Šta je novo?

[NS]Refilovanje tonera?

SSJ_5

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2006
Poruke
382
Poena
319
Za Samsung ML1640 ...

I tako ... Gde mogu da se refiluju toneri (kvalitetno) za samsung ML1640 u NOVOM SADU.
 
vidi u Mise Dimitrijevica 2 (Nanoprobe)
 
Will do. Cujem da je samsung komplikovan za refil. Valjda nece biti problema.

EDIT: Sad sam pregledao njihov sajt, punjenje tonera 1000 din. Po meni veoma prihvatljivo.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Obrati pažnju da punjenje i reciklaža tonera nisu ista stvar.
 
i pri punjenju menjaju neke delove, ne znam sad tacno sta, ali nije samo da sipaju prah :)
 
Punio sam par puta u ulici sto ide od Spensa pored benziske stanice prema Zeleznickoj. Odmah u zgradi pored NBS. Moram ti reci da su jako korektni, dobro i kvalitetno odrade posao, a cene su OK. Ako te zanima, javi se na PM pa mogu da potrazim vizitku njihovu i da ti kazem br. tel. ja sam punio neki toshiba toner za koji niko u gradu nije mogao da mi kaze nista, a nije bilo nigde da se kupi novi.
 
i pri punjenju menjaju neke delove, ne znam sad tacno sta, ali nije samo da sipaju prah :)

A da li menjaju delove to zavisi od toga kakav je toner. Ako ima cip njega obavezno promene, a ostalo u zavisnosti od toga koliko je puta punjen i u kakvom je stanju toner.
 
Delovi se NE MENJAJU kada se toner reciklira, recikliraje ili punjenje je POTPUNO ISTA STVAR

Neki toneri imaju cip i kad on odbroji svoje cao, i ako u njemu ima praha za ko zna koliko jos kopija...

Cip se najcesce samo "dopuni" tj preko kontrolera mu se uflesuje novi "bios" i on moze ponov da sljaka...

Toneri se pri reciklazi ciste, malo se srede, napune ponovo, cipuju se ako mogu ako ne onda se stavi novi cip i to je to...

E sad ako je toner fizicki iz komada zajedno sa bubanj stanicom i developer jedicom onda moze da se zameni neki deo(zavisno od proizvodjaca)

Postoje delovi koji se trose i ne mogu se reciklirati, posle cijeg izrabljivanja nema dalje jer je njihova zamena neisplativa gledajuci cenu novog aparata (bubanj stanica, grejna jedinica,cak i toneri kod nekih kolor stapaca...)

Ako neko ima pitanja rado cu pomoci, serviser sam kopir aparata i cele te tehnologije, doduse samo za KONICA MILOTA aparate ali to je isti princip mogu pomoci.


Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno