvujte.
(ne odnosi se na @Jericho, čovek je kulturno rekao šta je imao i povukao se)
Sync ne dolazi u obzir, a ako je ovima iz Opere to cilj, onda se opraštamo, sa tim što 12-cu i dalje maximalno koristim, za skoro sve forume naročito, ovaj takođe.
 
Poslednja izmena:
nisam tebi ni odgovorio nego sam se nadovezao na drugi deo prethodnog posta.

p.s: tema je slobodna da se pise, ako ti smeta otvori posebnu sa svojim problemom.
 
Poslednja izmena:
Tema je OPERA
Sorry, nisam odmah skapirao da odgovaraš njemu, pročitao sam obaveštenje mejlom i nisam povezao.
 
Poslednja izmena:
ma sve je ok, izvinjavam se i ja ;)
 
Ja na poslovnom račuanru već duže vreme koristi paralelno standardnu (install) i portable verziju i nikakvih problema ni sa jednom. Redovan update radim, trenutno su obe v50.

A to da gubiš nešto brisanjem - pa zašto ne koristiš sync? Tome i služi i ne moraš da razmišljaš više o tome

offtopic: ko je konkretan razlog da neko koristi Chrome umesto Opere ili Vivaldija, a da nije za web development (ne znam kakvi su njihovi zahtevi)?

Dok je "next gen" Opera ubacila sve sto mi je bilo potrebno (tj. sve na sta sam se navikao do v12), drugi browseri su vec imali potpunu funkcionalnost.
Off-topic:
Par godina sam koristio Maxthon, a posto mi se nimalo nije dopao upgrade na v5, trazio sam dalje i vec par godina sam na Yandex-u. Ne mozete verovati koliko jedna banalna stvar kao sto je klik na vrh taba koji vraca fokus na vrh stranice moze da olaksa surf (ponovni klik vraca fokus na mesto gde je bio pre prvog klika). Ugradjen reader mode, funkcionalna sinhronizacija, nikad crash, nikad losa verzija...
 
Ovo što si naveo sa tabom i vraćanjem na početak stranice, stiže u Operu veoma uskoro.
 
Pa da, ali kapiras koliko danas kasne? Sve do v12, 90% inovacija dolazile su IZ OPERE, dok danas oni kopiraju druge. Ovo postoji bar 6 meseci u Yandex-u.
 
Vivaldi je dobar i najbliže staroj Operi, a Operu mi je sve žao da brišem, ali sam veoma blizu toga.
 
Nazad
Vrh Dno