Šta je novo?

Office 2010

draske73

Slavan
Učlanjen(a)
18.05.2007
Poruke
1,021
Poena
349
Microsoft je potvrdio kako će se sledeća verzija Office-a, koja se razvija pod kodnim imenom Office 14, pojaviti i u 32-bitnoj i u 64-bitnoj verzijii.

To će biti prva verzija Officea, koja će biti izdana u 64-bitnoj verziji.


Office 14, za koji se veruje kako će dobiti službeno ime Office 2010, trebao bi stići na tržište tokom sledeće godine.

Kao najznačajnija novost ističe se uključivanje verzija office aplikacija, poput Excela, PowerPointa, Worda i OneNotea, temeljenih na Internetu koje se otvaraju u standardnom browser-u poput Internet Explorera ili Firefoxa.


Izvor:
http://www.bug.hr/vijesti/64-bitni-office/96293.aspx
 
Jedva sam se navikao na 2007 :)
 
Ja se nikada nisam navikao.

Imam teoriju da prave 2 razlicite verzije office-a koje izdaju jednu za drugom :)
Jednu za ozbiljnije korisnike (stariju) populaciju: office 2000, 2003 i drugu za
mladje i nove korisnike: office xp, 2007.
Ako je moja teorija tacna office 2010 bi trebao da bude dobar :)
 
Pa evo ja sam star korisnik , ozbiljan nisam mislim ne znam ni sta se smatra pod ozbiljnim ali posle 2 godine koriscenja sam se potpuno navikao na 2007
 
Super, napravili su Office koji radi isto shto Google documents :d

Ajde sada da pravimo dokumente koje moze da chita ceo net... Po meni je ovo jako glupo.
 
Pojavila se na netu neka verzija pod nazivom
Microsoft Office 2010 Technical Preview 14.0.4006.1010

teška je oko 2GB,šta je u pitanju ne znam i ne znam da li ću uskoro biti u mogućnosti ovo da probam,pa čisto koga interesuje da zna da ima ovako nešto :)
 
Poslednja izmena:
ja ga koristim već par dana (1,3GB verzija) i radi odlično. malo je lakši za snalaženje od 2007-ice.
 
Manje više Office 2010 (Tech Preview) isti je kao i onaj 2007, ali tek je par dana na mojoj virt. mašini i ne stižem da kopam po njemu. Čini mi se da je malo brži, glavno meni dugme je spušteno dole u ravan opšteg menija i sa novim znakom (četvrtasto umesto okruglog), spleš skrinovi su bele pozadine, ali šta je suštinski novo (osim cloud podrške) tek treba videti sa novim verzijama. Ova, doduše, koliko sam mogao da zapazim, radi pouzdano.

Neko ko bude kopao po paketu moće će više da kaže ima li unutra nekih bitnih novotarija.
 
radio sam neki seminarski (word+powerpoint) i zadovoljan sam. ne mogu detaljnije da objašnjavam pošto se u office razumem 0%. 2007 mi je bio konfuzan, a u ovom se lakše snalazim iako liče dosta.
i puno se brže podiže nego 2007.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno