Šta je novo?

OneDrive, izbor foldera za sync...

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,286
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Sada i ja imam naizgled jednostavno pitanje, ali ne mogu da iskopam odgovor.

Imam OneDrive prostora od 1TB. Dobio sa Office 365+ pretplatom.
Ajd' kada su već dali, da ja to popunim...

U OneDrive se sync-uju podaci sa povezanih računara koji su su u folderi na C:\...\...\onedrive
Meni treba pored tog foldera, da mi sinhronizuje i jedan folder na D:\bla\bla...

Kako to da mu kažem da uradi. Ostaje sync onoga što je na C:\...\...\onedrive, ali želim da radi sync i jednog drugog foldera koji eto nije na C:
Taj folder je prevelik da ga celog uglavim u onedrive folder na C:. Jednostavno nemam toliko mesta na C:. A i ne želim da ga mešam sa sadržajem na C:

U Google Drive je to vrlo jednostavno, desni klik na taj folder (bilo koji folder) i ponudi mi "gdrive syn or backup folder". Ali sličnu opciju ne vidim na OneDrive.
U opcijama OneDrive vidim da nudi "backup - Important PC folders", ali tu se nude samo folderi koje neko u MS smatra da su nam važni. Ne možemo dodati foldere po izboru.
Prosto mi neverovatno da to ne može.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj ovo
Generalno Folder Name je ono kako hoces da stoji u OneDrive folderu a "Full path of source folder" je putanja do tog foldera na d:\
 
Ok, hvala, probaću kasnije kada dođem kući.
Izvestiću o uspešnosti...

Pozdrav
 
Hm, ne radi ovo nešto kako treba.
Ili ja negde grešim...

I jedna i druga metoda naprave "sliku source foldera" (koji je na D:\) u OneDrive folderu (koji je na C:\), takvu kakva je u trenutku kada uradim junction, ali kasnije promene u source folderu (onom koji je i dalje na D:\) se ne sinhronišu na OneDrive. Promene se sinhronišu u C:\...\OneDrive folder lokalno na računaru, ali se ne povlače na cloud. Na cloudu se pojave samo oni fajlovi i folderi koji su u source postojali u trenutku kada je junction napravljen.
 
Hm, dakle ovako...

Iz OneDrive podrške sam dobio zvaničan odgovor da to što meni treba nije podržaano od strane OneDrive aplikacije. Tako neće da može...
Junction foldera, k'o što rekoh, vidim, ne radi kako treba. Naknadna sinhronizacija ne radi.

Čekam MS da nadogradi OD da može i ovaj feature da radi...
 
Nazad
Vrh Dno