Šta je novo?

Onkyo propo

Сте јутрос устали на (своју) лобању?
Ниједан авр нема вентилаторе који хладе електронику већ само појачала који се укључују када се појачала прегреју а то је скоро никад.
Да би авр или пре про нормално функционисао потребно је бар 20цм простора са свих страна и проветрена полица.
Ова решења раде одличан посао и постоје модели који извлаче топли ваздух из авр и шаљу на горе, напред или назад, зависно од потреба.

A šta sam ja napisao što se kosi sa ovim što si ti napisao? Ja sam čuo kako zuji vent u avr i sigurno nije bešuman. Nisam napisao šta hladi pošto nisam ni znao..
Inače mogu svakom da preporučim T9 koji ja koristim, prezadovoljan sam.
 
Нисам цитирао, ту је грешка.
 
Za 4k si mogao da stavis 5V USB Noctua 20cm na min obrtaja i da imas bolje i tise hladjenje, ako mislis da ti bas treba. Ja iskreno ne vidim problem sa dodatnim hladjenjem kada situacija zahteva isto. Meni je isto draze kad vidim CPU na ~30C nego na ~50C iako apsolutno nema veze u tom rasponu, ali ni promil.
 
Za 4k si mogao da stavis 5V USB Noctua 20cm na min obrtaja i da imas bolje i tise hladjenje, ako mislis da ti bas treba. Ja iskreno ne vidim problem sa dodatnim hladjenjem kada situacija zahteva isto. Meni je isto draze kad vidim CPU na ~30C nego na ~50C iako apsolutno nema veze u tom rasponu, ali ni promil.

Pre toga sam i imao baš to. A T9 pri max obrtajima pravi 21db, ja to na skoro 5m rastojanja odakle gledam ne čujem nikako, pogotovo što NIKAD nije radio na max..
 
Док сам користио авр у комплету правио сам три повезана 12цм вентилатора на 5V који се нису чули ни на 1м а радили посао. Када сам додао снагаше за све канале, авр сам пребацио у тзв "еко" моде где смањи напон на појачалима и доста је хладнији а како је отворена полица са 20цм простора изнад вентилаторе сам склонио.
Реци ми колико дуго користиш Т9 и на колико је потребно да се чисти, да ли се то лако ради?
пс: Са 5м колики екран имаш за гледање?
 
Док сам користио авр у комплету правио сам три повезана 12цм вентилатора на 5V који се нису чули ни на 1м а радили посао. Када сам додао снагаше за све канале, авр сам пребацио у тзв "еко" моде где смањи напон на појачалима и доста је хладнији а како је отворена полица са 20цм простора изнад вентилаторе сам склонио.
Реци ми колико дуго користиш Т9 и на колико је потребно да се чисти, да ли се то лако ради?
пс: Са 5м колики екран имаш за гледање?
T9 koristim skoro 4 godine, čisti se jednom u 2 meseca, usisivačem, prvo ga usisam pa prebacim usisivač na izduvavanje i obavim to na prozoru. Kod mene od Denon x6500 do vrha police koja je otvorena samo spreda ima možda 15cm. Sa strane koja bi trebalo da je otvorena stoji klipsch rf7-III koji bi, opet, trebao da bude odmaknutiji od zida ali deca voze sve po sobi, od tricikla, haverborda, bicikla sa točkićima.. Ekran je 85". U drugoj sobi sa istim rastojanjem imam projektor 120" koji je vezan na poluispravni Onkyo.
 
То је већ нешто. Лично на 3м гледам платно 110" за филмове а тв укључим да галами, те остао на 50" плазми. Гледао сам пре Т9 и Т10 али ме одбијала "поштарина" до нас. Културна справа.
 
Nazad
Vrh Dno