Šta je novo?

Oštećen školski Lenovo M8 HD tablet

Der Schnitter

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2021
Poruke
1,447
Poena
255
Desilo se ono (neminovno) od čega mnogi roditelji strahuju od momenta kad su te sprave predate đacima u ruke.
Kao što se vidi u prilogu, tablet ima neko naprsnuće na ekranu i prikazuje samo to što se na slikama vidi. Malo mi je čudno da je staklo ostalo čitavo a displej da se polomi... Kako god, meni je uvaljena zabava povodom rešavanja ovog problema.

Za opravku vidim da je zadužen servis BG Elektronik na Vilinim vodama (ne rade vikendom) a ima i pošta u Piramidi (radi subotom) koja posle šalje servisu pa je čekanje verovatno još veće.

Mene zanima može li ko da mi nagovesti šta da očekujem?
Među papirima stoji garancija od 3 godine ali pokriva li to lom ekrana? Ima i neki papir od Dunav osiguranja koji pokriva lom displeja ali pitanje je... A posebno je naznačeno u koje svrhe se tablet koristi...:rolleyes: U krajnjem slučaju, koliko otprilike mogu da očekujem iznos opravke ukoliko odbiju reklamaciju, odnosno je li bolje u tom slučaju odneti tablet u neki drugi servis ili nabaviti displej pa samostalno zameniti?

Glavna stvar koja me interesuje je da li ja uopšte mogu tablet odneti u servis pošto je dat mojoj sestri odnosno sestričini na korišćenje?
Treba popuniti papir od Dunav osiguranja i potvrdu o prijemu tableta (koji su dobili od škole i gde je upisan samo broj tableta i broj SIM-a) gde treba upisati lične podatke osobe koja je primila uređaj i osobe koja je koristi. Znači li to da ja ne mogu ni u njeno ime predati dokumentaciju? Stoji još da treba dati i ličnu kartu na uvid:
Znam da je najbolje njih pitati ali vikend se potrefio tako da bi bilo kakav savet ili ideja bila dobrodošla.
 

Prilozi

  • Len_1.jpg
    Len_1.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 37
  • Len_2.jpg
    Len_2.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 37
  • Len_3.jpg
    Len_3.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 36
  • Len_4.jpg
    Len_4.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 35
Nazad
Vrh Dno