Šta je novo?

Nvidia PureVideo (DXVA)

8400M GS 128Mb ne moze da radi dekodiranje HD materijala,jel tako? Probao sam da ukljucim Cuda u CoreAvc,probao DxVA i u oba slucaja filmovi koce.To je zbog malo memorije na kartici,tako?
Kad iskljucim CUDA u MPC onda ne koci,procesor je zauzet oko 30 posto...pre CoreAvc je bio oko 40-45 posto,jel tripujem ili CoreAvc zaista pomaze?
8400 bi morao da radi ... i dxva i cuda
CoreAVC je brzi(manej zahtevan) od Mpc internal decorera (ili ffdshow ili sta si vec koristio pre njega) tako da je normlano da bude 15% manje opterecenje
ALi tu dxva i cuda ne radi uopste...
Kad oni rade optrecenje treba da bude max ~10%
 
Jel ovo sve podeseno dobro? Kako da podesim?
Uspeo sam...:D
Menjao sam podesavanja i posle ukljucivanja alternative vSync,proradila CUDA,i sad mi zauzece procesora od 5 do 15 posto...
Jedino sto mi se desava kad pustim MPC je da mi se iskljuci Aero,to valjda treba tako da bude,nemam pojma...
 

Prilozi

  • cuda.jpg
    cuda.jpg
    382.8 KB · Pregleda: 112
  • cuda radi.jpg
    cuda radi.jpg
    360.6 KB · Pregleda: 91
Poslednja izmena:
Evo,ovako mi sve izgleda na Dell XPS M1530. Prezadovoljan. Hvala svima.
 

Prilozi

  • temperature.jpg
    temperature.jpg
    309 KB · Pregleda: 108
Jedna stvar koju sam primetio. Ako koristim DXVA na gts450 graficka mi radi na kloku 450MHz, a ako koristim CUDA radi na maximalnim klokovima i maximalnom naponu, samim tim se vise i greje i ventilator je bucniji tako da mislim da je DXVA pametnija opcija. Neka me neko ispravi ako gresim i objasni mi koje su moguce prednosti CUDE u odnosu na DXVA zbog kojih bi se isplatilo zrtvovati tisinu, ako takve prednosti uopste postoje.
 
Razlika je cisto tehnicke prirode u procesu decodovanja....
Ukratko objasnjenje

Na graficku ne bi trebalo da ima uticaja

DXVA moze da bude brzi i vise da oslobodi procesor zato sto :
dxva salje direkno decodovan frejm na displej
Coreavc to ne radi vec skladisti frejm u intenoj memoriji i posle ga salje dalje u directshow proces

Sad, to sto se frejm nalazi u internoj memoriji je zgodno jer je na njega moguce primeniti razne filtere tipa : boje/osveltjnje/denoise i jos gomile drugih)
 
Poslednja izmena:
Razmisljam o HTPC racunaru i pitam se da li slab CPU moze da bude problem?
Imam stari komp 3500+ i 1GB DDR-a i gledah da stavim neku 210/220 karticu i iskoristim ga za HTPC.
Znam da gr. karta rasterecuje procesor, pa zato mislim da bi bez problema radilo pustanje filmova u svim rezolucijama... da li gresim!?
Da li je za ovo sto hocu bitno koliko memorije ima graficka i kolika je sirina magistrale?
 
Za dxva nije bitna magistrala i slicno
A za prvo : upravu si ne bi bilo problema
 
@Milance86
Trebalo bi da radi sve kako treba ali imaj na umu da je htpc skupina vise bitnih stvari, neke su recimo gabarit samog kucista da bude u granicama sto manjeg, da nizak nivo buke proizvode kuleri iz istog, pa i da izgleda onako kako bi se najbolje ili priblizno uklopilo u ostatak komponenti.....

off:
Ja sam sklopio pre 4 dana jednu HTPC masinu sve upakovanu u termaltake lanparty kuciste, unutra gigabyte micro atx
ploca 880gm-ud2h, athlon II X4 640 sa Cooler master vortex plus kulerom i sve radi kako treba i sa i bez dxva....akceleracije. Sto se tice lanparty kucista ja sam prezadovoljan jer je celo modularno te se sve moze rasklpiti radi lakse montaze ploce, kulera itd... pored svega ono podrzava standardno ATX napajanje i ploce u micro atx ili mini itx formatu...
 
Ne oznaka cipseta, vec cipa mi treba, ali nema veze sada posto sam je uzeo pa kada je budem stavio u plocu videcu koji je cip :p
 
Ako pogledas post br. 3 na prvoj strani videces da 8400 GS od Decembra 2007. ima G98 cip u sebi
 
Da li je ova karta;GeForce GT520 Leadtek 1GB/DDR3 bolji izbor od recimo GT220 za CUDA(CoreAVC)?
 
Imaju isti broj stream procesora, GT520 ima manje ROPova ali vise taktove, tako da mislim da je bolji izbor. Mada ako pricamo o primeni samo za CoreAVC ne verujem da ima neke razlike.
Ja imam G210 i fino mi radi CoreAVC (Cuda) i saradnji sa MPC Home Cinema i madVR rendererom. :)
 
Dovoljan ti 220 na primer... Nema potrebe za mnogo jacom karticom ako ne planisras gaming i slicno
 
Ne planiram gaming, samo Core AVC movie decoding, ali jednostavno gledam šta je bolje za uloženi novac.
Zato i pitam jel bolje uzeti GT220 koja je 128 bitna ili GT520 koja je 64 bitna ali je novije generacije i ima HDMI za razliku od ove GT220.
Da ne bih pitao napamet evo i konkretnih modela sa cenama kod naših prodavaca.
1.) VGA GeForce GT520 Leadtek 1GB/DDR3 - Cena: 3877.00din.
http://www.emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-vga-geforce-gt520-leadtek-1gb-ddr3.11.html?productId=16755
http://www.leadtek.com/eng/3d_graphic/overview.asp?lineid=1&pronameid=601&check=f
2.) Gainward GT220-512-DVI-D2 - Cena: 3.690 din.
http://www.atom.rs/?sid=3313
http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=427
Cene su im gotovo identične ali mi se čini da je ova GT220 ipak jača u odnosu na GT520 zbog širine magistrale,
ali ova GT 520 ima 1GB DDR3 za razliku od GT 220 koja je sa 512 MB DDR2 itd, itd...
Računar je planiran prevashodno da radi kao HTPC mašina.
Od pasivne grafike sam odustao konsultujući se sa serviserima koji ih baš i ne hvale jer mnogo češće se kvare od aktivno hlađenih.
Znam da mi je dovoljna i GT210, evo ova npr je jako interesantna:
3.)VGA GeForce GT210 MSI 1GB/DDR3 - Cena: 3.051 din.
http://www.emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-vga-geforce-gt210-msi-1gb-ddr3.11.html?productId=15085
http://www.msi.com/product/vga/N210-MD1G-D3.html
...ali za malo veće pare ipak bi trebalo da je bolja opcija GT220 ili GT 520 jer će i
madVr moći "zahtevnije" da se podesi.
 
@weasel
Ovaj Gainward iz mog predhodnog posta nema HDMI a to da po svetu ima da se kupi, to mi apsolutno ništa ne znači,
ograničen sam na domaće prodavnice.
Ovako da ne bi više davili oko ovoga, ako je brzina GPU čipa nebitna i širina memorijske magistrale i memorija koja se nalazi na kartici,
šta je bitno za CUDA(Core AVC) decoding?
GT210 ima samo 16 CUDA jezgara a GT220 i GT 520 imaju po 48 CUDA jezgara, zar to nije dovoljan razlog da kartica lakše dekodira
video materijal sa CoreAVC-om koji koristi CUDA jezgra???
 
Poslednja izmena:
Za dekodiranje se koristi deo čipa koji se zove VP4, isti je kod GT210, GT220 i GT520 i nema veze sa shaderima. Kada se film dekodira preko CoreAVC, tj CUDE, CUDA se koristi samo za pristup tom delu čipa koji je i inače zadužen za HD dekodiranje (tj. isto kao što bi išlo i preko DXVA), a veči broj shadera (96-112+) znači ukoliko želiš da primenjuješ neke postprocesing efekte ili da koristiš madVR renderer, on traži solidno jaku grafu za 1080p, odnosno veći broj shadera. Zbog toga razlika između 16 i 48 shadera nema praktičan značaj.
Neka me weasel ispravi ako grešim.
 
@weasel
Ovaj Gainward iz mog predhodnog posta nema HDMI a to da po svetu ima da se kupi, to mi apsolutno ništa ne znači,
ograničen sam na domaće prodavnice.
Ovako da ne bi više davili oko ovoga, ako je brzina GPU čipa nebitna i širina memorijske magistrale i memorija koja se nalazi na kartici,
šta je bitno za CUDA(Core AVC) decoding?
GT210 ima samo 16 CUDA jezgara a GT220 i GT 520 imaju po 48 CUDA jezgara, zar to nije dovoljan razlog da kartica lakše dekodira
video materijal sa CoreAVC-om koji koristi CUDA jezgra???
KOme svetu ?
Barem sam 2 u beogradu kupio 210e sa HDMIom... ako ne i vise
Ako nema u emmiy ili atomu ne znaci da nema nigde

Ovo drugo je peja sve reko ...
 
Poslednja izmena:
@weasel @peja
Hvala na odgovorima, pročešljaću još malo, ali GT220 sa HDMI nisam uspeo da nađem a ne GT210,
zato sam napisao da nema u našim prodavnicama, ali nije ni važno, oko toga ću se i sam snaći.
 
Poslednja izmena:
Meni MadVR sljaka na nVidia G210, i to sa CoreAVC.
 
Ta podešavanja nisu ništa zahtevnija od defalult podešavanja. Osim toga, onaj deo gde su opisana podešavanja za bafer i flush-eve je individualan za svaki sistem i nema nikakve veze sa kvalitetom slike već služe da se izbegne gubitak frejmova i seckanje prilikom reprodukcije.
 
Dovoljan je 210...
Text kad ugrabim vreme cu procitati ali da je optimum za htpc 440 je malo preterano.
 
Nazad
Vrh Dno