Šta je novo?

NS - Samsung M86 ili M87

vkozomar

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2005
Poruke
3,842
Poena
410
Ima li iko u NS-u ili u NIŠ-u neki od ova dva modela i da moze da se pogleda :) ima nas dvoumimo se izmedju plazmi i lcd-a pa bi mozda pogled izbliza resio dilemu ,), sve ovo vazi i za NIŠ ( naš prijatelj vlada )

Hvala kome god ne smeta tudj par cipela ;)

p.s. ili da ima cak pv 80 plazmu ???
 
Poslednja izmena:
Ja imam tu Plasmu ali oba modela mozes pogledati u NS u Tehnomarketu, tj. imaju PV80 42"...
 
Znaci imamo poziv :)

Bio sam u TM-u ali za LCD M86 i M87 imaju samo satelitski signal dok plazmu imaju na oba signala.

Elem ono sto mene zanima je kako je BAS kod nekog kuci, na kucnom signalu i u kucnim uslovima

ako nije problem, necu dugo smarati :)

Hvala
 
Mislim da mislis na digitalni signal SBB-a vs. analogni, a ako je analogni signal posteno jak, razlika nije bas uocljiva. Ja nemam analogni signal kod sebe, teram sve sa PS3. Ako ces (samo) za kablovsku, bolje nemoj uzimati LCD, ni plasma nije pametno ako ti je za obican tv.
 
pa delimicno ce ici obicna tv, uglavnom filmovi sa comp-a i DVD-a a u planu je neki HD risiver ... ;) ali ne mogu da menjam svake 2 godine tako da racunam da ce full hd biti jos dugo u opticaju.
Po onom sto sam ja video u TM-u na kablovskom signalu PLAZMA moze odmah da se pazari posto je slika ( bar meni sa niskim standardima ) prilicno gledljivo da nekazem odlicno u odnosu na ono sto sad gledam, JEDINI PRAVI problem plazme je BURN IN, inace bi vec bila kod kuce :)
 
Poslednja izmena:
Hehe, da slicna briga. Definitvno plazma se snalazi bolje sa SD slikom ali nekako se cimam za gledanje tv programa i njihovih logoa i recimo 4:3 ili 2.35:1 programa na 16:9 ekranu tj crnih linija sa stane ili gore i dole. Koliko bi to ostavilo neke tragove.... LCD resenje bila bi serija 6 Samsunga npr 37" ili 40" A656 ali to mnogo kosta. Jeftiniji je Panasonic 42PY80 za 116k din koji je FUllHD sa 100k sati nego li ovi LCD.
 
pa delimicno ce ici obicna tv, uglavnom filmovi sa comp-a i DVD-a a u planu je neki HD risiver ... ;) ali ne mogu da menjam svake 2 godine tako da racunam da ce full hd biti jos dugo u opticaju.
Po onom sto sam ja video u TM-u na kablovskom signalu PLAZMA moze odmah da se pazari posto je slika ( bar meni sa niskim standardima ) prilicno gledljivo da nekazem odlicno u odnosu na ono sto sad gledam, JEDINI PRAVI problem plazme je BURN IN, inace bi vec bila kod kuce :)

Zaboravi na burn in ako ga svesno koristis. Sutra cu ga baciti na kablovsku pa javim utiske o signalu.
 
ma može i na lcd-u biti dobra slika. samo treba kupiti dvd rekorder sa hdmi izlazom, i problem rešen.
 
nije samo "kupiti dvd recorder sa hdmi izlazom" i resen problem....Nego verovatno taj tvoj dvd recorder ima odlican tuner i upscaler..ili je pak imao samo bolji tuner ili upscaler od tv-a na kojem je probano.
 
Jel se to meni cini ili se nesto slabo pomeraju cene ove serije (M86/7) u poslednjih mesec i po dana, cak i dva...? Bila je ona ponuda u Tehnomarketu za LE40M86 za HDD rikorderom za 89.900 i to je to - od tada nista na dole.

Da li neko zna za neke jeftinije cene?
 
@ Kiwy

hajde bas probaj sa kablovskom, ne trazimo savrsenstvo :) ... uzivamo u svemu cemu ima falinki :p
 
Pioneer DV-600 spojen preko HDMI kabla na Philips 32PFL7332 slika boli glava, na isti taj tv sam spojio samsug BR player slika je fantasticna mada nije toliko bolja koliko je skuplji od dvd playera.
 
@ Kiwy

hajde bas probaj sa kablovskom, ne trazimo savrsenstvo :) ... uzivamo u svemu cemu ima falinki :p

Ja sam prezadovoljan sa analognom kablovskom mada moram priznati da sam ja prvi do optickog cvora tako da imam savrsen ulazni signal. PV80 super brzo prebacuje programe, za razliku od nekih LCD TV-a za koje znam. Slika je sasvim zadovoljavajuca na 2.5M naravno malo bleda i isprana i opet se ne moze uporediti sa 720p materijalom. Ali svakako se moze gledati i TV i opet uživati u tome. Će da probam na fudbalici... ,)
 
Pioneer DV-600 spojen preko HDMI kabla na Philips 32PFL7332 slika boli glava, na isti taj tv sam spojio samsug BR player slika je fantasticna mada nije toliko bolja koliko je skuplji od dvd playera.
Jesi li na pioneer-u dv600 ukljucio upscaling?
Ja takodje imam pioneer dv 600 i spojen je na samsung le40f86 koji je full hd i ukljucen je na pioneer-u upscaling na 1920x1080 i slika je stvarno odlicna.
 
Ja sam prezadovoljan sa analognom kablovskom mada moram priznati da sam ja prvi do optickog cvora tako da imam savrsen ulazni signal. PV80 super brzo prebacuje programe, za razliku od nekih LCD TV-a za koje znam. Slika je sasvim zadovoljavajuca na 2.5M naravno malo bleda i isprana i opet se ne moze uporediti sa 720p materijalom. Ali svakako se moze gledati i TV i opet uživati u tome. Će da probam na fudbalici... ,)

A jel primas goste ... izuvamo se i uvek smo fini :p bar na neku prezentaciju :)
 
Nazad
Vrh Dno