Šta je novo?

Novi xwave dvd playeri

Ima i mana.Konkretno mislim na 9400.Pojedine Xvid filmove sa MP3 zvukom (na primer film ''The lake house'') ne reprodukuje.Da stvar bude čudnija ovo nije pravilo: ima filmova sa navedenim karakteristikama koje rade savršeno.Filmovi koji ne rade na 9400, na kompu rade bez greške (provereno nije u pitanju kvalitet medija na kome su snimljeni filmovi, mada teško reprodukuje malo zaprljane medije, koji opet na kompu rade glatko).Ima li neko slična iskustva?
 
Dugo sam se lomio koji DVD player da kupim, na kraju sam se odlučio za xwave 9400. Onako kako je opisao PANTAS xwave 9300 isto važi i za 9400. Ono što je napisano za dugmeta i fijoku možda je upravu a možda nije, vreme će pokazati izdržljivost dotičnih elemenata. Odgldao sam nekoliko Dvix filmova i nemam nikakvih primedbi. Za sada sve radi korektno.
Jedino što me nalo muči ko proizvodi ove uredjaje.:,,:

Dodao bih za Daljinca da radi korektno i to sa 3 m. U uputstvu piše do 8 m. Jedino što se mora nišaniti player, nije širokopojasni. Tako da one primedbe sa 1 m nestoje.

Ponavljam, vreme će pokazati o kakvom se pleyer-u radi.
 
Poslednja izmena:
Xwave 9400

Xwave 9400 je u mojoj kuci od kraja decembra 2006,mogu dosta da ga pohvalim jer cita sve moguce
cak i neke filmove koje nisam mogao da pustim na kompu ali ima i svoje mane titl moze da cita samo u folderu u kome se nalazi film a to se desava kod divix filmova koji ima auto run i daljinski
mu ima manu koja meni neprestavlja problem jer imam neki uredjaj i daljinski uz to i sa tim pokrecem TV,5.1,dvd player i mini liniju,a ko nece da pravi rashod od 1500dinara nek samo promeni diodu kao sto pise u prethodnim porukama.IMAJTE RAZUMEVANJA TO SE IPAK SKLAPA NA BRODOVIMA GDE RADE MALI KINEZI PREKO OMLADINSKE:crash:
 
Poslednja izmena:
Xwave 9400

Xwave je nas brend kao i SKY vision i jos mnoge marke
UZMES NEKI DVD PLEYER I ODES U KINU i kazes kinezu da hoces ovakav dvd player ali da se zove WUDZIJA i da hoces 10 000 primeraka,vratis se u Srbiju brendiras proizvod regulises poreze
i taman kad sve to obavis mali kinezi doplove i donesu ti 10 000 dvd player-a
KAO STO CESTITKA KAZE:Zelim ti puno srece,zdravlja i para a sve ostalo ces naci kod KINEZA!
Surovo ali i istina!!!!:wall:
 
Ja imam univerzalni daljinski, ali ne mogu da nadjem kod za Xwave (9200) uredjaj nikako. :( Za TV sam nasao, ali za Xwave nece pa nece...

Jel zna neko mozda kod koji mi je potreban da namestim univerzalni daljinac da radi sa Xwave 9200?
 
Nemoj gubiti vreme sa sa PILOTIMA ili tim slicnim daljincima ono su za tv uglavnom
a mogu imati funkciju na nekoj mini liniji,cd pleyer-u...ali marke Sony,Panasonic i vec neki jaci brend!!!!Za Xwave kolko ja znam i kolko sam se raspito nepostoji univerzalni daljinski ali svaki daljinski za Xwave 9200.9300.9400 su isti!!
 
Pojedine Xvid filmove sa MP3 zvukom (na primer film ''The lake house'') ne reprodukuje.Da stvar bude čudnija ovo nije pravilo: ima filmova sa navedenim karakteristikama koje rade savršeno.Filmovi koji ne rade na 9400, na kompu rade bez greške
mozda nije kompresovano kako treba? npr AutoGordianKnot ima podesavanja za DVD/DivX playere
 
Ne zamerite mi na pitanju jer sam tek početnik sa divX playerima pa se tek raspitujem zarad kupovine istog...
Može li ovaj player da pušta i divX filmove narezane na DVDu.. ono 6 u 1om?
 
Naravno.
 
Moze ali da u folderu bude i film i titl i tako sest foldera,sest filmova i sest titlova!!!
 
Kupio sam juce model 9300. Vidim da se ljudi zale na daljinski, ali meni sasvim lepo radi i na rastojanju od 3m i to iz bilo kog ugla. Cita i diskove koje neki drugi uredjaji po kuci (philips, aiwa) nisu hteli.Tacno je da vrata ne deluju bas ubedljivo, ali nismo mala deca pa cemo paziti. Smeta mi sto su ga sa frontalne strane isarali natpisima formata koje podrzava. Moglo je to i disktretnije. A sad ono najvaznije: Da li je normalno da slika malo igra na ekranu kada je na njemu DVD meni, ili spisak foldera nekog mp3-ja? Takodje i pri gledanju jpg slika blago treperi. Kada se pusti film sve je ok, miruje i titl. Da li je to do nekih podesavanja? HVALA
 
Ne vredi promenio sam diodu i izvukao je da vise viri i imam opet isti domet.
 
Zalemio sam bas plavu diodu kako si rekao i ne vredi, probacu sa kondezatorom.
 
Da li, dok se slusa mp3, moze istovremeno da se lista ostali sadrzaj istog foldera? Pitam, jer kod mnogih ne moze.
 
Da li je neko nosio svoj novi 9300 ili 9400 u servis zbog kvara i ako jeste zbog cega?
 
Jel doticni uredjaji citaju Quarter Pixel XviD kompresovane filmove?
 
Posle tri meseca vrlo malo koriscenja verovatno je otisao laser. ne moze da procita ni originale a kamoli rezane. na servisu je.
Kod mene se desilo isto.Zamenili su laser i servo motore.Nisam stigao da ga detaljno istestiram, ali čini mi se da sada korektno radi.
 
Zaboravih da naglasim da je ubačen drugi firmware (dok se pretražuju folderi sada ima dva prozora-ranije je bio jedan).
 
@bandzo

za koliko su ti to zavrsili i u koju firmu si ga nosio?

pozdrav,
dragan
 
jel neko zna kakav je novi model xwave 9500 u odnosu na postojece?
 
Ja sam pazario ovaj xWave 9500 i nesto mi nikako ne ide u glavu,naime imam Jazz Speakers 9940 koje sam kupio pre 3 god i uz njih isto Jazz speakers dvd player,medjutim on je polako otisao u vecna lovista i ja pazarim 9500 i sad trt,problem? Ja dvd prvenstveno koristim da bih gledao koncerte a sada sa ovim plejerom ne mogu da gledam koncerte u DTS 5,1 modu? Navodno pise da ovaj plejer podrzava DTS ali kada prebacim Audio na DTS nema zvuka? Moze li molim vas neko da mi objasni u cemu je caka i da li mozda 9400 ili 9300 podrzavaju DTS ili koji drugi model preporucujete a da podrzava DTS? Hvala puno i molim vas pomoziter je poludeh vise od ovoga...
 
Help please....
 
Ja sam pazario ovaj xWave 9500 i nesto mi nikako ne ide u glavu,naime imam Jazz Speakers 9940 koje sam kupio pre 3 god i uz njih isto Jazz speakers dvd player,medjutim on je polako otisao u vecna lovista i ja pazarim 9500 i sad trt,problem? Ja dvd prvenstveno koristim da bih gledao koncerte a sada sa ovim plejerom ne mogu da gledam koncerte u DTS 5,1 modu? Navodno pise da ovaj plejer podrzava DTS ali kada prebacim Audio na DTS nema zvuka? Moze li molim vas neko da mi objasni u cemu je caka i da li mozda 9400 ili 9300 podrzavaju DTS ili koji drugi model preporucujete a da podrzava DTS? Hvala puno i molim vas pomoziter je poludeh vise od ovoga...

Odgovor je prost: tvoj novi dvd plejer nema ugrađen dts dekoder.
Treba obratiti pažnju, pošto mnogi samo lepe nalepnicu dts, a sitnim slovima napišu "passtrough", što znači da ga samo propušta na digitalni izlaz.
 
Odgovor je prost: tvoj novi dvd plejer nema ugrađen dts dekoder.
Treba obratiti pažnju, pošto mnogi samo lepe nalepnicu dts, a sitnim slovima napišu "passtrough", što znači da ga samo propušta na digitalni izlaz.

Hvala na odgovoru, a mene interesuje da li modeli 9300 ili 9400 imaju DTS? Ako oni nemaju, koji bi mi onda preporucili,neki ne preskupi model a koji podrzava DTS? Hvala
 
Nazad
Vrh Dno