Šta je novo?

OCZ EliteXStream 800W

Lukija

Čuven
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
3,302
Poena
755
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 7900X + Arctic Cooling Liquid Freezer ii 360 A-RGB
Matična ploča
Asus ROG Strix X670E-E Gaming WiFi
RAM
G.SKILL F5-6000J3038F16GX2-TZ5N 2x16GB, 6000MHz@30-38-38-96, 1.35V
GPU
ASUS TUF Gaming GeForce RTX™ 4070 Ti SUPER
Storage
Kingston FURY Renegade SFYRS/1000G, Kingston FURY Renegade SFYRD/2000G, 2 x WD4003FZEX (RAID1)
Zvuk
Realtek ALC4080, Altec Lansing 621
PSU
FSP Hydro Ti PRO 1000W
Kućište
be quiet! Silent Base 802, 4 x SILENT WINGS 4 140mm high speed
Monitor
Acer Predator XB273U NV
Miš & tastatura
Keychron V6, Logitech G903 Hero
Laptop
MacBook Air M1
Mobilni telefon
Realme GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Razmisljam da uzmem neko napajanje za buduci upgrade (quad core, neka jaca graficka ...) pa sam bio zagrejan za Corsair TX750 ali koliko vidim od njega nema ni traga ni glasa kod nas. Gledao sam ostala napajanja i ovo mi je privuklo paznju. Da li neko ima iskustva sa ovim napajanjem? Stavio bih ga u CM690 kuciste, malo me brine duzina istog (20mm je duze od CM kojeg imam) i naleganja ventilatora na prorez na dnu kucista.
Razni review-i kazu da je OK ali me ovo posebno plasi (mada ima 5 godina garancije):

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817341013
 
Sta te konkretno zabrinulo sa newegga?
EliteXStream bi trebalo da su najbolja napajanja OCZa, built by Impervio, koji je vrlo cenjen, tako da nema sta da brines, napajanje je sjajno.:)
 
Hm, ja se nešto i ne razumem u napajanja, al' da pročitam ovakva iskustva vlasnika . . . bogami, dobro bih razmislio . . .
 
Poslednja izmena:
Ako je zbog proreza, odnosno ako se brines da nece imati odakle da vuce vent napajanja vazduh onda ne brini. Ako se ne poklopi mozes uvek malo da prosiris rupu dole ili da izbusis dodatne rupice, i to je samo ako. Pored toga stoji na onim nozicama pa bi vuklo i sa strane malo a mozes i da ga okrenes naopako pa da odozgo vuce. Kod mene je recimo 140mm fan PSUa a otvor je dole za 120mm plus sam ja stavio deblji filter za prasinu sa spoljne strane otvora za vent. dole i uvlaci bez problema.
 
Ako uspes da nadjes dimenzije od EliteXStream-a poredi ih sa TX750. TX750 ima 140mm fan, ovaj OCZ 120mm, ako su im dimenizje slicne onda ce 100% stati u CM690, posto je ono kod mene stalo bez problema (TX750 + CM690).

EDIT: EliteXStream 800W je 150 x 160 x 86mm (W x L x H), TX750 je 150 x 160 x 86mm (W x L x H), znaci istih su dimenzija. Obzirom da ima manji fan, OCZ sigurno staje u CM690.
 
Poslednja izmena:
Posedujem doticno napajanje i za sada (2 meseca) lepo sluzi - naponi stabilni i dosta je tiho. Kod mene stoji u LBX-u gore tako da ne znam dal ce stati dole kod CMa
 
Sta te konkretno zabrinulo sa newegga?
EliteXStream bi trebalo da su najbolja napajanja OCZa, built by Impervio, koji je vrlo cenjen, tako da nema sta da brines, napajanje je sjajno.:)

Kada nesto planiram da uzmem, odem na Newegg i pogledam komentare korisnika i gledam samo cons :). Upravo ono sto je Cat rekao.

Ako je zbog proreza, odnosno ako se brines da nece imati odakle da vuce vent napajanja vazduh onda ne brini. Ako se ne poklopi mozes uvek malo da prosiris rupu dole ili da izbusis dodatne rupice, i to je samo ako. Pored toga stoji na onim nozicama pa bi vuklo i sa strane malo a mozes i da ga okrenes naopako pa da odozgo vuce. Kod mene je recimo 140mm fan PSUa a otvor je dole za 120mm plus sam ja stavio deblji filter za prasinu sa spoljne strane otvora za vent. dole i uvlaci bez problema.

Odlicno, to me interesovalo. Steta sto je CM bio malo ogranicen po ovom pitanju, mogli su da budu malo izdasniji po pitanju otvora.

EDIT: EliteXStream 800W je 150 x 160 x 86mm (W x L x H), TX750 je 150 x 160 x 86mm (W x L x H), znaci istih su dimenzija. Obzirom da ima manji fan, OCZ sigurno staje u CM690.

Odlicno, hvala na potvrdi.

Posedujem doticno napajanje i za sada (2 meseca) lepo sluzi - naponi stabilni i dosta je tiho. Kod mene stoji u LBX-u gore tako da ne znam dal ce stati dole kod CMa

Mislim da ce jedini problemi (ako je to uopste problem) biti kako da spakujem onolike kablove i verovatno onaj 8pinski kabl za napajanje procesora. Verovatno nece moci da se provuce iza ploce nego ce morati preko.

U svakom slucaju meni ovo deluje kao OK kupovina, videcu ovih dana da ga pazarim pa javljam utiske.
 
Mislim da ce jedini problemi (ako je to uopste problem) biti kako da spakujem onolike kablove i verovatno onaj 8pinski kabl za napajanje procesora. Verovatno nece moci da se provuce iza ploce nego ce morati preko.

U svakom slucaju meni ovo deluje kao OK kupovina, videcu ovih dana da ga pazarim pa javljam utiske.

Sto se tice kablova mislim da spadaju medju najduze tako da ces moci da ih obrnes 2x oko kucista dok ih sprovedes do zeljenog mesta :d
 
Na zalost, napajanja nema nigde. Mozda posle NG.
 
Nazad
Vrh Dno