Šta je novo?

Odgovor SBB-a na upload brzinu?

Zvezdaš™

Cenjen
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruke
572
Poena
170
Šta mislite da li će SBB da odgovori Telekomu na njegovo povećanje brzine uploada tako što će svojim korisnicima duplirati upload?
 
Više bih voleo da nam povećaju download brzine! Šta će mi upload? Naravno, ne znači da ne treba i vama :)
 
Ne, zašto bi?
Za cenu 4Mb/512Kb kod Telekoma SBB daje 8Mb/384Kb.
 
Neki ljudi nikad nece svatiti da je bitan odnos DL/UP :S:
JA bi voleo da dignu UP malo cisto da stabilizuju vezu(PING) jer je veza dosta losija s ovim odnosom nego sto je to bio slucaj kad je odnos bio 2:1,mada sumnjam da ce SBB odgovarati na promene kod Telekoma u skorije vreme.
 
Poslednja izmena:
Ja sam cuo da podizu download paket sa 4 na 6Mbit-a..
 
Neki ljudi nikad nece svatiti da je bitan odnos DL/UP :S:
JA bi voleo da dignu UP malo cisto da stabilizuju vezu(PING) jer je veza dosta losija s ovim odnosom nego sto je to bio slucaj kad je odnos bio 2:1,mada sumnjam da ce SBB odgovarati na promene kod Telekoma u skorije vreme.
Naravno da shvataju, ali je isto tako ogroman procenat onih koji žele što veći DL, a UP im je manje-više važan.
 
Ja sam cuo da podizu download paket sa 4 na 6Mbit-a..
hahahaha
Od kako ima svoje linkove SBB se baš igra sa Telekomom.

MutAgen, ako je ovo istina biće veoma zanimljivo šta će Telekom da radi.
U svakom slučaju ako dignu brzinu na 6Mb/s biće ovo vruće leto...
 
Ja trenutno imam 4096/256 kbps i sada bi mi možda i više odgovaralo da povećaju upload na 512, ili bar 384, nego da povećaju download na 6Mbps. Mada, iskreno sumnjam da će SBB sada povećavati bilo šta, i dalje im Telekom ne može prići.
 
Tako je. Ne vidim zasto bi poboljsavali uslugu koja ladno sije Telekomovu i sebi smanjivali profit.

Kakve veze ima profit sa povećanjem brzina? Ja mislim da oni zarađuju mnogo više nego što bi trebalo (neralno više u procentima), tako da neće imati sa tim problema. Mogu da imaju samo veći broj korisnika!
Imaju oni takvu infrastrukturu da ne bi morali da ulažu u istu čak i da svim korisnicima dignu na 10mbit, ali što bi to radili kad ovako "kraduckaju" dok mogu...
 
Kakve veze ima profit sa povećanjem brzina? Ja mislim da oni zarađuju mnogo više nego što bi trebalo (neralno više u procentima), tako da neće imati sa tim problema. Mogu da imaju samo veći broj korisnika!
Imaju oni takvu infrastrukturu da ne bi morali da ulažu u istu čak i da svim korisnicima dignu na 10mbit, ali što bi to radili kad ovako "kraduckaju" dok mogu...
Pa moze im se. Ako nece kod Telekoma (ili nekog ADSL provajdera), kod koga ce? Povoljniji su od Telekoma i samim tim apsolutno ne moraju da rade nista sve dok Telekom ne ponudi iste pakete kao njihove ili bolje od njihovih, sto nece biti u narednih 500 godina. Jedino ako znacajnije spuste cene najjeftinijih postojecih paketa. Tako jedino mogu povecati broj korisnika.
 
Poslednja izmena:
Kod SBB-a imam 4096/256, i baš bi mi trebao veći UL (barem 384kbit) prvenstveno za bolji kvalitet Skype videa... Trenutno često spušta kvalitet na medium (video koji ja šaljem), tj. na 15fps u 640x480, sa razlogom nedovoljan (UL) bandwidth. 4mbit na DL mi je sasvim dovoljno, mada ne bih se bunio ni na ubrzanje DL-a, ali da mogu da biram recimo 6144/256 ili 4096/384, uzeo bih ovaj drugi.
 
Poslednja izmena:
^+1 DL -a nikad dosta ali UL je bas mali. Mislim da bi 512k bio minimum, mada je i to malo, najveci smo slepci u evropi, ni na jednom privatnom trekeru ne mogu da odrzavam ratio k'o covek!!!
 
@Mutagen

A gde si to cuo da ce SBB podici download???
 
ja msm da je za 2000 don kod sbba 8/384 savim ok..ne vidim zasto bi jos dizali..:)
 
A sto bi SBB odgovarao na ovaj potez telekoma? Ovo povecavanje brzina ADSL korisnicima je zapravo zakasneli odgovor na potez koje je SBB uradio pre vise od godinu dana. I sa ovim povecanjem brzina SBB jos uvek ima bolju od ponude telekoma, a o brzinama sa ugovorenom obavezom da ne pricamo.
 
Poslednja izmena:
Da bi podigli brzine moraju da budu pritisnuti. Ta Telekomova ponuda nije nikakav pritisak, već Telekom prati (kako-tako, rekao bih i dalje neuspešno) SBB. Ali može im se, jer masa ljudi nema izbora, mora da ide na ADSL.
 
Da bi podigli brzine moraju da budu pritisnuti. Ta Telekomova ponuda nije nikakav pritisak, već Telekom prati (kako-tako, rekao bih i dalje neuspešno) SBB. Ali može im se, jer masa ljudi nema izbora, mora da ide na ADSL.

+1

Kao sto je covek napisao, ovim telekom ne vrsi nikakav pritisak na SBB, vec pokusava da ne zaostane previse - kaska za SBB-om. SBB bi najvise dobio kad bi prosirio infrastrukturu. Ja sam na ADSL-u zato sto nemam drugu opciju. Nemam tehnicke uslove iako moj prvi komsija ima SBB kablovsku.
 
Poslednja izmena:
Tako je. Ne vidim zasto bi poboljsavali uslugu koja ladno sije Telekomovu i sebi smanjivali profit.

Uz vezivanje na 12+ meseci. U suprotnom imas 4mb/386kb sto i nije nesto bolje od telekoma, a jos gore ako nisi postpejd, nego pripejd onda imas 3mb i 256kb valjda? ispravite me ako gresim za brzine kod pripejda. Tako da ponuda i nije nesto bolja, ako se uzmu neke telekomove akcije, kao sto je sbb-ova za vezivanje uz ugovor !
 
Ma jok, nije uopšte bolja ponuda ...
A kako je kod Telekoma, tamo beše nema ugovorne obaveze?
 
Ma jok, nije uopšte bolja ponuda ...
A kako je kod Telekoma, tamo beše nema ugovorne obaveze?
Kad sam ja potpisivao ugovor za ADSL bila je ugovorna obaveza. Isto i za IPTV.

@IronSERB Pa pazi vezivanje za provajdera na godinu dana nije tako strasno, ako si siguran da ce net raditi dobro. Kao sto rekoh mene je Telekom vezao ugovorom kada sam uzimao ADSL pretprosle godine, i nisam znao sta cu dobiti generalno, ali za sada je sve ok.
 
Kad sam ja potpisivao ugovor za ADSL bila je ugovorna obaveza. Isto i za IPTV.

@IronSERB Pa pazi vezivanje za provajdera na godinu dana nije tako strasno, ako si siguran da ce net raditi dobro. Kao sto rekoh mene je Telekom vezao ugovorom kada sam uzimao ADSL pretprosle godine, i nisam znao sta cu dobiti generalno, ali za sada je sve ok.

Ne govorim ja o tome, nego kad ti istekne ugovorna obaveza , paket nije 8mb, nego 4mb. Sto je neka vrsta akcije, a niko ne ukljucuje telekomove akcije gde je cena 1 dinar po nekoliko meseci ili sta vec. Kad se tako gleda, sbb nema bolje ponude u opciji. Cak sta vise rekao bi da je za koji procenat bolja ponuda telekoma. Naravno uslov da oba interneta rade kao sto treba. :D
 
Nekada davno sam bio korisnik SBB-a pa me interesuje da li jos daju korisnicima duplo vecu brzinu u "lokalnoj konekciji"? Znaci imao si regularno internet plus duplo vecu brzinu za razmenu sadrzaja sa drugim SBB korisnicima
 
Ne govorim ja o tome, nego kad ti istekne ugovorna obaveza , paket nije 8mb, nego 4mb. Sto je neka vrsta akcije, a niko ne ukljucuje telekomove akcije gde je cena 1 dinar po nekoliko meseci ili sta vec. Kad se tako gleda, sbb nema bolje ponude u opciji. Cak sta vise rekao bi da je za koji procenat bolja ponuda telekoma. Naravno uslov da oba interneta rade kao sto treba. :D
Aha, e vidis, nisam znao da vracaju na staru brzinu kada prodje godinu dana.
 
2 IronSERB:

Pa normalno da je manji paket ako ne produžavaš ugovor. Ako ga produžiš ostaje 8Mb/s, šta je tu čudno.
 
2 IronSERB:

Pa normalno da je manji paket ako ne produžavaš ugovor. Ako ga produžiš ostaje 8Mb/s, šta je tu čudno.

Ja ne pricam o tome, nema tu nista cudno, nego ja na to gledam kao vid akcije, imas ugovor, imas akciju, a ako nemas to znaci da paket nije te brzine, vec one kad nisi u ugovoru. I ja poredim tu brzinu sa telekomovim brzinama, samo to kazem. I po tome, meni je telekom sad malo u prednosti, do sada je bio sbb u velikoj prednosti, sad se stvari menjaju, sto je normalno, i normalno je da ocekujemo ako je sbb iole normalna firma da odgovori na ovu ponudu konkurencije.
 
Nek prestanu da dizu tv pretplatu svakih 2 meseca i nemoraju da povecavaju ni dl ni upload ja cu biti srecan.
 
kao sto wesel kaze SBB nas ubija sa Tv pretplatom
 
Nazad
Vrh Dno