Šta je novo?

Odabir inverter klime 2024

Aaron Stone

Zapažen
Učlanjen(a)
08.01.2024
Poruke
6
Poena
2
Pozdrav,

Malo sam istrazivao zadnja 2 dana i suzio izbor na 2 klime, uzeo bih jednu od te dve i potrebna mi je pomoc.
Klime u pitanju su:
Daikin FTXC35C/RXC35C i Fujitsu ASYG12KMCE
Kao eventualnu trecu opciju bih stavio MITSUBISHI MSZ-HR35VF, verovatno ne bih nju jer mi po specifikacijama deluje slabije za grejanje od navedene 2 iznad.

Kupio sam stan u koji se selim uskoro, nema grejanje osim jedne TA peci tako da sam odlucio da ubacim inverter klimu.

Stan ima 45 kvadrata, od cega je jedna dnevna soba, jedna spavaca (u kojoj je TA pec), kupatilo i kuhinja.
Inverter bih stavio u dnevnu sobu, iznad prozora, u pitanju je treci sprat/potkrovlje.
Klimu bih koristio za prvenstveno za grejanje zimi, naravno po potrebi i za hladjenje leti.

Svaki savet, pomoc i misljenje bi mi znacilo, hvala!
 
Ja grejem sa Daikin FTXF35D 45 kvadrata Kuhinja, spavaca, dnevni boravak, kupatilo. Još uvek je testiram ali sam zadovoljan za sad. U kuhinji od 16m2 gde se nalazi je zadata 25c i tu je toliko a u ostalim prostorijama 23c. I ja sam se dvoumio izmedju Daikin, Mitsubishi i Fujitsu. Fujitsu je najpovoljniji ali im je uvoznik katastrofa za delove, nedaj bože da se pokvari, prodje zima dok stigne deo. Dva montera su mi isto rekla mada me je jedan ubedljivao da uzmem Fujitsu da se ne kvari uopste, mada mislim da je samo imao najveću maržu od njih. Mitsubishi mi ie bio dosta skup ali najkvalitetniji po mom mišljenju. Tako sam dosao do Daikina, neka zlatna sredina. Malo troši, lepo greje, lepo modulira. Imao neke probleme sto se tiče buke, dosli zamenili za 7 dana celu spoljnu, sad sam ih zvao i za unutrasnju, dolaze do kraja nedelje. Znači servis im je ok. Meni zapao neko faleričan model, čuje mi se malo ventilator, čekam da ovu našteluju kako treba pa naručujem još jednu za dnevnu.
 
Ja grejem sa Daikin FTXF35D 45 kvadrata Kuhinja, spavaca, dnevni boravak, kupatilo. Još uvek je testiram ali sam zadovoljan za sad. U kuhinji od 16m2 gde se nalazi je zadata 25c i tu je toliko a u ostalim prostorijama 23c. I ja sam se dvoumio izmedju Daikin, Mitsubishi i Fujitsu. Fujitsu je najpovoljniji ali im je uvoznik katastrofa za delove, nedaj bože da se pokvari, prodje zima dok stigne deo. Dva montera su mi isto rekla mada me je jedan ubedljivao da uzmem Fujitsu da se ne kvari uopste, mada mislim da je samo imao najveću maržu od njih. Mitsubishi mi ie bio dosta skup ali najkvalitetniji po mom mišljenju. Tako sam dosao do Daikina, neka zlatna sredina. Malo troši, lepo greje, lepo modulira. Imao neke probleme sto se tiče buke, dosli zamenili za 7 dana celu spoljnu, sad sam ih zvao i za unutrasnju, dolaze do kraja nedelje. Znači servis im je ok. Meni zapao neko faleričan model, čuje mi se malo ventilator, čekam da ovu našteluju kako treba pa naručujem još jednu za dnevnu.
Sve u svemu, zadovoljan znaci
Ako mogu da pitam, koliko dugo je imas?
 
Sve u svemu, zadovoljan znaci
Ako mogu da pitam, koliko dugo je imas?
Od 16.12. 2023. Od skoro ali sam zadovoljan. Pročitao sam forum od početka do kraja i stekao utisak da je Daikin ono sto mi treba i to sam kupuo. Kupujem jos jednu da bi temperatura svuda bila ista.
 
Nazad
Vrh Dno