Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Dosta lošije double tap to wake up radi sada. Možda što ipak treba da se odradi fabričko brisanje svega. I sitne ispravke kada se puni piše drugačije...
Drugačije prikazuje zvuke, pojačavanje, levi klik na taster telefona. Naravno opet se trebaju dati razne dozvole za ovaj program da pristupi slikama, videu...
 
Poslednja izmena:
Verovatno će posle fabričkog reseta bolje da radi. Meni radi sasvim solidno, nemam potrebe za sada.

Brzina punjenja je ista kao ranije, jutros testirao.

I ostalo, maltene je sve isto, jedino fingerprint skener zna nekad da zabaguje nešto sitno ali nije strašno,odradi posao.

Svakako je preporuka svakog proizvođača da se fabrički resetuje teleofon posle ovako velike nadogradnje.
 
Našao sam jedan bug. Ne radi sinhronizacija kontakta u kolima preko BLUETOOTH -A.

Meni veoma bitna stavka...

Postoje neke app koje kao reše situaciju. Ako ne reše moraće da ide fabrički reset. Ako ne downgrade na android 12.
 
Našao sam jedan bug. Ne radi sinhronizacija kontakta u kolima preko BLUETOOTH -A.

Meni veoma bitna stavka...

Postoje neke app koje kao reše situaciju. Ako ne reše moraće da ide fabrički reset. Ako ne downgrade na android 12.
Vratio sam na fabricka ..sto se tice rada ,isto kao I pre ,fluidno .Onaj problem sto sam primetio kod kamere je tu i dalje ,znaci nekako neprirodno ,brzo se krece kad pomeras .Verov ce to nekim updatom .Sto se tice brzine punjenja ,tu moram sacekati par punjenja ,nisam bas sigiran .Mozda telefon uci ponovo kako i kad se obicno puni ..
 
Vratio sam na fabricka ..sto se tice rada ,isto kao I pre ,fluidno .Onaj problem sto sam primetio kod kamere je tu i dalje ,znaci nekako neprirodno ,brzo se krece kad pomeras .Verov ce to nekim updatom .Sto se tice brzine punjenja ,tu moram sacekati par punjenja ,nisam bas sigiran .Mozda telefon uci ponovo kako i kad se obicno puni ..
Nisam primetio to za kameru. Meni je sve isto? Misliš kad snima?

Mene smara ovaj bug sa kontaktima. Ne piše mi ni ko me zove ni koga zovem itd... U automobilu... Čitam da je ranije Oneplus imao sa tim problem, postojala je neka app koja je.mogla to da reši, sad više ne radi.

Meni lepo radi tel, brzo. Uradiću reset uskoro da vidim za ove kontakte, da li će se onda sinhronizovati. Mada kontam da isto dobijem ako resetujem sve vezano za mreže (wifi, bluetooth, mobile data...)

Pisao sam im tj poslao izveštaj o ovoj grešci pa ćemo videti.
 
Još jedno mesto gde vas pita za 5G, kome možda treba. A da ne kudim samo, čini mi se da baterija drži duže sada.
Screenshot_2023-06-07-12-02-51-14_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg
 
Meni se konačno sinhronizovali kontakti. Znači ipak nema bug-a. Ne znam zašto mu je trebalo 3 dana
 
Pa mnogo mi cudno sto sam samo ja to naveo ,a cak mi kamera ni nije najbitnija stvar .
Tako da eto,uzmi sa rezervom dok se jos neko ne javi :) .. Sve u svemu nema nekog razloga da se ne update-uje..
 
Za telefone iz A1 još nema, ima li neki novi walper sa novim updateom.
 
Momci evo posle par dana korišćenja:

1. Baterija ista ako ne i malo bolja
2. Kamera ista, lepši UI
3. Brzina rada kao i ranije, tu i tamo negde štucnu animacije, kao i za fingerprint senzor
4. Ko ima problem sa sinhronizacijom kontakata u autu preko bluetooth -a neka sačeka nekoliko dana :)
5. GPS radi MNOGO bolje nego ranije, nalazi preciznije lokaciju i ne gubi je nikad. Gmaps app.
 
Zato double tap radi neverovatno losije, punjenje je definitivno sporije nego sto je bilo, ali za ovo cu da merim vreme jer znam da je tacno pola sata punio 100% a sada mi se cini da je daleko duze, finger print isto malo brljavi, povezivanje na nalog oneplus je idalje nemoguce.

Verovatno da ima jos po neka sitnica da ne radi ali dobro sve ovo ce se resiti.

Inace nisam radio fabricki restart jer nemam ni vremena da sada sve prebacujem pa posle sve vracam. Mozda u nekom doglednom vremenu sednem pa to odradim.
 
Tek je prva verzija i odlicno radi, ispeglace se za 2-3 security patcha.

Meni se povezuje na oneplus nalog, ali kad udjem u podesavanje naloga, automatski me izloguje ( nesto timeout session expired). Vidim dosta losih ocjena za Oneplus Account app na Google Playu.
 
Sad radi (naj)novija aplikacija Pixel IMS uz Shizuku, ne crashuje vise, za VoLTE i te stvari. Funkcionise izgleda teoretski, u praksi ne mogu provjeriti.
 
Do A13 sam koristio stock launcher i bio mi je ok. Posle update sam morao da instaliram novu jer me nerviralo što su ikonice u folderima mnogo sitne-a ruke okraćale.....
 
@spaxxx
Pa ti napravi veliki folder :) bice ti onda taman :)
 
Ja koristim ove velike foldere ,dobra stvar .Inace sa double tap nemam problem .Za punjenje I dalje nisam siguran ,tj.siguran sam da nije isto uvek .Nekad puni brzo ,nekad sporije .Nisam jos ufatio foru sta I kako .
 
Ali na Novi nema onih lepih animacija kao sto ima 1+ launcher. Nova je klasa, ali samo zbog animacija sam na 1+ launcher-u... :D
 
Imam mali problem, Mama je dobila pre neki dan uplate na A13 i od tada joj se greje telefon i jako brzo prazni baterija. Juče sam uradio format data. Sinoć ga je napunila do 100% i jutros je imala 60 - ak % a nije dirala telefon. Ne živimo zajedno. Ima li neko rešenje?
 
Imam mali problem, Mama je dobila pre neki dan uplate na A13 i od tada joj se greje telefon i jako brzo prazni baterija. Juče sam uradio format data. Sinoć ga je napunila do 100% i jutros je imala 60 - ak % a nije dirala telefon. Ne živimo zajedno. Ima li neko rešenje?
Proveri šta najviše vuče bateriju

Probaj 5g da ugasiš u podešavanjima za mrežu
 
Cao svima, kratko pitanje: Vidim da je velika vecina zadovoljna telefonom. Cena na KP je oko 290e taman da ga uzmem :) E sad, da li ga vredi uzimati sad, 2023 godine, kad mu je cena povoljna ali mu je stigao Android 13, koji ce biti poslednji update i ima samo jos jedan bezbednosni update u 2024? Bio bih zahvalan na svakom savetu :)
 
Uzmi u obzir 2T. Ako ti brzi apdejtovi i budići novi OS nisu najbitniji na telefonu, moje mišljenje je da je ovo najbolji telefon za taj novac. Ja trenutno koristim 14 pro, ali da sad treba da menjam, uzeo bih 2T.
 
Cao svima, kratko pitanje: Vidim da je velika vecina zadovoljna telefonom. Cena na KP je oko 290e taman da ga uzmem :) E sad, da li ga vredi uzimati sad, 2023 godine, kad mu je cena povoljna ali mu je stigao Android 13, koji ce biti poslednji update i ima samo jos jedan bezbednosni update u 2024? Bio bih zahvalan na svakom savetu :)
Nije velika razlika između 2 i 2T modela

Ako ti kinta nije problem "opruži" se za 2T

Ako jeste uzimaj 2-ku regularnu. Bićeš prezadovoljan.

Za sigurnost se ne sekiraj mnogo :)
 
Nazad
Vrh Dno