Šta je novo?

O igricama (za Anbernic i ostale retro konzole)

pinocio

Slavan
Učlanjen(a)
19.01.2009
Poruke
1,515
Poena
455
Evo da otvorim topic u kojem bi se kao sto naslov kaze raspravljalo i igricama za retro konzole. Dakle, bez postavljanja linkova ka igrama nego cisto komentarisanje, sta radi, kako radi, koju igricu bi preporucili, mozda ako neka ne radi postoji ista za neki drugi sistem i slicno.
Ja sam uzeo RG35xx H najvise zbog igrica sa Amige, nikada pre nisam ni igrao igre na drugim masinama, tako da mi sve te igre (Sega, Gameboy, Sony...) dodju i kao neki novi svet :)
Sto se Amige tice pokrenuo sam Benefactor, Lotus, Chaos Engine, Crazy Cars 3, Jagaur XJ220, F17 (Team 17)... i to su igre koje rade i koje su igrive su na konzoli bez nekog preteranog mucenja. Verovatno clanovi foruma koji imaju vise iskustva mogu mnogo vise da napisu na ovu temu... Pa izvolite
 
Nemam neku od ovih konzola, ali mi se sviđa tema, pa da priupitam par stvari baš oko Amige, jer njena emulacija, nije mačiji kašalj na mašinama limitirane snage.
Pre svega me zanima koji emulator Kinezi koriste za ove konzole ?
Poznato je da neke igre za Amigu rade uvek dobro, a neke su baš nezgodne i zahtevne.
Sticajem okolnosti, ispostavilo se da igra po kojoj sam dao sebi nick na ovom forumu, ume da bude dobar početni benchmark za A500 emulaciju, jer ako ona šljaka glatko bez seckanja zvuka ili pada frejmova ispod 50fps (bez frame skipa), onda ta mašina i emulator imaju dovoljno snage za skoro sve A500/A1200 igre.
Osim nje, vredi probati Lionheart za A500, kao i Putty Squad, 1869 (AGA) ili Flink za A1200 HD ili CD32, pri čemu je ova poslednja najzahtevnija igra za standardnu A1200 bez akceleratora, koju znam.
Meni je trebao frame skip čak i sa Pi3 na 1.4Ghz, ali nekako je uspevala da radi manje više glatko posle dosta pipavog nameštanja u opcijama na tri različita emulatora.
Eto, ako neko ima volje da proba, imaće dosta dobar uvid u snagu ovih Anabernic konzola.
Koliko vidim ima šanse i za PS1 emulaciju, to mi je najdraža konzola u vasioni, ali o tome može drugi put, uglavnom, ako radi Tomb Raider 1 i 2, onda skoro da više ništa nije ni bitno. ;)
 
Sticajem okolnosti, ispostavilo se da igra po kojoj sam dao sebi nick na ovom forumu, ume da bude dobar početni benchmark za A500 emulaciju, jer ako ona šljaka glatko bez seckanja zvuka ili pada frejmova ispod 50fps (bez frame skipa), onda ta mašina i emulator imaju dovoljno snage za skoro sve A500/A1200 igre.
Osim nje, vredi probati Lionheart za A500, kao i Putty Squad, 1869 (AGA) ili Flink za A1200 HD ili CD32, pri čemu je ova poslednja najzahtevnija igra za standardnu A1200 bez akceleratora, koju znam.
Meni je trebao frame skip čak i sa Pi3 na 1.4Ghz, ali nekako je uspevala da radi manje više glatko posle dosta pipavog nameštanja u opcijama na tri različita emulatora.
Eto, ako neko ima volje da proba, imaće dosta dobar uvid u snagu ovih Anabernic konzola.
Uh kakvi su to naslovi :) Gotovo sve jednu sam sad prvi put probao... i nisu bas po mom ukusu. Universe mi radi, al ne znam sta treba tamo da se radi, samo setam po planeti :D AGA mi nema zvuk i nije bas za igranje, a obicna radi, e sad sem pokretanja nista drugo nisam ispitivao. Putty Squad deluje zanimljivo i igrivo, al isto nemam pojma koga mogu da lupam koga ne, uglavnom radi... 1869 je ona sa brodovima? Radi i ona, a Flink sam pustio i ta i ne funkcionise najbolje,kao da sam pustio neki demo, lik sam ide i skakuce ili sam nesto zeznuo :D Inace text u avanturama je veoma problematican za citanje zbog velicine ekrana, a ne znam kako bi to delovalo kada bi se spojilo na TV. Probao sam malopre i Jeremy McGrath Supercross 2000 (Dreamcast) i odusevio se uvodom u igricu, kao da je film u pitanju. Sacuvacu tu igricu zbog prezentacije konzole :D A igrica, onako... igriva je, al malo je teze kontrolisati motor, ali ko voli trke motora eto slatke igrice
 
Koliko vidim ima šanse i za PS1 emulaciju, to mi je najdraža konzola u vasioni, ali o tome može drugi put, uglavnom, ako radi Tomb Raider 1 i 2, onda skoro da više ništa nije ni bitno. ;)
Većina povoljnih emulator konzola danas bez problema emulira PS1, tako da ne brini za to. Navedene igre rade kako treba. Ja sam Crash Bandicoot 3: Warped odigrao do kraja na RG35xx.
 
Većina povoljnih emulator konzola danas bez problema emulira PS1, tako da ne brini za to. Navedene igre rade kako treba. Ja sam Crash Bandicoot 3: Warped odigrao do kraja na RG35xx.
Koje igre najvise volis da igras? I koja ti je ono No1? Meni za sad nekako najzanimljivije (najlakse za igranje) trke, i klasika Tetris, Pacman :D A nikako da nadjem (mislim na konzoli, jer me nerviraju one njihove skracenice, pojma nemam sta je koja masina) onog klasicnog Super Maria prvu platformicu, ove posle kart, tenis, world... i to mi (za sad) nije zanimljivo
 
Koje igre najvise volis da igras? I koja ti je ono No1?
Rado igram Spyro i Crash igre za PS1. A verovatno omiljena igra od tih starijih mi je baš Warped.

Takođe, rado igram Pokemon Gen 1 i Gen 2 igre, na čelu sa Pokemon Crystal. Metroid: Zero Mission mi je pri vrhu.

Tetris mi je jedna od omiljenih starijih igara, a postoji izdanje koje se izdvaja - Tetris Rosy Retrospection DX. U pitanju je romhack, koji unapređuje mehaniku igre i kolorizuje prvo izdanje igre.

A nikako da nadjem onog klasicnog Super Maria prvu platformicu, ove posle kart, tenis, world... i to mi (za sad) nije zanimljivo

Mario igre (tj. Nintendo generalno) ne dolaze preinstalirane na konzoli, ako si to očekivao. A te klasične Mario igre se mogu naći na svim Nintendo konzolama - GB, GBC, GBA, FC, SFC, N64,... kada su ove emulator konzole u pitanju. Tebe verovatno interesuju izdanja Super Mario igara za FC i SFC, pre svega.
 
Sto se klasicnog super maria tice, nadjes Super Mario Bros rom i ako koristis stock OS na konzoli samo je ubacis u FC folder. Bas sam juce prebacio kod sebe, i radi bez problema.
Takodje sam malo skidao razne verzije tetrisa i za svaku preporuku je Tetris Rosy Retrospection DX hack rom, i Apotris za gameboy advance

EDIT: Ono sto me je prijatno iznenadilo je emulacija PS1 igara, nisam ocekivao da to radi tako dobro. Kad sam poterao Gran Turismo 2 na ovom malom cudu, oci su mi se zacaklile :D
 
Rado igram Spyro i Crash igre za PS1. A verovatno omiljena igra od tih starijih mi je baš Warped.
Moracu bas da vidim kakve su to igre da isprobam
Takođe, rado igram Pokemon Gen 1 i Gen 2 igre, na čelu sa Pokemon Crystal. Metroid: Zero Mission mi je pri vrhu.
Pokemone ne volim tako da to sigurno necu probati :D
Tetris mi je jedna od omiljenih starijih igara, a postoji izdanje koje se izdvaja - Tetris Rosy Retrospection DX. U pitanju je romhack, koji unapređuje mehaniku igre i kolorizuje prvo izdanje igre.
Ovo cu takodje morati da probam, zelim da pronadjem tetris uz koji cu da uzivam
Mario igre (tj. Nintendo generalno) ne dolaze preinstalirane na konzoli, ako si to očekivao. A te klasične Mario igre se mogu naći na svim Nintendo konzolama - GB, GBC, GBA, FC, SFC, N64,... kada su ove emulator konzole u pitanju. Tebe verovatno interesuju izdanja Super Mario igara za FC i SFC, pre svega.
Ma mene sramota bilo da napisem, a nisam imao vremena da googlam, jer i ovo u trku pisem, nisam znao uopste da Mario pripada Nintendu :D A tek ovo GB, GBC, GBA, FC, SFC pojma nisam imao sta znaci, tako da ce mi sad biti bar malo lakse da znam na koju stranu da krenem. Ma da interesuje me onaj prvi Mario kao Gisana Sisters na Amigi, samo da bude kolorizovan, posto sam video da ima i onaj sa zelenim ekranom. Probao sam par flipera sa Amige i nisu mi radili, ali sam naleteo na konzoli vec ima negde instaliran Pinball Dreams (ne znam koja platforma) i on dobro radi.

Realno trenutno mi najveci problem predstavlja gubljenje po platformama :D
 
Moracu bas da vidim kakve su to igre da isprobam
Da ti bude lakše, evo punih naziva preporučenih igara:

  1. Crash Bandicoot
  2. Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back
  3. Crash Bandicoot 3: Warped
  4. Crash Team Racing
  5. Crash Bash

  1. Spyro the Dragon
  2. Spyro 2: Ripto's Rage
  3. Spyro: Year of the Dragon

Ovo cu takodje morati da probam, zelim da pronadjem tetris uz koji cu da uzivam
Tetris Rosy Retrospection DX za GBC ili Apotris za GBA su najbolji po meni. A vidim da je i Phoenix baš njih pomenuo. :D

Ma da interesuje me onaj prvi Mario kao Gisana Sisters na Amigi, samo da bude kolorizovan, posto sam video da ima i onaj sa zelenim ekranom.
Nisam stručan za Mario igre, pa će ti neko dati precizniju preporuku. Super Mario Land 2 DX je prvo što mi pada na pamet da vredi igrati. :)

Probao sam par flipera sa Amige i nisu mi radili, ali sam naleteo na konzoli vec ima negde instaliran Pinball Dreams (ne znam koja platforma) i on dobro radi.
Od flipera, moja preporuka ide za sledeća dva koji su izašli za PS1:
  1. Pro Pinball: Timeshock!
  2. Pro Pinball: Fantastic Journey
 
U međuvremenu sam malo gledao opise po netu, izgleda da je u ovim konzolama RetroArch, naravno prilagođen i utegnut za ovu svrhu.
Ako ipak grešim, neka me neko ispravi, posebno me zanima šta tera Amiga emulator, jer ja koristim PUAE 2021 jezgro na TV Boxu i radi jako lepo.
Kako stoji stvar sa N64 igrama, ako radi kako treba Mario Tennis, Conkers Bad Fur Day i Star Wars: Shadow of the Empire, onda će raditi i sve ostalo. :)
Što se PS1 igara tiče, topla preporuka za Warhawk, jednu od prvih igara koju sam igrao na PS1, 3d pucačina sa filmskim sekvencama, težak retro naslov iz vremena kad su interaktivni filmovi bili u modi, koje sam jako voleo da igram.
Iz tog žanra, naravno Wing Commander 3 i 4, kao nešto najbolje, sa Holivudskom ekipom (Mark Hamill, Malcolm McDowell, John Ryhs-Davis).
Preporuka ide i za F1 97, F1 2000, Resident Evil 1 i 2, naravno već pomenuti Tomb Raider serijal, samo je pitanje koliko je igrivost dobra na tako malom ekranu.
Ja sam ipak više navikao na TV ekran, kao i većina dinosaurusa. ;)
 
U međuvremenu sam malo gledao opise po netu, izgleda da je u ovim konzolama RetroArch, naravno prilagođen i utegnut za ovu svrhu.
Da, koristim RetroArch i koliko sam primetio nema problema sa grafikom i brzinom izvodjenja koliko sa kontrolama (najvise igre gde treba mis), al vremenom se navikne. Recimo kad sam probao Cannon Fodder odmah sam izasao koliko sam bio razocaran, posle par dana sam opusteno presao par misija, skoncetrises se na kontrole i polako
Ako ipak grešim, neka me neko ispravi, posebno me zanima šta tera Amiga emulator, jer ja koristim PUAE 2021 jezgro na TV Boxu i radi jako lepo.
Kada se startuje igra na konzoli (bar kod mene) pise Comodore Amiga (PUAE)
Kako stoji stvar sa N64 igrama, ako radi kako treba Mario Tennis, Conkers Bad Fur Day i Star Wars: Shadow of the Empire, onda će raditi i sve ostalo. :)
Mario Tennis sam probao i radi ok, ali mi u levom gornjem uglu grafika pravi problem, igrivo je, taj detalj ne utice na igru, sve fluidno tece, ali onako je malo gorak ukus. Vizuelno kvari sliku. E sad u fazi sam samo isprobavanja igrica, tako da nisam gledao da li ima u opcijama da se ugasi repriza poena, i taj deo gore u levom uglu (ne znam ni sta pokazuje sem rezultata) ako bi to moglo da se ugasi onda bi igrica bila top. Onako sa onim silnim reprizama smori brzo

Preporuka ide i za F1 97, F1 2000, Resident Evil 1 i 2, naravno već pomenuti Tomb Raider serijal, samo je pitanje koliko je igrivost dobra na tako malom ekranu.Ja sam ipak više navikao na TV ekran, kao i većina dinosaurusa. ;)
Ma najvise sam kao mali uzivao uz arcadnu F17 (Team 17) i kontam da ce to biti prva igrica koju cu zestoko da izvozam :)
 
Poslednja izmena:
Da, i meni je F17 bila jedna od omiljenih, ali sam još više voleo Domarkov F1, strašno zarazna arkadna trka.
Ipak, za mene nema dileme Indianapolis 500 mi je najdraža trka na Amigi, pa puno praznih mesta.
Od modernih, obavezno Motorstorm za PSP, opak adrenalin ima, ne znam da li radi kod tebe, ali po opisima PSP je podržan na ovim konzolama od 30-40$.
U vezi emulatora i kod mene je PUAE ali verzija 2021, koja meni radi bolje od stabdardne.
Kod PS1 sam zaboravo da pomenem i sjajni Rebel Assault II, ma bolje da stanem inače ću nabrajati do sutra.
Nema konzole u istoriji sa više kvalitetnih ekskluziva od starog dobrog PS keca. :)
 
Da, i meni je F17 bila jedna od omiljenih, ali sam još više voleo Domarkov F1, strašno zarazna arkadna trka.
Ipak, za mene nema dileme Indianapolis 500 mi je najdraža trka na Amigi, pa puno praznih mesta.
Videcemo, kao mladji sam birao igre koje su sto lakse za igranje, sada mozda razmislim i o nekim simulacijama :D
Od modernih, obavezno Motorstorm za PSP, opak adrenalin ima, ne znam da li radi kod tebe, ali po opisima PSP je podržan na ovim konzolama od 30-40$.
Sem Amige probao sam veoma mali broj igara tako da tu nemam povratni info, al pretpostavljam da ce vecina za PSP raditi korektno
U vezi emulatora i kod mene je PUAE ali verzija 2021, koja meni radi bolje od stabdardne.
Ma nista ja tu ne diram, samo kliknem i nek radi, nisam jos toliko strucan da pocnem da menjam verzije i sl :D
Kod PS1 sam zaboravo da pomenem i sjajni Rebel Assault II, ma bolje da stanem inače ću nabrajati do sutra.
:ROFLMAO: Samo udri, neka ostane zapisano, lako cemo kasnije da isprobamo :)
Nema konzole u istoriji sa više kvalitetnih ekskluziva od starog dobrog PS keca. :)
Ma svi stari naslovi su top i bude neku emociju. Nije bitna toliko ni grafika koliko igrivost. Dzaba kad imas top grafiku i saren ekran na kojem mlatis po konzoli cisto reda radi.... da bi danas igrao neki moderan fudbal moras ici na kurs za upravljanje, a opet i Android sa svojim placanjima i tac kontrolama nema sta da trazi. Ovaj povratak u proslost je fenomenalna stvar. Jos nam samo treba da pocenmo da menjamo sifre za nivoe :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Amiga je uvek bila moj prvi pik za emulaciju, bakćem se sa WinUAE i derivatima evo već 20 i kusur godina, tako da uvek prvo gledam kako to radi na nekoj mašini, pa onda sve ostalo.
A retro ti je uvek takav, ne gleda se samo napucana grafika, nego taj neki šmek prošlih vremena, gde su igre imale ideju i nisu tražile gigabajte za instalaciju.
Šta da ti kažem, kad više uživam da igram Jumping Jack na Galaksiji u "visokoj rezoluciji" 64x48, nego gomile novih fensi naslova koje odavno više i ne pratim. :)
 
Da li neko moze da postavi spisak svih skracenica koje su na ovim konzolicama i za koje sisteme vaze? Ja samo znam da je PS1 Playstation 1 :ROFLMAO:
Takodje sam malo skidao razne verzije tetrisa i za svaku preporuku je Tetris Rosy Retrospection DX hack rom, i Apotris za gameboy advance

EDIT: Ono sto me je prijatno iznenadilo je emulacija PS1 igara, nisam ocekivao da to radi tako dobro. Kad sam poterao Gran Turismo 2 na ovom malom cudu, oci su mi se zacaklile :D
Da li sam dobro razumeo da Tetris Rosy postoji i kolorizovan? A meni Gran Turismo 2 nece da funkcionise levo i desno.... jel treba cackati nesto u podesavanjima?
 
Tetris Rosy Retrospection je crno bela verzija, a onda jos nalepis na to patch Tetris Rosy Retrospection DX i onda je kolorizovana. Kao sto rekoh FC je NES, GB gameboy, pa tu imas varijacije GBA - gameboy advance, GBC - gameboy color,.... Ne znam za ostale, to je ono sto me je zanimalo pa sam iskopao na google-u.

A gran turismo 2 nista nisam podesavao, samo ubacio igru u folder i pokrenuo. Doduse ja nemam H verziju sa pecurkicama nego igram na dpad, probaj mozda i kod tebe na dpad po defaultu skrece auto.
 
Kako god da "okrenem" u Apotrisu maksimalno 30000 poena u Clasic rezimu. Vi? Kako ste? :ROFLMAO:
 
Evo, ja upravo igram Ico za PS2 posle 100 godina, savršeno rade i Motorstorm i Gran Turismo za PSP i to sve na mom vremešnom A51 telefonu, koga sam nesmotreno unapred otpisao kao neku alternativu za retro casual gaming.
Pošto od ranije imam neki generic BT joypad, ulaganje je bilo nula, a kruna svega je casting slike na TV, tako da sam dobio gaming spravicu kojoj se nisam nadao, jaču od onog sbb TV Boxa, koji sam do sad koristio, kao neko povremeno rešenje.
Od najzahtevnijih konzola Sega Saturn, Dremacast, GC/Wii, PS2 igre, rade iznenađujuće dobro, naravno ne baš sve savršeno, ima i po neka da ne radi, ali mi je zabavno da testiram i podešavam.
Ne koristim RetroArch, već standalone emulatore, a za sad je najtvrđa koska Dolphin emulator za GC/Wii, mada sam i tu uspeo da poteram savršeno igrivo GC naslove kao Mario Tennis i Wave Race i skoro savršeno Mario Kart DD, dok DC i Saturn igre rade bukvalno out of the box, a ne sumnjam da će tako biti i sa N64 i PS1, jer su oni manje zahtevni.
Ako se na onaj BT joypad nakači telefon uz pomoć plastičnog nosača, dobije se i lepa handheld varijanta, pošto ja tač kontrolere na ekranu zaobilazim u širokom luku.
Ima ih raznih, od jednostavnih kakav ja koristim, do onih baš pro verzija, gde se telefon ubaci u sredinu, a sa obe strane su kontrole kao kod pravih džepnih konzola.
a33c78cb-b8d9-4faf-b66d-31b9b6feab5f.f8d36a9fd7d38c3389646abc441e725b.jpeg
 
Evo da otvorim topic u kojem bi se kao sto naslov kaze raspravljalo i igricama za retro konzole. Dakle, bez postavljanja linkova ka igrama nego cisto komentarisanje, sta radi, kako radi, koju igricu bi preporucili, mozda ako neka ne radi postoji ista za neki drugi sistem i slicno.
Ja sam uzeo RG35xx H najvise zbog igrica sa Amige, nikada pre nisam ni igrao igre na drugim masinama, tako da mi sve te igre (Sega, Gameboy, Sony...) dodju i kao neki novi svet :)
Sto se Amige tice pokrenuo sam Benefactor, Lotus, Chaos Engine, Crazy Cars 3, Jagaur XJ220, F17 (Team 17)... i to su igre koje rade i koje su igrive su na konzoli bez nekog preteranog mucenja. Verovatno clanovi foruma koji imaju vise iskustva mogu mnogo vise da napisu na ovu temu... Pa izvolite
Video sam da si imao problem sa Super frogom na Amigi, moralo bi da radi, probaj da startujes igru sa 3 diskete, a ne sa 1.
 
Video sam da si imao problem sa Super frogom na Amigi, moralo bi da radi, probaj da startujes igru sa 3 diskete, a ne sa 1.
Uspeo sam da pokrenem jednu, al sam je samo probao jer sam u fazi ispitivanja igrica, sreca pa ih nema mnogo :D Super emulira grafiku, zvuk, al mi se cini da komande nisu bas najbolje... videcu prvo dok se ja stabilizujem :ROFLMAO: A i ako ne bude radila, Froga HD imam na kompu, pa necu ostati uskracen. U svakom slucaju hvala
 
Uh ne mogu da se setim imena ni desavanja u jednoj igrici, a znam samo da se vozis u rudniku u kolicima po sinama, pa negde ima prekid sina, pa preskaces na duge, mislim da imaju i neke baklje, a pogled je iza kolica... da li se mozda neko seca koja bi igrica mogla biti u pitanju?
 
Od svih auto trka sto probah na konzolici nekako mi Burnout Legends za PSP ima najjaci filing. Preporuka, ako neko jos nije probao
 
Nazad
Vrh Dno