Šta je novo?

Mobilni telefon Novi telefon do 700e

Koji mobilni telefon kupiti

Jovec993

Zapažen
Učlanjen(a)
04.10.2022
Poruke
10
Poena
15
Pozdrav ljudi, kako je moj verni Huawei P20 Pro krenuo da me izdaje posle 5 godina službe, došlo je vreme za kupovinu novog telefona.

Pošto se za tih 5 godina svašta izmenjalo u industriji, nisam siguran šta bih kupio kao sledeći uređaj, pa bi mi svaki savet dobrodošao. Budžet mi je do nekih 700e, gledam preko KP cene, tako sve kupujem. Ono što mi je bitno kod telefona je da je brz, da baterija dobro drži, i da ima dobar ekran, kamera mi nije među prioritetima.

Nisam fan Samsunga i Appleta, a Huawei nažalost zbog svih petljanja sa Guglom mi isto nije favorit više (Žena ima Mate 40 Pro, vrh telefon, ali cimanje sa GSpace nije nešto što ja želim).

Trenutno imam 3 telefona u užem izboru:
  • Nothing phone 2 (12/256)- sviđa mi se cela priča oko ovog telefona, goli Android, dizajn, cena dosta pristupačna, performanse dosta jake
  • One plus 11 (12/256)- po recenzijama deluje kao zverina, malo mi je dizajn zbog one kamere džinovske meh, ali opet, ima svojih prednosti, super ekran, baterija, itd.
  • Asus Zenfone 10 (12/256)- najmanje favorit od ova tri, sviđa mi se dizajn, i to što je kompaktan, to bih baš voleo i nedostaje mi kod novih telefona, međutim brine me što sam video da će Asus za ovaj telefon davati softversku podršku samo 2 godine, što je baš malo, pa ne bih rizikovao, plus mu je cena najjača od ovih koje gledam, prelazi budžet malo (iscimao bih se da je podrška ful, ovako teško).

Ako imate neki savet, ili predlog, tipa neki Xiaomi, Redmi ili slično, hvala unapred (nomenklatura njihovih telefona mi je jako čudna, pa se nisam investirao da ih istražim, a i ne znam kakvi su danas oni sa bloatwareom).
 
Za do i oko 700€ juris neki jaci model. S23 Ultra ili neki Apple. Nisi ljubitelj, ok, ali nisu ovo mali novci a dobio bi odlicne uredjaje.
 
Za do i oko 700€ juris neki jaci model. S23 Ultra ili neki Apple. Nisi ljubitelj, ok, ali nisu ovo mali novci a dobio bi odlicne uredjaje.
A da mi je budžet 600, šta bi mi savetovao? Nisam sad neki rob brendova, radije bih dao više novca na TV recimo, to planiram uskoro, pa gledam da na telefon uštedim. Plus situacija na tržištu je sad dosta drugačija nego poslednji put kad sam kupovao, sad je masa telefona preko 100k, kad sam kupovao P20 pro, samo par modela je bilo 100k.
 
Pretekle su me kolege🫠. Motorola ako si raspolozen za slabiji support. Samsung i Apple ako zelis duzu podrsku.
 
730e.Vakum,domaca garancija 24m.
Malo probija budzet
Hvala, baciću pogled, nije mi pao na pamet ovaj, previše je modela, teško ispratiti sve.
Pretekle su me kolege🫠. Motorola ako si raspolozen za slabiji support. Samsung i Apple ako zelis duzu podrsku.
Koja Motorola konkretno, Egde 40 Pro? Znam da ih zvanični benchmark hvali dosta, al sam čuo iskustva korisnika da nije nešto Motorola. Opet, ne znam koji model je u pitanju.
 
Hvala svima na predlozima, sad sam suzio izbor na Nothing phone 2 I Magic 5 pro. Da li mislite da je ta razlika od 200ak evra opravdana (ako uspem da nađem Magic 5 pro za nekih 730ak evra, Nothing 2 je oko 550e)? Gledam reviews za Magic 5 pro, deluje kao pravi flegšip, jedino što je baterija malo slabija od onih za telefone te klase. One plus 11 mi otpada jer je slična cena kao Magic, a slabiji je definitivno, a nemam baš vremena da čekam da stigne One plus 12 ili Realme GT5 pro kod nas.
 
Hvala svima na predlozima, sad sam suzio izbor na Nothing phone 2 I Magic 5 pro. Da li mislite da je ta razlika od 200ak evra opravdana (ako uspem da nađem Magic 5 pro za nekih 730ak evra, Nothing 2 je oko 550e)? Gledam reviews za Magic 5 pro, deluje kao pravi flegšip, jedino što je baterija malo slabija od onih za telefone te klase. One plus 11 mi otpada jer je slična cena kao Magic, a slabiji je definitivno, a nemam baš vremena da čekam da stigne One plus 12 ili Realme GT5 pro kod nas.
Baterija je update-ima sređena na Magic 5 Pro-u i sada je kao i slavnim danima Huawei-a, ali Nothing Phone 2 je odlična kupovina, naročito jer su prisutni na USA tržištu. Kao moguć problem je pitanje servisa - zamena baterije je nešto što moraš da planiraš, ja sam zamenio ove godine na Huawei Nova 5T i kao nov je i da nije bila ova ponuda za Magic 5 i ugovora koji imam sa A1, ne bih ga ni menjao, jer teško da bih za ukupan iznos mogao da kupim flagship - duplo više para bi me to koštalo.

Stavi to ovako - to nije 200 EUR nego 40% doplate i ozbiljno prisustvo Honora u Srbiji.

Magic jeste flagship, ali možda ipak više za Huawei korisnike. Nothing je flagship killer i nema neki ozbiljnu manu kao takav, čak mu je i kamera dobra.
 
Realno gledano N2 nema apsolutno sta da trazi pored Honora 5 pro,niti u jednom jedinom segmentu
Suludo je stavljati ih o u mislima jedan pored drugoga a kamoli porediti u realnom zivotu
Apsolutno razlicita kategorija
Honor je odlican telefon i kao takav apsolutni favorit za kupovinu od svih navedenih modela
Jos jedan veliki plus ,zvanicni servis i 3 velike nadogradnje
 
Realno gledano N2 nema apsolutno sta da trazi pored Honora 5 pro,niti u jednom jedinom segmentu
Suludo je stavljati ih o u mislima jedan pored drugoga a kamoli porediti u realnom zivotu
Apsolutno razlicita kategorija
Honor je odlican telefon i kao takav apsolutni favorit za kupovinu od svih navedenih modela
Jos jedan veliki plus ,zvanicni servis i 3 velike nadogradnje
Pa niko nije ni rekao da ima sta da trazi, covek je pitao da li vredi dati 200 evra vise za Honor.
 
Такође, слажем се са колегама, за тај новац убедљиво најбоља куповина Magic 5 Pro.
Испрси се за тих 200е више, јер ми је Nothing Phone више клиначки gimmick у поређењу са правим флегшип телефонима.
 
Uzeh Magic 5 Pro na kraju, oduševljen sam, koliki skok kad promeniš telefon posle 5 godina (sa flegšipa na flegšip), stvarno jeste kao Huawei nekad. Preporuka ako neko traži telefon, dok još može da se nađe na oglasima za 700-750e (nije scam, bio Black Friday popust, pa ljudi sad prodaju šta su tad uzeli).
 
Uzeh Magic 5 Pro na kraju, oduševljen sam, koliki skok kad promeniš telefon posle 5 godina (sa flegšipa na flegšip), stvarno jeste kao Huawei nekad. Preporuka ako neko traži telefon, dok još može da se nađe na oglasima za 700-750e (nije scam, bio Black Friday popust, pa ljudi sad prodaju šta su tad uzeli).
Da nas sve lepo služi, najbolja kupovina u poslednjih 5 godina po ovoj ceni, da ne kažem jedini telefon po realnoj ceni za sve što se dobija u pakovanju, u telefonu i van njega (punjač, maska).
 
Uzeh Magic 5 Pro na kraju, oduševljen sam, koliki skok kad promeniš telefon posle 5 godina (sa flegšipa na flegšip), stvarno jeste kao Huawei nekad. Preporuka ako neko traži telefon, dok još može da se nađe na oglasima za 700-750e (nije scam, bio Black Friday popust, pa ljudi sad prodaju šta su tad uzeli).
Kako si se navikao na pilulu?
 
Ljudi, pošto vidim dosta pohvala na račun Magic 5 Pro, sad se dvoumim šta mi je raditi, da li uzeti Samsung S23 Ultra ili Magic 5 Pro? U principu S23 Ultra može da se nadje za nekih 800e, dok vidim da Magic 5 Pro može na kp da se nadje za nekih 700-750e. Bitna mi je kamera. Pomagajte:eek:
 
Ljudi, pošto vidim dosta pohvala na račun Magic 5 Pro, sad se dvoumim šta mi je raditi, da li uzeti Samsung S23 Ultra ili Magic 5 Pro? U principu S23 Ultra može da se nadje za nekih 800e, dok vidim da Magic 5 Pro može na kp da se nadje za nekih 700-750e. Bitna mi je kamera. Pomagajte:eek:
Imaš Magic 5 Pro i za 650 a vidim i da pada cena polako. Nema greške tu, kamerom ces biti zadovoljan ali Ultra ima neke prednosti poput duže podrške, bolje drži cenu.. Zavisi i koja kamera - Samsung bolji video, Honor bolje fotke, nema shutter laga, lepše iskustvo prilikom fotografisanje.
 
I bolja podrška je na strani Samsung-a jer i dalje nikako da Honor community nekako zaživi.
 
Ljudi, pošto vidim dosta pohvala na račun Magic 5 Pro, sad se dvoumim šta mi je raditi, da li uzeti Samsung S23 Ultra ili Magic 5 Pro? U principu S23 Ultra može da se nadje za nekih 800e, dok vidim da Magic 5 Pro može na kp da se nadje za nekih 700-750e. Bitna mi je kamera. Pomagajte:eek:
Ako ti je kamera bitna, onda verujem da je magic 5 pro resenje, ali razmisli, magic 5 pro sam imao mesec dana i prodao ga, to je jedini telefon koji mi nije legao, preveliki, zakrivljeno je staklo a ne ekran i nema onaj efekat kao p30 pro koji koristim i dalje, i najiskrenije nekako mi software deluje losije nego kod p30 pro (iako ne vidim skoro razliku sto se tice izgleda celog software), meni je delovalo da p30 pro bolje radi, a da je magic 5 pro agresivan i previse tj da aplikacije ubija previse brzo, tipa otvorim 10 app, vratim se na prvu, on je otvara iznova, jos jedna mana koju sam primetio jeste da mi je na automatic refresh stojao i kad browsujem u chromeu npr spusta refresh na 60hz i onda scrolling izgleda ocajno (mada mozes da staviš refresh rate sam). Izgleda da sam jedan od retkih kome magic 5 pro nikako nije legao...
Sto se tice baterije, kamere, chipseta tu stvarno ne da se nema sta zameriti, nego vrhunski, ali opet, nije mi legao taj telefon nikako...
Videh da kazes da ne bi previse para na tel da bacas, ako je to tako onda razmotri redmi note 13 pro + i moto edge 40, ali ne verujem da tu mozes ocekivati neku kameru...
 
Hvala puno svima na odgovorima. Na kraju sam uzeo Honor Magic 5 Pro za 620e preko KP. Do kraja sam se dvoumio ali je ipak razlika u ceni presudila (s23 ultra sa 512,12 gb je nekih 350 do 400e skuplji). Koristim ga par dana i za sada sam zadovoljan, nadam se da ce tako i ostati😊
 
Nazad
Vrh Dno