Šta je novo?

nVsilencer 5

KIBLA`s

Čuven
Učlanjen(a)
11.12.2003
Poruke
2,755
Poena
680
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 13900KF & NZXT kraken 360
Matična ploča
Asus Tuf Gaming Z690-Plus
RAM
2 x 32 GB Kingstone Fury DDR5
GPU
Asus Astral 5080 OC Gaming
Storage
2x1TB Kingston SFYRS/1000 + 2x1TB Patriot SSD
Zvuk
Creative Sound Blaster X3
PSU
Seasonic prime GX-1300
Kućište
Fractal Focus 2
Monitor
ROG SWIFT PG278QR 165Hz, G-SYNC
Miš & tastatura
DeathAdder v3 & Logitech Ultrax Premium
Laptop
Lenovo X1
Mobilni telefon
iPhone 16 pro + Samsung S24
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
gde mogu da nadjem qler za moju 6800GT i koliko kosta otprilike
 
dobro ne mora nVsilencer
koji qler bi mi dobro legao
salbo sam pratio ovo cuo sam jos i za Cool viva ili kako vec...
 
Poslednja izmena:
CoolViva ... , moras da proveris pre kupovine (izmeri lenjirom razmak na svojoj kartici izmedju vijaka, pa onda vidi kod coolvive)
(jel ti PCI ili AGP karta)
imas i onaj neki giant pasivni cooler (termaltake ili sl.) al kosta skoro 30e (cini mi se)
 
kartica je AGP
 
CoolViva je lose resenje, cisto govorim iz iskustva.
 
sikili ne kontam te!?
 
Zalman VF700Cu... boljeg nema
 
imas u HGSpotu (kod shtajge u BGDu) da uzmes zalmane za VGA vidi samo jel ti pasuje po srafovima, al za tu kartu se vredi isprsiti za kintu
 
Poslednja izmena:
nesto sam skeptican po pitanju zalmana
nekako mi ne uliva poverenje
koliko je bucan ili tih?
 
Zalman?! Necujan bre!
 
ok tih je
ali je nekako mali u poredjenju sa silencerom
jooj ne znam
 
imas i pasivnog zalmana u HGSpotu
 
necu pasivnog
treba mi nesto sto ce da izdrzi oc kartice
 
zelman ti je 2700 din u hg spotu...i uopšte nije mali........
 
Tezina tog Zalman VF700Cu je 270 grama cistog bakra,
i nije tako mali kao sto ljudi misle.
Po meni AC Silencer i Zalman su najbolji za te pare.
 
Da to je taj cooler. AlCu je kombinacija sa aluminijumom.
Ja bih ipak pre uzeo sve od bakra, znaci Cu.
 
moje def. hladjenje je od citog bakra i ima jedno pola kile ako ne i malo vise

po slobodnoj proceni
 
Poslednja izmena:
okmijun je napisao(la):
onaj sto sam ja video u izlogu je ovaj pasivac
http://www.zalman.co.kr/usa/product/view.asp?idx=46&code=013

iako lici, veci je od coolvive

Nisi u pravu, bio sam juce u HGSpotu, u izlogu im stoji ovaj cooler.
U svakom slucaju, preporuka za Silencer iz licnog iskustva, a na osnovu iskustva [SAJ]ber Kurajbera preporuka za Zalman VF700Cu, znam da je sa njim klokovao 6600GT preko 600MHz za core sto je pre Zalmana bila misaona imenica, a sto se tice tisine, kaze da se ne cuje ni kad radi na 12V (moze i na 7V)
 
Zalman VF700Cu ljudi stavljaju na 7800GTX, sto ne bi valjao za 6800GT.

na +12V je ~3000rpm
na +7V je ~2000 rpm

meni je povezan preko aerogate 3 i spusten na najmanji broj obrtaja ~1700rpm, ne cujem ga uopste.
 
Poslednja izmena:
mislim da sam resio hladjenje za karticu, bar neko vreme

naime montirao sam osmicu na default hladnjak, necujan i vrlo je efikasan
idle kartica je 45c a u full load, 3d mark05 vrteo jedno 45 min, nije presla 75c
i to se ventilator vrti na 75%
 
Zalman VF700Cu
gde njega mogu naci
 
mislim da ga je jako teshko naci. gledam bash u konfygurator-u nema ga. nego imam pitanje? kakav je konfygurator ? neke stvari ne moze da mi nadje na search ... ali u svakom slucaju je mnogo laksi od svega drugog.

poz
 
Pogledaj i na PC Berzi, stari poznanik prodaje😀

Zalman VF700 Cu ..................... 38 e
 
Poslednja izmena:
gledao sam na pc berzi tamo nema
bar ne jos uvek
 
Nazad
Vrh Dno