Šta je novo?

Okupljanje Linux korisnika u Beogradu, Sava Centar 29.04.2012. početak u 13:00h.

laikexpert

Slavan
Učlanjen(a)
31.12.2008
Poruke
109
Poena
319
Okupljanje Linux korisnika u Beogradu, Sava Centar 29.04.2012. početak u 13:00h.

O čemu se radi?

Opušteno okupljanje uz ćaskanje i piće. Priča je skroz neformalna i bez neke utvrđene tematike. Linux je tu više kao neka spojnica koja nas povezuje, nego obavezna tematika.

Prisutni?

Za sada je dolazak potvrdilo preko 30 ljudi.
Pored organizatora LinuxMint Srbija biće prisutni i ljudi iz Slackware Srbija, Ubuntu Srbija, Linux udruženja građana Novog Sada i mnogi drugi.
Takođe očekujemo prijatelje iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske...

Gde se održava?

Okupljanje i druženje se održava u kongresnoj sali Sava Centra 29.04.2012. u Beogradu sa početkom od 13:00h u koktel varijanti i opuštenoj atmosferi. Ulaz u sava centar je iz ulice Milentija Popovića, u svakom slučaju biće postavljeni putokazi kao sali u kojoj je organizovano koktel okupljanje, veoma je lako za nalaženje.

Plan i program?

Plan i program za ovo okupljanje će biti sadržan u vidu uvodne reči Dobrodošlice organizatora kao i prijatelja zajednice. Ostatak dana je slobodan za grickalice, piće, pričanje, upoznavanje.

Ne koristim Linux ali bih došao na okupljanje?

Svi ljudi dobre volje su dobrodošli na okupljanje i upoznavanje.

Koga da kontaktiram za više informacija?

Za sve dodatne informacije vezane za okupljanje, lokaciju, pitanja, sugestije, saveti najbole je obratiti se na forumu direktno na privatne poruke, korisniku Vladimir ili Icy_Blue, na mejlove ili na kontakt telefone.

Osobe koje možete kontaktirati su:

Vladimir Kramar
info AT mint-srbija.com
+381(0)62 490 408

Iva Balabanovič
iva AT mint-srbija.com
+381(0)60 577 8803


Nadamo se velikom odzivu i dobrom druženju!


Detaljnije o svemu:
(Kompletan tekst je prenesen sa navedenog linka.)
http://forum.mint-srbija.com/predlozi-pitanja-i-primedbe/prvo-okupljanje-mint-srbijaslackware-srbijaubuntu-srbija-clanova-29-04-2012/


P.S.
Long live linux
 
Poslednja izmena:
Eh ako se ovo skup udruženja korisnika linuxa iz Beograda a čak njih 30 potvrdilo učšće onda je linux pao na niske grane.

Jedino ako ljude nije rasteralo jer su videli da dolaze "stručnjac" iz Ubuntu Srbija koji prosipaju priču o slobodnom softveru a trče za svakom kompanijom od koje mogu da išibicare novac ili ima glavešine rade i zarađuju novac isključivo sa komercijalnim softverom (čast izuzecima naravno)
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ljude mnogo interesuje da se nadju i pricaju uz kaficu... Da ima neki seminar, neka poznata imena, projekti, ideje, pomaganje novim korisnicima rado bih se odazvao jer mi je bukvalno 100m od zgrade, ovako nemam motivaciju da odem mada svakako podrzavam inicijativu.
 
Slažem se da bi bilo korisnije uz neku temu za razgovor, kratak kurs, predavanje ili slično.
 
Ja bih rado dosao da sam u Bg. Zaista bi bilo bolje da postoji i neka konkretna tema, predavanje, prezentacija stagod. E sad, prica "o slobodnom softveru" pije vodu za kucne korisnike. manji biznis itd ali tamo gde moze da se uzme novac, svakako podrzavam. U Linux svetu ima ljudi koji se iskljucivo slobodnim softverom i bave - ali i oni moraju od necega da zive. Ne mogu da ocekujem da neko radi na kernelu, WM ili nekoj aplikaciji 40+ sati nedeljno, ja da to koristim potpuno besplatno, pritom ne dam ni najmanji doprinos i da mi smeta sto neko uzima novac tj zivi od svog znanja (a nije meni direktno iz dzepa).
Linux ima relativno malo korisnika jer nije jos dostigao stepen jednostavnosti windowsa (da ne govorim o konzolama) u segmentu zabave (citaj igara). Monopol Microsofta preko directX-a u tom segmentu je apsolutan bez vece sanse da se to promeni. Sve dok Linuks bude morao da koristi directX pod emulatorom o nekoj jednostavnosti i sirem krugu mladih kucnih korisnika nema ni govora. Slicno vazi i za specijalizovane CAD programe koji pod linuksom jednostavno ne rade ili rade lose pa ni velike inzenjerske kuce tj projektni biroi skoro uopste ne koriste linuks.
Trenutno sam na Fedori 16 LXDE (64bit) i veoma sam zadovoljan. Uz win XP SP3 zavrsava mi sav posao na najbolji moguci nacin. Ipak, s obzirom da sam tehnicke struke, ne mogu sasvim da napustim windows.
 
Poslednja izmena:
Da pitam kriticare, da li se hleb deli besplatno ili moras da imas para da ga kupis?
Ljudi moraju negde sa rade i da zaradjuju za zivot.
 
Poslednja izmena od urednika:
^^^^ koji je to softver? Posto ja koristim win zbog autocad-a, mada meni treba i tower i armcad (radimpex-ov softver za statiku i dodatak autocadu za crtanje armature)
 
Da pitam kriticare,bla bla bla bla

Da bi sa nekim ušao u konstruktivnu diskusiju anda moraš da poseduješ određene argumente ili bar da budeš informisan a ne da se služiš prizemnim pokušajima manipulacije.

Dakle ako te problematika interesuje dovoljno će biti da pročitaš interviju koji su sami vodili sa gospodinom Richard Stallman (verujem da bar znaš ko je on) i obratiš pažnju na izraze ko su licemeri, šta je slobodan softver i šta je filozofija slobodnog softvera.

Dakle ovde je reč o etici i moralnom ponašanju. Ako ti se nesviđa tzv. slobodni softver nemoj da koristiš, konstruktivno kritikuj itd. A nemoj da prosipaš priču po forumima, da si član mreže sa tzv. slobodni softver da se time busaš ugrudi a u stvari si najveći licemer i radiš sve suprotno od onoga za šta se navodno zalažeš. (da nebude zabune nemislim na tebe lično već na one koje sam naveo uz ogradu da postoje veoma svetli primeri)

Razgovor možeš naći u broju 16
 
Poslednja izmena:

стани мало...оплео си без задршке...
интервју је из 2006 год...колико је оних који ти(нам) сметају било тада а колико их је сада у слободном софтверу Србије шта мислиш о овоме
углавном(колико знам)"старе"перјанице слободног софтвера у Србији су одавно на нечијем платном списку.
можда су ово "неки нови људи"...можда им треба дати шансу...можда подржати...погледај линк који сам поставио...има иницијатива да се поново покрену ствари...
 
Poslednja izmena:
@Kritika pa ti se bas naostrio i jos mi dajes link gde treba da se uclanjujem da bi citao, boli me uvo. :)
Opleo si ko da su ti ovi pobili sve iz familije, ima svakakvih ljudi, neki su OK a neki uzas.
@draljaca gde samo iskopa taj propali projekt koji je finasisran iz dzepova poreskih obveznika Srbije.
Ako postoje kojekakva udruzenja i parade , ne vidim sta je ovo okupljanje gore od parade..
Gadno je kad ljudi zastrane pa nesto sto su racunari-informatika pretvore u filosofiju-religiju, postanu kao neka sekta,
to je najveci problem u linuxu, vodje sekti uzimju lovu a podanici slepo slusaju i rade besplatno.
 
углавном(колико знам)"старе"перјанице слободног софтвера у Србији су одавно на нечијем платном списку.
Naravno da jesu. Apsolutno normalna pojava da "perjanice" (ako to znaci kvalitetni inzenjeri) imaju posao.
Pa ne uslovljava te GPL licenca (niti bilo koja druga OSS licenca) da budes gladan i bez posla da bi mogao da licenciras kod koji napises GPL licencom :D
 
@Kritika,

Sad kad sam ovo video shvacam tvoj bes
Ne plaća se ulaz na share konferenciju, već se nabavljaju besplatne narukvice.
------------------------------------------------------------------------------
Ček ja sad ne kapiram....nemogu da dodjem na konferenciju bez tih narukvica...ili pričate samo o deljenju narukvica?

Mislim malo ste nedorečeni. nikakve informacije nema u vezi share konferencija...sve sam nezvanično saznao preko totalno drugih ljudi...

Dal može neko da jasno napiše šta i kako?

Ili da vas kontakiram na pm?

Hvala za trud.
------------------
Stvar je jasna: narukvica = ulaz
Nemaš narukvicu - nema ulaza na konferenciju.

Robovi, clanovi sekte, vredno su radili za Canonical, sad ako imaju narukvicu mogu da pogledaju konferenciju u BG. Da li uz narukvicu ide i povodac? Pazi kako covek odgovara, ni trunke zdravog kritickog razmisljanja, totalno ispran mozak.
 
njaaa kasno video... dakle opuštena bleya :)
pišite kad bude opet nešto zanimljivo, slažem se i ja da je možda bolje neko bilo kakvo "predavanje"/diskusija , šta god...
 
Nazad
Vrh Dno