Šta je novo?

Nvidia iz davnina

Arthur Morgan

Slavan
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poruke
2,654
Poena
465
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 7800X3D & NZXT Kraken 240 RGB
Matična ploča
Asus ROG Strix X670E-A gaming WiFi
RAM
32 GB Corsair Vengeance RGB DDR5 6000Mt/s
GPU
Sapphire 7900XTX Nitro+
Storage
Samsung 980 Pro 500GB + WD SN850 Black 1TB + Kingston KC 3000 1TB + 2TB Lexar NM620
Zvuk
Altec Lansing ATP 3
PSU
Asus ROG Strix 850G
Kućište
Phanteks NV5
Monitor
LG 32GP850-B
Miš & tastatura
ASUS ROG STRIX Scope Red NX TKL Moonlight White & ASUS ROG Strix Impact II Moonlight white
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uvek sam pisao da nikada nisam imao vrhunske delove za kompjuter, a to je uglavnom zato što sam zaboravio da sam 2005. imao ovo što sam našao juče u nekoj kutiji koja je bila spremna za đubre, ali nikada nije završila tamo. Prva grafička koja je zahtevala zasebno napajanje (zajedno sa 6800 Ultra) i koja je u ono vreme bila ono što je 3080 danas, pa i malo više, jer nije postojala igra koja je mogla da je oznoji.
Ah, stari, dobri dani...
1.jpg2.jpg3.jpg
 
Uf, da smo tada imali bolje monitore kao sada, teško bi i 6800 Ultra. Odlična cela ta generacija, ali nije tada bila ovakva snaga a ni cena (MSRP, ne ovo sto sad vidimo).
 
mislio sam da je ispravna ali da je bacas zato sto je stara
 
Ma jok, zato što je pokvarena je i završila u kutiji za đubre. A i da je ispravna ne bi je prodavao nego poklonio bilo kome. Nemam tu vrstu nostalgije ionako će za par dana u kantu...
 
stoj, macane!

to je ipak visokotehnološki otpad, i njegovo bacanje u kantu može da bude potencijalno veoma opasno po okolinu.
sa razlogom postoje veoma ozbiljna pravila za njegovo odlaganje.

ukoliko u tvom gradu postoj centar za recikliranje (a postoji u svim iole većim varošicama Srbije)
trebalo bi prvo tamo da se obratiš.

ukoliko ne, neko od nas, forumaša će da ti izađe u u susret, i da adekvatno spreči kontaminaciju, a time i eventualnu smrt.
 
ja sam imao fx5900 koja je generacija pre ove, a zahtevala je dodatno napajanje, a mozda je i neka pre nje, ne secam se. ako ne racunamo besni voodoo. uglavnom fx6800 nije prva takva

kad smo kod interesantnih primeraka, imam jednu ispravnu ge force 2 gts (ili ultra ne mogu da se setim), dve voodoo trojke i jednu banshee ali one nisu nista spektakularno. ova ge force 2 gts je bas kool.
 
Kakav danak neiskustvu...

Ko vas tera da samoprijavljujete šta imat od HW otpada, sad će @lepi kokan da zaređa u naplatu ekoloških kazni... ;)
 
kakva ekoloska kazna, moje kartice su ispravne :) pritom su daleko od hw otpada u mojim ocima
 
Vi se zezate a Japanci za ove Olimpijske igre napravili medalje reciklažom elektronskih komponenti. 🇯🇵
E šta ti je narod - od ništa pravi nešto :D

Project in numbers​

Collection period

  • From 1 April 2017 to 31 March 2019

Amount of devices collected

  • Approx. 78,985 tons collected by municipal authorities across Japan (used small electronic devices including mobile phones)
  • Approx. 6.21 million used mobile phones collected by NTT Docomo shops across Japan

Final amount of metals collected

  • Gold: Approx. 32kg
  • Silver: Approx. 3,500kg
  • Bronze: Approx. 2,200kg

Participating municipalities

  • 1,621 municipalities
  • 90% of the 1,741 wards/cities/towns/villages nationwide participated



izvor informacija: https://olympics.com/tokyo-2020/en/games/medals-project/
 
ja sam imao fx5900 koja je generacija pre ove, a zahtevala je dodatno napajanje, a mozda je i neka pre nje, ne secam se. ako ne racunamo besni voodoo. uglavnom fx6800 nije prva takva
Eto, nisam znao za to, Bio sam ubeđen da je sa 6. serijom počelo uvođenje zasebnog napajanja, međutim i 3dfx Voodoo 5 5500 je imao zasebno napajanje.

Davno bilo, ko će se sećati svih detalja, ai u godinama sam kada se lagano krečavi...
 
jes bilo davno, a slazem se da je za to vreme bilo cudno da graficka trosi dodatno.
 
Nazad
Vrh Dno