Šta je novo?

Ocitavanje licne karte u excelu ili accessu

jmilovic

Zapažen
Učlanjen(a)
20.10.2021
Poruke
8
Poena
21
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 3600x & esports duo
Matična ploča
B450 Tomahawk max
RAM
HyperX predator 16GB DDR4 CL16 x 2
GPU
Palit rtx3070
Storage
Samsung ssd 970 EVO plus 1tb
PSU
Thermaltake Smart RGB 700W
Kućište
NZXT H510i
Monitor
DELL G3223D
Miš & tastatura
ASUS ROG STRIX SCOPE & Logitech G602
Mobilni telefon
S22 ultra
Pozdrav svima na forumu,

kao sto glasi naslov teme potreban mi je kod kojim bih mogao da ocitavam
licne karte najvise u excelu a moze i u accessu. Nesto sam nalazaio na elitesecurity
ali nisam uspeo da to pokrenem da radi...

Svaki predlog je dobrodosao...

Hvala unapred
 
Nisam uspeo da nadjem nikakvo resenje za sada...
 
Sta vam konkretno treba? Mozda je prosto da se odradi.
 
Potrebno je da se ocita licna karta u excelu ili accessu, postoji na mupovom sajtu biblioteka celikapi.dll, ali je nju
nemoguce uvesti u pomenute. Excel prihvata samo activex komponente. Eto, ukratko...
 
A jel vam odgovara da se napravi aplikacija koja ocitan podatak moze da exportuje u excel fajl ili nesto drugo. Nisam cuo da neko do sad nesto ovako ucitava direktno u excel/access bez neke aplikacije.
 
Pa to u krajnjem slucaju, malo bi bilo nezgodno da otvaras drugu aplikaciju pa se prebacujes u excel/access,
pricam za moj konkretan slucaj. Jer bi se to koristilo u prodavnici, pa trebaju samim tim i radnice da bude
upoznate sa kojekakvim budzenjima itd...

Ali radili su ljudi, evo linka:


ali nikako nisam uspeo s ovim postavljenim da uradim bilo sta...
 
Iskreno, nemam iskustva sa time sto trazis, primeri sa linka su pisani u Visal Basicu koji ne poznajem i iako on nije tezak jezik za skapirati, iskreno, nije mi previse primamljivo da se pozabavim time s' obzirom na to da planiras da ga koristis u prodavnici. Iskreno mislim da bi trebalo da kupis neko gotovo resenje za te svrhe, ne da mucis radnike da preko nekih skarabudzenih skripti to rade direkt u Excel.
 
Pa koliko vidim na tom forumu nekom od članova je to pošlo za rukom, dakle potrudi se da bude ista verzija Office-a, Čelik API i ostalo. E sad verovatno je problem što je različit Čelik za LK izdate pre i posle 2014.
 
Nazad
Vrh Dno