Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Napisali da popravlja crash kada se startuje far cry 5, al trt, i dalje isto. Tako da je to laz.
 
Meni poceo da "puca" Dark Souls 3 kad god sam u Firelink Shrine-u, bas sam se smorio. Sad vracam na 391.24 (pre FC 5 drivera) pa da probam da nisu nesto zeznuli zbog FC5...
 
Izgleda da je do drajvera. Vratio sam na 391.24 i radi bez problema. Izgleda su cacnuli nesto da bi poboljsali performanse za FC5 i zato mi je bila nestabilna igra DS3. Sacekacu sledecu verziju drajvera pa da probam onda
 
Neka specificna konfiguracija hardvera i/ili softvera je u pitanju, posto normalno instalacija ne zahteva restart.
 
Da li se još nekome događalo da odlazak na i učitavanje sajtova na internetu ruši drajver? Samo dobijem crn ekran, pre toga zamrzne, i posle sekundu se vrati i piše kako je nVidia driver prestao da radi i povratio se. Ne stalno, ali recimo jednom dnevno.

Trenutno koristim firefox Quantum 59.0.2 i nVidia drajver 391.35.

Ovo mi se nije događalo sa 980ti već sa 1080.

Ovo se meni desava sa Firefox Quantum. Sa svim driverima poslije 385.41 je problem.
 
Na 397.31 dobio sam dva BSOD-a i to preko noci dok komp nisam koristio, ujutru me saceka restartovan komp, nikakvih drugih anomalija nisam primetio za ovih par dana od kako sam presao na zelene.
Instalirao sam 391.24, sto je Rajko rekao da se vratio na njuh pa cemo vide ti kako se sa njima ponasa.
Inace 970 win7 64bit u pitanju.
 
Discontinued Support

 32-bit Operating Systems
Beginning with Release 396, NVIDIA is no longer releasing Game Ready drivers for
32-bit operating systems for any GPU architecture.

 NVIDIA Fermi GPUs
Beginning with Release 396, the NVIDIA Game Ready driver no longer supports
NVIDIA GPUs based on the Fermi architecture.
 
Na 397.31 dobio sam dva BSOD-a i to preko noci dok komp nisam koristio, ujutru me saceka restartovan komp, nikakvih drugih anomalija nisam primetio za ovih par dana od kako sam presao na zelene.
Instalirao sam 391.24, sto je Rajko rekao da se vratio na njuh pa cemo vide ti kako se sa njima ponasa.
Inace 970 win7 64bit u pitanju.

I ja isto sa GTX 750 na 2016 LTSB. Desilo se dva puta i to kad se zaključa ekran i računar ostavi.
 
Nisam uradio rollback godinama, ali sada sam morao.

Meni se događa da kada hoću da uključim monitor, PC stalno radi, monitor se uključi ali display ništa ne pokazuje. Samo stoji kao da spava. Ništa osim restarta na dugme na kućištu ne pomaže.
 
Definitivno su poslednje dve verzije drajvera malo problematicne. Kazem i ja sam vratio na stariju verziju zbog DS3 ali i meni se desava da kad mi stoji komp duze nekoriscen samo mi ostane crn ekran i samo restart pomaze. Desi mi se i iz cista mira da mi se ventovi zavrte do kraja i da se restartuje komp.

Sad sam na 391.24 i nemam problema ni sa jednim od gore nabrojenih
 
Poslednja izmena:
Upravo sam hteo da otvorim novu temu, al' sad čitam ovo pa kontam da je možda ipak do drajvera problem.
Naime, sa 1060 karticom iz "moje konfiguracije" i drajverima koje trenutno imam - 391.35 mi se dešava sledeće: otkako sam namestio rezoluciju 3840x2160@60Hz (zamenjena 2 kabla, proban i od PS4 Pro, kupljen neki sa amazona koji podržava 18Gbps) dešava mi se da mi se monitor, tj. Sony TV jednostavno zacrni i izbaci mi poruku da nemam signal i jedino što mogu da uradim je da resetujem računar, i onda sve ponovo radi.

Skontao sam da se to desi kada pootvaram više programa istovremeno (nisam uvideo tačno pravilnost, uglavnom mi je otvoreno 1-2 browsera, Opera i Chrome, sa povećim brojem tabova, Skype, Spotify app, Word ili Excel i neki od softvera za prevođenje, često i neki media player ili PopCorn app). Evo, maločas se to desilo otvaranjem 3. excel dokumenta uzastopno. Da li
Bio sam skontao da je problem pravio i Firefox, otvaranjem nekog media sadržaja koji zahteva flash, pa sam ga onemogućio u firefoxu, a načelno ga i manje koristim.

Pre toga mi se dešavalo ovo:
Da li se još nekome događalo da odlazak na i učitavanje sajtova na internetu ruši drajver? Samo dobijem crn ekran, pre toga zamrzne, i posle sekundu se vrati i piše kako je nVidia driver prestao da radi i povratio se. Ne stalno, ali recimo jednom dnevno.
što sam "rešio" pomoću 2. stavke sa ovog linka.

Da li je problem u drajveru, memoriji, nekoj nekompatibilnosti, imate li kakvu ideju, savet? :)
 
^^^ Pa za pocetak moj ti je savet da instaliras 391.24 pa koristi komp neki dan pa ces videti. Meni je to za sada resilo problem. Nesto ne stima na mojoj konfiguraciji a i kod vecine sa poslednje dve verzije drajvera

edit: Ukoliko je sve ok onda sacekaj sl. verziju drajvera a do tada koristi ove sto sam ti predlozio i to je to ;)
 
Poslednja izmena:
Hvala, gospodine Rayko, uradiću to, pa ćemo videti. :)
Video sam da se ovde ranije pominje da drajeri od 385.x verzije nisu baš stabilni, pa ko velim da pitam.
 
GeForce Hotfix Driver Version 397.55

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4661

This is GeForce Hot Fix driver version 397.55 that addresses the following:

  • After driver installation, Device Manager may report Code 43 error on a few GTX 1060 cards models.
  • Netflix playback may occasionally stutter.
  • Added support for Microsoft Surface Book notebooks.
  • Windows 10: Driver may get removed after PC has been left idle for an extended period of time.
 
Eto ovim su su pokazali da nije bas sve bilo kako treba. Probacu ove sad pa javljam
 
Pazi kod nekoga nije radilo ali eto kod mene nema problema, niti sam imao problema oko instalacije drajvera niti sam dobijao neku gresku e sada za ovo poslednje kada se ostavi racunar u idle da radi mada i to nisam primetio jel sam znao da ostavim komp ukljucenim i po par sati a da ne radim nista na njemu.

Generalno kako koga zabodu. Za sada od igara u kompu Batman AK, i AC Origins, a Far Cry 5 presao neki dan, mada i za FC su nesto pominjali mada ja ni sa ovim a ni predhodnim drajverima nisam imao problema. Mada to opet ne znaci da me neki sledeci nece dokaciti za neki buduci problem.
 
Meni poceo da "puca" Dark Souls 3 kad god sam u Firelink Shrine-u, bas sam se smorio. Sad vracam na 391.24 (pre FC 5 drivera) pa da probam da nisu nesto zeznuli zbog FC5...

I dalje me muci ovo.... Za sad nisam imao crn ekran i potrebu za hard reset kad mi je komp na "leru"

edit: Vratio sam opet na 391.24 koji su se za moju konfiguraciju najbolje pokazali. Sa njima nemam gore navedene probleme
 
Poslednja izmena:
Od kako sam stavio 391.24 nemam nikakvih problema.
 
NVIDIA je prestala sa drajver podrškom za 32-bit verzije operativnih sistema. Evo linkova ako nekom zatreba.
**** samo 32-bit drajveri ****

•Windows 10 (sve kartice)
•Serija 200 – preuzmi
•Serije 400 – 1000 – preuzmi

•Windows 8.1 , Windows 8, Windows 7 (sve kartice)
•Serija 200 – preuzmi
•Serija 400 – 1000 – preuzmi

•Windows Vista (sve kartice)
•Serija 200 – preuzmi
•Serije 400 – 900 – preuzmi

•Windows XP (serija 200, 400 i 500 sve kartice, serija 600 sve kartice sem GTX 690, serija 700 sve kartice, serija 900 samo GTX 950 i GTX 960)
•Serija 200 – preuzmi
•Serija 400 – 900 - preuzmi

Titan serija
Windows 10 (sve verzije Titana) - preuzmi
Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (sve verzije Titana) - preuzmi
Windows Vista (GTX Titan, GTX Titan Black, GTX Titan X i GTX TItan Z) -preuzmi
Windows XP (GTX Titan, GTX Titan Black) - preuzmi
Windows XP (GTX Titan Z) - preuzmi

Serija 1000 nije podržana na Windows XP i Windows Vista sistemima.
GTX Titan X (Pascal) i GTX Titan Xp nisu podržani na Windows Vista i Windows XP sistemima.
GTX Titan V nije podržan na 32-bit sistemima.
Ovi linkovi važe samo za kartice sa oznakom GTX.
Izvinjavam se za eventualne greške.
 
Poslednja izmena:
Jesu li sa ovim novim driverima ispravili krepavanje kad se koristi Firefox Quantum?
 
Tek sam se juče smilovao da downgrade-ujem na 391.24. Do tada sam imao još 2 zacrnjenja ekrana i obavezna restarta.
Sa ovim starim za sada funkcioniše dobro, videćemo ubuduće.
Ove nove više ne stavljam dok se ne dokažu. :)
 
391.24 su za sada opcija broj 1 :D Probao sam ove poslednje i dalje imam probleme sa vec napomenutim u predhodnim ( mojim :) ) postovima
 
Nazad
Vrh Dno