Šta je novo?

Ograničavanje brzine čitanja DVD ROM-a

Zoza

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2006
Poruke
2,079
Poena
405
Moja oprema  
Laptop
Lenovo B590
Tablet
Samsung
Mobilni telefon
Realme 7 Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Kojim programom mogu da ograničim brzinu na WIN7 64, kojom će DVD ROM vrtiti, tj. učitavati dvd disc? Ovo mi treba jer režem 720p filmove na DVD5 i buka koju drajv proizvodi prilikom kasnijeg gledanja zna da nervira. Nero drive speed 3.0 neće da radi kod mene, da li zbog OS-a ili nečeg drugog ne znam, a ništa slično nisam uspeo da pronadjem da mi radi posao.
Znam da bih mogao svaki put da prekopiram DVD na hard pa da gledam sa njega, ali to nije baš praktično rešenje, više bih voleo da preskočim kopiranje i da gledam film sa diska.
 
DVDIdle je fin programcic ali ne znam da li radi na Vista/Win7. On zapravo ucitava podatke u RAM memoriju (mada moze i na HDD) pa vrlo malo vremena DVD radi.
 
Ali se rom dere dok ucitava podatke u RAM.
Nazalost, znam samo za foru u Nero-u :(
 
Naleteo sam na info o dvdidle još pre podizanja ove teme, ali nigde nisam mogao da skinem čak ni trial verziju, stalno izbacuje grešku 404.

Sve u svemu, u proteklih par dana pogledao sam nekoliko filmova sa DVD Roma i mogu reći da se DVD uopšte ne dere tokom filma, na samom početku urla par minuta dok ne učita većinu fajla, a posle vidim da se lampica za aktivnost DVD-a tu i tamo upali, ali ono što je bitno je da se disk više ne vrti sumanutim maksimalnim brzinama pa samim tim nema ni buke. Moram pohvaliti Win7 za ovaj feature, dodatni programi za kontrolu brzine nisu ni potrebni.
 
Ili prebaci ceo film na hdd za 3min pa posle gledaj film.
 
Naleteo sam na info o dvdidle još pre podizanja ove teme, ali nigde nisam mogao da skinem čak ni trial verziju, stalno izbacuje grešku 404.

Sve u svemu, u proteklih par dana pogledao sam nekoliko filmova sa DVD Roma i mogu reći da se DVD uopšte ne dere tokom filma, na samom početku urla par minuta dok ne učita većinu fajla, a posle vidim da se lampica za aktivnost DVD-a tu i tamo upali, ali ono što je bitno je da se disk više ne vrti sumanutim maksimalnim brzinama pa samim tim nema ni buke. Moram pohvaliti Win7 za ovaj feature, dodatni programi za kontrolu brzine nisu ni potrebni.

http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/CD-DVD-Rip-Other-Tools/DVDIdle-Pro.shtml
 
Hvala za link :wave:, stvarno je dobar i zanimljiv programčić, ovako je mnogo udobnije, nema potrebe za kopiranjem na HDD da bi se izbegla buka.
 
Hvala za link :wave:, stvarno je dobar i zanimljiv programčić, ovako je mnogo udobnije, nema potrebe za kopiranjem na HDD da bi se izbegla buka.
DVDIdle se takodje reklamirao kao program koji produzava vek trajanja citaca, jer uz njega u toku filma citac radi radi 5-10 minuta za film od 90 minuta. Takodje posto se film pusta iz RAM memorije seek je mnogo brzi pa nema preskakanja i stucanja.:)
 
Ne znam za Win, al' ja pod linuksom koristim k3b za to. :p Iako je program za rezanje diskova ima podešavanje brzine očitavanja za svaki od instaliranih optičkih uređaja po na osob. :)
 
Nazad
Vrh Dno