Šta je novo?

Oni ruše, mi gradimo

silverglider

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
30.07.2000
Poruke
5,577
Poena
770
Dete naučilo da puza, pa dopuzalo do dvd playera i izudaralo ga nekim drvenim (trojanskim) konjem, od čega se dvd playeru totalno slošilo. Ali totalno.
Pošto se radi o neplaniranoj kupovini, ne bih da potrošim previše para, a totalno sam van toka. Zapao mi za oko Onkyo DV-SP405. Valja li to šta u toj klasi?
 
Odličan naslov teme :d

Pogledaj i pioneer DV600, dosta ga preporučuju na drugim forumima.

:wave:
 
Pomenuti Pioneer je extra kupovina koja za nekih 150e (koliko je kod nas) predstavlja odlicni player za DVD, SACD, DVD-Audio, mp3, DivX... sa analognim i digitalnim izlazima. Ako ti sve to nije potrebno postoje i jeftinija resenja.
 
Dete naučilo da puza, pa dopuzalo do dvd playera i izudaralo ga nekim drvenim (trojanskim) konjem

To ce verovatno da se desi ponovo u neko skorije vreme,tako da dok se ne preleze te decje bolesti savetujem nekog jeftinog kineza da vrsi poso,da ti nije krivo ako ako dvd opet popije konja u glavu :) ;)
 
E, super što ste mi dali sve samo ne ono šta sam pitao :d

Za pijonira znam, nego je stvar u ovom onkyu, koji je inače ~200 mrskih nam novčanih jedinica, nego imaju ga ljudi na popustu, kao specijalna akcija, pa sa cenom pada taman negde u rang pijonira DV600 odnosno DV410 (što će reći reda veličine 120€ ovde kod mene). Ima otprilike isti set opcija kao i ovi pijoniri maleni (hdmi, 1080 upscaling, usb itd itd), ali me interesovao kvalitet tog onkya ako je neko imao prilike da se pozabavi njime, pošto ipak dolazi kao iz kategorije koja je za stepenicu više, gde je otprilike denon 1930.

Ono, računam da postoji neka razlika u kvalitetu između yamakawe koji košta kao burek s jogurtom i tako nekog uređaja od cirka 200 jurona. Ostatak sistema nije ništa posebno: jbl E30 i yamaha 463, ali recimo da je za te pare zvuk korektan.
 
onda moje izvinjenje, pošto sam otvorio google i potražio taj Onkyo i odmah dobio najnižu cenu od nekih 110$, pa sam mislio da su u istoj klasi...

:wave:
 
Eh, štamparska greška, 406 je u pitanju, ne 405. Mada i nije neka velika razlika.
 
Eh, štamparska greška, 406 je u pitanju, ne 405. Mada i nije neka velika razlika.

Uzmi Onkyo za 120€ i nosi kuci pevajuci. Nema potrebe da se raspistujes da li valja, za tu kolicinu para tesko ces naci nesto bolje. Kao mladom i neukusnom tati :d da ti kazem da se deci sve osim njihovih igraca sklanja van domasaja rucica ili budi spreman cesce da otvaras budjelar. :p
 
Hm, čisto individualna stvar. Kod mene do sada nije bilo štete, barem kada je u pitanju tehnika :D
 
Uzmi Onkyo za 120€ i nosi kuci pevajuci. Nema potrebe da se raspistujes da li valja, za tu kolicinu para tesko ces naci nesto bolje. Kao mladom i neukusnom tati :d da ti kazem da se deci sve osim njihovih igraca sklanja van domasaja rucica ili budi spreman cesce da otvaras budjelar. :p
Mali problem je sto rastu pa domet tih rucica postaje sve veci. Na kraju ti nestane visine posto nauce da koriste i stolice, tobogane, itd...

Ja se zagledao u neka Yamaha resenja, Mission itd. Ali ne vredi. Kad napravim spisak tehnike (low-budget, iz momackih dana) koja je dosad pokvarena i na to mesto stavim nesto ozbiljnije glava me zaboli momentalno.

Dajem tom Onkyo-u rok od 9 meseci pre nego sto pojede slicicu, omot od lizalice ili tocak od autica. Mozda je ipak pametnija investicija poravak tog player-a ili neki malo bolji kinez od 50ak eura.
 
Nazad
Vrh Dno