Šta je novo?

Objasnjenje oko samsung garancije za mobilne Telekom/Telenor?

Bozha

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2007
Poruke
619
Poena
319
Ovako, svi koji imaju samsung mobilni i garanciju, imaju onu knjizicu sa pecatom. Medjutim, mnogo je telefona na oglasima koji su sa tom knjizicom, pecatom i imei brojem, ali nema fixalnog racuna (recimo firmini telefoni dobijeni na poklon), poneki telefoni imaju tu knjizicu, pecat i imei, ali nemaju upisan datum kupovine telefona? Koja je politika ovlascenih servisa i mogucnost ostvarivanja garancije u takvom slucaju?

Zaobidjite: "mislim", "meni je logicno", "ja pretpostavljam", "ja moj kupio u radnji", itd. komentare te postedite i sebe i druge gubljenja vremena. Zanima me iskljucivo kakva je situacija na terenu i realno stanje stvari?
 
Fizičko lice: Da bi garancija važila, mora biti uredno popunjena. I da poseduje fiskalni račun.

Pravno lice: Garancija ne mora biti popunjena, ali se mora posedovati faktura iz firme koja je kupila telefon. Mora posedovati fiskalni račun.

A ako nije upisan datum kupovine na garanciji, nije mnogo bitno jer piše na fiskalnom računu i fakturi.
 
Poslednja izmena:
^

Druze, jer si ti procitao sta sam ja napisao u temi ili si samo lupio replay?

Kad covek uzima telefon uz paket sa telekoma ili telenora nema fiskalnog racuna. Ja sam menjao paket, dobio uz paket dzaba telefon, ima garancija u vidu knjizice sa pecatom uz telefon, ali nema nikakvog hebanog racuna. Naglasim lepo bez bespotrebnog pametovanja i ne vredi...

Jer iko nosio svoj telefon sa telenora/telekoma u servis i sta su mu u servisu trazili od papira? Zanima me ovo jer me covek ubedjuje da mu telefon sa regularnom garancijom, i stvarno ima garantna knjizica i pecat i imei ali nema datuma upisanog u knjizicu jer su telefoni poklon od telenora?
 
moja situacija
pravno lice, telefon isporucen kurirskom sluzbom, nema fiskalnog racuna (normalno), garancijski list nije bio popunjen, jedini dokument koji sam imao je bila potvrda izdata od telenora o urucivanju telefona - garancija prihvacena u Begram servisu bez dodatnih podpitanja
 
^

Upravo sam takav tip odgovora trazio, iz prve ruke sto se kaze - hvala...
 
^

Druze, jer si ti procitao sta sam ja napisao u temi ili si samo lupio replay?

Kad covek uzima telefon uz paket sa telekoma ili telenora nema fiskalnog racuna. Ja sam menjao paket, dobio uz paket dzaba telefon, ima garancija u vidu knjizice sa pecatom uz telefon, ali nema nikakvog hebanog racuna. Naglasim lepo bez bespotrebnog pametovanja i ne vredi...

Jer iko nosio svoj telefon sa telenora/telekoma u servis i sta su mu u servisu trazili od papira? Zanima me ovo jer me covek ubedjuje da mu telefon sa regularnom garancijom, i stvarno ima garantna knjizica i pecat i imei ali nema datuma upisanog u knjizicu jer su telefoni poklon od telenora?

Ne znam odakle ti informacija da nema fiskalnog racuna kad uzimas telefon preko ugovora, Galaxy S i S2 koji su "kupljeni" preko ugovora za 1 din odnosno 20.000 din imali su fiskalni racun. A sad odgovor na tvoje pitanje. Meni nisu hteli da prihvate telefon na servis (BG electronics) posto nisam imao fakturu odnosno ugovor (oni to zovu dokaz o kupovini). Telefon sam uzeo preko firme i imao samo garantni list sa pecatom radnje (telenor) bez datuma i racuna. Uostalom procitaj uslove garancije, mislim da bas naglaseno pise kad je garancija vazeca.
 
Poslednja izmena:
Мој буразер има фискални из теленора за зте. Ја сам узео са огласа из теленора, и имам фотографију фискалног рачуна пошто је дечку од ког сам купио требао оригинал због његовог телефона.
 
Poslednja izmena:
Da bi ostvario garanciju: garancija i fiskalni (ako nemas fiskalni svi ce prihvatiti kopiju ugovora gde je naveden imei kupljenog aparata)
nista vise nista manje.
 
@Boza
Moj post je za Nokiu, ako te zanima :)

Ja sam kupio Nokiu E72, garancija je bila bez imena, datuma kupovine, samo pecat i IMEI. Covek od koga sam uzeo je naravno mob dobio od firme.
Kad sam otisao u Telenor, rekli su mi da treba da imam i kopiju ugovora.
Medjutim, otisao sam u servis (mesc) i nisu mi nista trazili sem garantnog lista, primili i servisirali telefon bez problema. Pitao ih do kad mi traje garancija jer sam "zaboravio" (zapravo nisam ni znao), covek opet skenirao IMEI i rekao mi.

Od operatera u telenoru sam dobio info da se fiskalni ne izdaje iskljucivo kad je telefon uzet preko firme, ovako mora, makar to bio i fiskalni za 1din.
 
Ovo vazi za Samsung telefone, za Nokiu ti treba samo uredno popunjena (pecatirana) garancija. Bar je meni samo to trebalo, bese davno.
 
Nazad
Vrh Dno