Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Mnogo sakuplja prašinu to je glavni razlog, a sada vidim da se kroz staklo i ekran bolje vidi i prst lakže klizi.
 
Sto se tice fabricke folije je ok, malo vise ostaju otisci na istoj ali se lako cisti sto je najbitnije. E sada neki moj utisak o foliji je da stiti ekran od ogrebotina ali isto tako mi se cini folija kao da je matirana.

Kakvi su vasi utisci?
 
I ja sam skinuo ,Al zato što mi bio pao na ivicu od stola i folija se načela malo .Od tad ne koristim niti jednu ,ima sigurno mesec dana .Od tada do danas nema niti jednu onu mikro okrebotinu,tackicu ,šta već ,iako nosim telefon u džepu,nikakve torbice .Dakle staklo je izdržljivo na te ogrebotine .Jednom mi je i pao ,direkt na staklo ..Tj pao bi direkt da nije bilo futrole ,koja očigledno štiti odlično .Ivice su joj malo izdignute ..
 
P.s. Da su ovi Indijci imali ovo Explosion staklo, ne bi im telefoni eksplodirali :)
IMG20220407151433.jpg
Ovo staklo sam dobio u Yettelu, nisam još stavio i zamenio fabričku foliju. Biće, ne žurim se. Najverovatnije je bolje od fabričke koja dosta skuplja prašinu, otiske i ne klizi toliko. E, sad da li je ova ok. Videću. Samo da služi svrsi kao postojeća.
Mnogo sakuplja prašinu to je glavni razlog, a sada vidim da se kroz staklo i ekran bolje vidi i prst lakže klizi.
I ja isto više volim kada prst lepo klizi po ekranu, podseća me na Nokije i windowz phone. Zbog njih sam i zavoleo Amoled ekrane :)
 

Prilozi

  • IMG20220407151442.jpg
    IMG20220407151442.jpg
    127.3 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Ma možda je i ja ne bih još menjao, nego posao cvećara takav da je prašina uvek tu i kako je stiglo proleće i počelo više da se radi ekran se mnogo više počeo prljati i morao sam da zamenim fabričku foliju. Danas mi reče prijatelj koji mi je menjao da će da mi nabavi original za nord 2.
 
Ma kakva folija, jedva cekao da skinem. Ili staklo ili nista. Kod mene je Nillkin.
 
Zanima me ovo fizicko dugme sto ukljucuje vibraciju i silent mode koliko je ono izdrzljivo?

Jel nasao negde neko podatak da li se to kvari ili ne?

Nije lose kada posle podne covek legne i samo klik i utisan telefon.

Koliko mi je spocetka bilo to cudno sada vidim da je jako korisno.

Za uvece imam podesenu opciju ne uznemiravaj tako da to nije problem ali ovo preko dana jednom gore i jednom dole pomeriti klizac.
 
To je jedna od najjačih OnePlus opcija .Ovako deluje jako,bez ikakvih nagoveštaja da će se nešto izlokati .Uz to ,odavno OP imaju taj slider ,imali su vremena da razviju i poboljšaju što više .Nisam čuo niti pročitao da se žale ljudi na to ..
 
Zanima me ovo fizicko dugme sto ukljucuje vibraciju i silent mode koliko je ono izdrzljivo?

Jel nasao negde neko podatak da li se to kvari ili ne?

Nije lose kada posle podne covek legne i samo klik i utisan telefon.

Koliko mi je spocetka bilo to cudno sada vidim da je jako korisno.

Za uvece imam podesenu opciju ne uznemiravaj tako da to nije problem ali ovo preko dana jednom gore i jednom dole pomeriti klizac.
Opusti se i uzivaj...koristi tel i ne brigaj..ti si njega kupio, a ne on tebe
 
To je i moja politika, ja sam njega kupio ne on mene ali ipak sam od onih koji vole da paze svoje stvari i da znam mogucnosti uredjaja a isto tako volim da mu znam mane pa da znam kako da ga koristim a i nisam neko ko je uvek pri parama pa onda ono sto imam volim da je to kao ispod cekica izaslo i da ljudi kada uzmu telefon u ruke da pomisle da je kupljen pre 2 sata.
 
Juče sam po prvi puta koristio aplikaciju rts planeta i telefon se nimalo nije zagrejao i nije bilo prekida, moj predhodni telefon mi a3 bi se baš dobro zagrejao kada bih koristio rts planeta app. Media tek odlično radi.
I posle nekoliko telefona na kojima bih obavezno instalirao nova launcher prodjoše tri meseca od kako sam kupio nord 2 ja još nisam instalirao nova launcher, a izgleda da i neću.
 
Juče sam po prvi puta koristio aplikaciju rts planeta i telefon se nimalo nije zagrejao i nije bilo prekida, moj predhodni telefon mi a3 bi se baš dobro zagrejao kada bih koristio rts planeta app. Media tek odlično radi.
I posle nekoliko telefona na kojima bih obavezno instalirao nova launcher prodjoše tri meseca od kako sam kupio nord 2 ja još nisam instalirao nova launcher, a izgleda da i neću.
Nova lančer je OK, mislim da sam ga jednom pre isprobao. Možda još par puta. Ipak sam ostao na Microsoft lančeru, nekako mi najviše odgovara i radi posao.
Oneplusov lančer je isto dobar.
 
Da li neko ima problem sa potrošnjom baterije?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-04-13-16-38-58-42_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2022-04-13-16-38-58-42_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    50.6 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_2022-04-13-16-39-02-73_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2022-04-13-16-39-02-73_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 45
Koliko sam primetio nemam rapidnu potrosnju baterije.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-04-13-13-03-06-47_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2022-04-13-13-03-06-47_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 57
Mislim da je ovo pocelo da se desava posle azuriranja, da li ste i vi instalirali A19 verziju?
 
Drugari, ako može mala pomoć, tačnije imam par pitanja. Ono što primećujem je da se ljudi zaista najmanje žale na ovaj model i da je većina baš zadovoljna. Mene interesuje ta priča oko baterije. Evo vidim da je Tesseract izvukao skoro dva dana što je fenomenalno. Ja sam umereni korisnik, dakle bez društvenih mreža i bespotrebnih aplikacija, samo osnovno a to je muzika, poruke, poziv, viber...sada ne znam, neki su pričali da im se dešava battery drain ničim izazvan. Da li mnogo skida preko noći u idle modu? Jedina stvar koja me brine je baterija i ništa više.
 
Drugari, ako može mala pomoć, tačnije imam par pitanja. Ono što primećujem je da se ljudi zaista najmanje žale na ovaj model i da je većina baš zadovoljna. Mene interesuje ta priča oko baterije. Evo vidim da je Tesseract izvukao skoro dva dana što je fenomenalno. Ja sam umereni korisnik, dakle bez društvenih mreža i bespotrebnih aplikacija, samo osnovno a to je muzika, poruke, poziv, viber...sada ne znam, neki su pričali da im se dešava battery drain ničim izazvan. Da li mnogo skida preko noći u idle modu? Jedina stvar koja me brine je baterija i ništa više.
Gluposti..uzmi tel i uzivaj
 
Drugari, ako može mala pomoć, tačnije imam par pitanja. Ono što primećujem je da se ljudi zaista najmanje žale na ovaj model i da je većina baš zadovoljna. Mene interesuje ta priča oko baterije. Evo vidim da je Tesseract izvukao skoro dva dana što je fenomenalno. Ja sam umereni korisnik, dakle bez društvenih mreža i bespotrebnih aplikacija, samo osnovno a to je muzika, poruke, poziv, viber...sada ne znam, neki su pričali da im se dešava battery drain ničim izazvan. Da li mnogo skida preko noći u idle modu? Jedina stvar koja me brine je baterija i ništa više.
Sa 65 wati punjacem nemoj ni da razmisljas o bateriji. Ako ti se baterija isprazni 10 min da je dopunis i izguace dan, ali sa tvojim nacinom koriscenja siguran si 2 dana bez punjenja. Ali iskreno sa 65 wati punjacem uopste ne razmisljam koliko imam procenata, ako negde treba da idem bocnem telefon na punjac i za 10 min ga skinem i idem u grad.
 
Telefon je odličan, po meni zaokružen uređaj. Ekran dobar ima lepe boje, brz procesor, više nego dovoljno ram-a, zadnja kamera odlična sa optičkom stabilizacijom, 65w punjenje. Baterija je skroz ok, meni bez problema izdrži 24 sata, dopunim ga svako jutro pre posla i miran sam do sutradan. Nisam primetio nikakav battery drain možda izgubi nekih 2-3% tokom noći.
Sa 65w i da ti bude na 10% ujutru, staviš ga na punjač, dok se olakšaš, umiješ, opereš zube, istuširaš i obučeš on već bude na 100% ili u najgorem slučaju preko 90%.
Isto što mi se sviđa je što ima kršten proximity senzor, nikada se ekran ne uključuje tokom razgovora kao kod Xiaomi telefona pa da obrazom ili uvetom mutiraš sagovornika.
Jedino što nekome može da bude mana je nedostatak 3.5mm ulaza za slušalice i nedostatak sd kartice. Meni lično to ne smeta jer imam nekoliko pari Bluetooth bubica i primetio sam da telefoni brže rade kada nemaju sd karticu a i meni je 128gb više nego dovoljno.
Ako nekome trebaju 3.5mm sluške na Alju ima da se kupi Oneplus TypeC na 3.5mm adapter za 2 dolara.
 
Hvala ljudi. 🙋‍♂️ To u vezi baterije sam čitao po komentarima na MS, neko je naveo da preko noći gubi do 30%, kaže reklamirao u servisu, tamo mu rekli sve je u redu. Navodno kod nekih je problem sa baterijom počeo posle nekog februarskog update-a.
 
Sve pohvale za telefon, izuzetno sam zadovoljan. Napisaću nešto o utiscima kad me ne bude mrzelo.

Inače, vidim da je OnePlus počeo da štancuje telefone samo tako. Nekad su izbacivali 1-2 modela godišnje, a to im je davalo dovoljno vremena da na njima porade i izbace zaokružen proizvod. Ako budu napustili tu svoju filozofiju, neće se razlikovati mnogo od ostalih Kineza.
 
Da li je neko probao, da li svajp s leve i desne strane ekrana radi sa Nova Lančerom?
 
Hvala ljudi. 🙋‍♂️ To u vezi baterije sam čitao po komentarima na MS, neko je naveo da preko noći gubi do 30%, kaže reklamirao u servisu, tamo mu rekli sve je u redu. Navodno kod nekih je problem sa baterijom počeo posle nekog februarskog update-a.
Mozda je to izdvojen slucaj ali evo stanje kod mene. Skinit zadnji update kada sam kupio telefon, od tada ni jedan update nije bio.

Mada imas moju poruku gore sa podpuno drugacijim rezultatom ali i upotreba telefona je bila drugacija. Tako da od jednog dana do 2 dana sigurno ce baterija da drzi.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-04-15-22-14-43-59_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2022-04-15-22-14-43-59_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 32
Meni lično od 22-07 ujutru. Sa 100% ode na 99% :)
Isključim internet i sve drugo što mi ne treba. I lokacija ,blutut isto isključeni. I odem pre legnja u Bateriju i na belo polje gde izbacuje šta navodno drainuje najviše bateriju. To kliknem i u zzz mod, ja naravno. Telefon ne isključujem.
 
  • Like
Reagovanja: fix
Ja ne gasim internet tokom noci, namesten mi je mod ne uznemoravaj i onda ako i stigne neko obavestenje pogledam ako sam budan ako ne ujutru. A lokaciju sam ugasio odmah i ne palim je jer mi ne treba a wifi nisam nikada ni na jednom telefonu gasio pa necu ni ovde. U proseku nocu skine od 1-3% sve zavisi ali to mi je zanemarljivo.
 
Aod displej i njegovo osvetljenje. Ovo sa osvetljenjem aod displeja su loše rešili i neznam da li može da se namesti da bude kontra. Kada je telefon u mrako aod displej ima jako osvetljenje i lepo se vidi, kada se upali svetlo osvetljenje aod displeja se smanji i mnogo slabije se vidi sat i ostalo. Mislim da bi bilo logičnije da se osvetljenje u mraku smanji a kada je dan da bude jače. Može li se to podesiti, tražio sam ali ne nadjoh.
 
Nazad
Vrh Dno