Šta je novo?

Odabir klime do ~35 hiljada

george_bg

Zapažen
Učlanjen(a)
18.07.2023
Poruke
1
Poena
1
Kao što svi znate, leto je stiglo i prevruće je, stara klima je otišla u zaborav tako da mora da se nabavi nova klima. Raspored stana je jako čudan tako da najverovatnije bi uzeo 2 klime, za početak jednu koja bi pokrila kuh+trp+dnevnu što je oko 30-40m². Koliko sam čuo, svi su do sad zadovoljni sa vox klimama, pa se dvoumim između ove dve:

VOX IFX12-SCCT​

VOX IFG12-AACT​

Kapiram da je inverter bolji što se tiče buke i same dugovečnosti motora, uštede struje... da li ima neka razlika sem u ceni između obične i ovih inverterskih. Namena klime je samo leti kad je pretoplo, ništa više, preko zime će samo da stoji.
Ima li neko nekog iskustva ili preporuke u ovom cenovnom rangu 30-35k?
 
Od Voxa samo gledaj IVA modele.
 
AUX klime su isto neke low buget ok varijante koliko sam video na netu iskutva ljudi.
 
Pogledaj Venting klime, komšija koji radi klime i pljuje sve Kineze, za ovog kaže da je jedini koji bi pristao da ugradi i da garanciju.
 
Pozdrav za komšiju...
 
Koja iva?
Trebalo bi da valjaju sve za te novce
 
Malo je bučnija unutrašnja jedinica od proseka, neće nisko da modulira i nema dovoljan broj brzina ventilatora (samo tri brzine). To su mane.
Ali kada vidiš cenu, onda je korektan izbor i teško da za te pare ima nešto bolje.
 
Ima li neko informaciju kakve su jeftine Vivax inverter klime?
Recimo za 32000 din može se uzeti Vivax ACP-12CH35AEFIs
Za oko 34000 VIVAX KLIMA INVERTER ACP-12CH35AEGIS
Ima i neki Tesla TT34EX21-1232IA
I neka Vox Vox inverter klima uređaj IFX12-SCCT
 
Zaboravih da dodam, trebaće leti za hlađenje i na jesen za dogrevanje stana od 30m2 dok ne počne da radi centralno. Nema neki težan zadatak, jedino što nemam ideju kakvi su ti najjeftiniji inverteri i šta je najbolje uzeti u toj kategoriji.
 
Aemi ti je očajna klima. Nije loša za hlađenje i može da posluži u periodu dogrevanja. Loše odražava zadatu temperaturu. Bučna spoljna jedinica i slab izduv.
Nema razloga da navedeni modeli budu išta bolji od ovog.

Opšti kvalitet nizak.
 
Aemi ti je očajna klima. Nije loša za hlađenje i može da posluži u periodu dogrevanja. Loše odražava zadatu temperaturu. Bučna spoljna jedinica i slab izduv.
Nema razloga da navedeni modeli budu išta bolji od ovog.

Opšti kvalitet nizak.
Ne znam šta znači Aemi, samo gledam da li da kupim običnu klimu ili taj jefitniji inverter.
Ne treba mi za grejanje, nego za dogrevanje u periodu dok ne poćne da radi centralno i za hlađenje leti.
Dakle ako neko ima iskustva kako su se pokazale te jeftine klime, značilo bi.
Jedan član mi je poslao koju on koristi, ali nisam našla u radnjama
 
Aemi je model Vivaxa. I Aeqi je isto očajna klima.
Evo ti iskustvo iz prve ruke.

Imao sam manji kvar. Bučna spoljna jedinica. Ne održava dobro zadatu temperaturu. Pucketa plastika na unutrašnjoj jedinici. Klima ne reaguje uvek na komande sa daljinskog.
Ako ti to ne smeta...
 
I kod mene neki put nece daljinac na prvu. I mislim da na tih max 30c bi moglo da bude malo toplije ako ne tripujem. Zna da cakne tako neki put kad je iskljucena al mislim da je to kod svih..

Spoljna je tiha.
 

Prilozi

  • IMG_20231102_065615598.jpg
    IMG_20231102_065615598.jpg
    28.2 KB · Pregleda: 19
Ima li neko informaciju kakve su jeftine Vivax inverter klime?
Recimo za 32000 din može se uzeti Vivax ACP-12CH35AEFIs
Za oko 34000 VIVAX KLIMA INVERTER ACP-12CH35AEGIS
Ima i neki Tesla TT34EX21-1232IA
I neka Vox Vox inverter klima uređaj IFX12-SCCT
Imam jedan vivax i jednu teslu od navedenih i mogu da kazem da su klime identicne dosta su bučne spoljne jedinice, ovo za daljinski je tačno da nekad ne odreaguje odmah i to se dešava kod oba modela, a što se tiče grejanja ja sam zadovoljan prošle zime su korišćene za grejanje bez ikakvih problema
 
Nazad
Vrh Dno