Šta je novo?

NVME Adaper - MSI B150m Mortar

Upropastiše te bre američani.
Šta bi sa starim dobrim muvama?
 
Jel bootuje sistem ili zavisi i od ploče?
 
Zdravo drugari,

Postoje stvari o kojima ne želim da pišem. Ovo očigledno nije jedna od njih 😁 Radi se o NVME adapteru, i KINGSTON - u 500GB M.2 NVMe SKC2500M8/500G SSDNow KC2500 series. I sami ste svesni toga da je kod nas situacija na SSD tržištu jako oskudna i skromna. Uz to mogu i da Vas banuju, i to za stalno, pa da :ROFLMAO: . Ovako treba da budemo srećni što u opšte nešto možemo da kupimo za naše pare.


Ideja je bila da nadogradim moju staru mašinu:


Na taj način što bih izbacio stari SSD i ubacio novi NVME. Ovo bi mi služilo za sistem i igranje igrica. Ogranimčenja koja sam imao je da nisam posedovao na navedenoj staroj maričnoj M.2 slot, i nisam želeo da instaliram novi Win 10 jer na starom imam gomilu legalnih stvari i podešvanja (kamere, NAS, programi) koja ne mogu da ponovim za kratko vreme, a neka i ne umem. Rešenje pre par meseci mi je ponudio naš dobro poznati član Kokan u vidu NVME Adatera. Njega sam naručio preko Alija, sa hladnjakom za manje od 4€ https://www.aliexpress.com/item/4001136288468.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.c7a94c4d9TJS70 , a KINGSTON500GB SKC2500M8/500G sam pazaro kod nas sa garancijom do 5 godina. Instaslacija je trajala prilično lako. Kingston je lepo legao u adapter. U njega se dobijaju i one "temo folije - žvake". Neka mi neko napiše bolji izraz. Adapter ide u drugi slot grafičke kartice. Moje je ograničen na 2 x PCIe 3.0 x16 slots (support x16/x4)* , kao i ram na 2133 MHz.
Који sata > nvme aдаптер за лаптоп би препоручио ?
 
Pretpostavljam da misliš na sata - m.2 adapter.
(nvme ima dvocifreno puta veću propusnu moć, takodje ahci i nvme su dva različita protokola)

€ 1,48 31%OFF | B+M key SATA M.2 ngff ssd to sata 3 raiser m.2 to sata adapter expansion card for SATA revision I/II/III (1.5/3.0/6.0 Gbps)
 
Pretpostavljam da misliš na sata - m.2 adapter.
(nvme ima dvocifreno puta veću propusnu moć, takodje ahci i nvme su dva različita protokola)

€ 1,48 31%OFF | B+M key SATA M.2 ngff ssd to sata 3 raiser m.2 to sata adapter expansion card for SATA revision I/II/III (1.5/3.0/6.0 Gbps)
Хвала. Нисам видео поруку, поручио сам по већој цени на жалост.
 
Pretpostavljam da misliš na sata - m.2 adapter.
(nvme ima dvocifreno puta veću propusnu moć, takodje ahci i nvme su dva različita protokola)

€ 1,48 31%OFF | B+M key SATA M.2 ngff ssd to sata 3 raiser m.2 to sata adapter expansion card for SATA revision I/II/III (1.5/3.0/6.0 Gbps)
Стигао адаптер, може помоћ везано за инсталацију ? Треба ли да докупим кућиште или може и без ?
 
Nazad
Vrh Dno