Šta je novo?

Novi Spotify dizajn liči na TikTok, Instagram i YouTube miks

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,426
Poena
1,385
Spotify-podcast.jpg


Novi Spotify dizajn liči na TikTok, Instagram i YouTube miks​


Spotify platforma želi da preraste u nešto više od muzičkog plejera, pa je u toku transformacija u nešto modernije, i mnogo više od naslovnih strana albuma.

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/softver-...zajn-lici-na-tiktok-instagram-i-youtube-miks/
 
Ajmo svi na spotifi,
svi svi svi na spotifi...
 
Kako je krenulo, uskoro ćemo videti i Wikipedia redizajn po uzoru na TikTok, pa posle toga Google, pa Windows...

Izem ti TikTok..
 
Ok, znaci ne azuriram vise Spotify, thank you very much.
 
Ne zuriram ja to odavno, ali bojim se da će ovo sada da ide na forsirani apdejt
 
Bolje da ja tebe pitam koji je razlog za ažuriranje?

Kad sve radi kako treba ja ne diram.
Da neće da mi pušta muziku drugačije, ne želim ništa da menjam.
 
Nije ti to traktor pa da ne diraš dok radi. A i traktor traži "ažuriranje" sa vremena na vreme.
U većini slučajeva se uvek rešavaju određeni bagovi u pozadini aplikacije, security fixevi, itd.

Bagovi, i security fixevi su ok, ali menjanje izgleda interfejsa bez mogucnosti da ostane kako je bilo nije ok.
Uvek me to nerviralo kod bilo kog softvera, kad forsiraju nesto radikalno drugacije i ne zanima ih da li to korisnicim odgovara ili ne. :mad:
 
Bolje da ja tebe pitam koji je razlog za ažuriranje?

Kad sve radi kako treba ja ne diram.
Da neće da mi pušta muziku drugačije, ne želim ništa da menjam.
U Potpunosti se slazem, ni ja nikad ne azuriram aplikaciju ako sam u potpunosti zadovoljan sa njom. Nema potrebe, samo postoji verovatnoca da cu se razocarati.
Zadnji put sam azurirao kad su uveli reci pesama, sad bi azurirao ako bi mozda uveli nesto slicno Flow-u koji ima Deezer. Ovde postoji 'Song Radio' ali nije to to.
 
Ako preraste u nešto više od muzičkog plejera hvala lepo i doviđenja...
 
Ne razumem. Vi sedite i non stop gledate u app dok slusate muziku?
Pokrenes, izaberes, bacis u background i uzivas u mjuzi.
 
Ne razumem. Vi sedite i non stop gledate u app dok slusate muziku?
Pokrenes, izaberes, bacis u background i uzivas u mjuzi.
Ne gledam ali ne želim ni cirkus od aplikacije.
Od muzičkog plejera očekujem da bude baš to i samo to.
 
Ali to nije samo plejer, u tome je problem...
Ako misle da ostanu gde jesu, moraju da prate trendove mladih, mi matorci se tu nista ne pitamo.
 
Ne razumem. Vi sedite i non stop gledate u app dok slusate muziku?
Pokrenes, izaberes, bacis u background i uzivas u mjuzi.
Egzekli. Pustiš i vratiš fon u džep.
Ali to nije samo plejer, u tome je problem...
Ako misle da ostanu gde jesu, moraju da prate trendove mladih, mi matorci se tu nista ne pitamo.
Mi kad smo bili mladi nije ni bilo Spotify, nego udari po torentima, skidaj pesme, albume i pustaj preko Winamp, Foobar, itd.

Koristim Tidal, Apple Music i Deezer. Svaka aplikacija ima svoje prednosti i mane ali ono što je meni najbitnije jeste muzika koju slušam i koja nije dostupna na svim servisima. A sad da li app izgleda lepo, bitno jeste ali nije odlučujući faktor da li ću koristiti app ili ne.
Ne gledam ali ne želim ni cirkus od aplikacije.
Od muzičkog plejera očekujem da bude baš to i samo to.
Pa to što tebi treba, to plejer i radi. E sad, to što ima dodatke to je već nešto drugo. :ROFLMAO:
 
Nije ti to traktor pa da ne diraš dok radi. A i traktor traži "ažuriranje" sa vremena na vreme.
U većini slučajeva se uvek rešavaju određeni bagovi u pozadini aplikacije, security fixevi, itd.
Koji bagovi ako sve radi kako treba, nikad stucno nije.

Razlozi za nove verzije aplikacije nisu nikada radi osnovne funkcionalnosti vec za krpljenje rupa i implementacije novih reklama i sistema naplate.
I to je bukvalno kod svake aplikacije tako.

Muzika koja je svirala se 100% i dalje reprodukuje na potpuno isti nacin, tu se nista nije i nece menjati.
Mi kad smo bili mladi nije ni bilo Spotify, nego udari po torentima, skidaj pesme, albume i pustaj preko Winamp, Foobar, itd.
Mi kad smo bili mladi, bio je fiksni telefon na kabl, gramofon i kasetofon.
 
Koji bagovi ako sve radi kako treba, nikad stucno nije.

Razlozi za nove verzije aplikacije nisu nikada radi osnovne funkcionalnosti vec za krpljenje rupa i implementacije novih reklama i sistema naplate.
I to je bukvalno kod svake aplikacije tako.

Muzika koja je svirala se 100% i dalje reprodukuje na potpuno isti nacin, tu se nista nije i nece menjati.

Mi kad smo bili mladi, bio je fiksni telefon na kabl, gramofon i kasetofon.

Sećam se dial up i skidanja jedne pesme po 4-5 sati. Imam veliku kolekciju vinila, tako da sam upoznat sa gramofonom. Kasetofon mi i dalje radi jer izgleda precool i za današnje pojmove. :ROFLMAO:

Deezer npr. kod sebe mnogo unapređuje a da nema veze sa reklamama i sistemima naplate. U poslednje vreme su unapredili deo za povezivanje externih uređaja preko (AV risiver, Chromecast, itd).

Spotify je taj deo odlično odradio još pre koju godinu. Tidal kaska za isto tako nekim stvarima ali se unapređuju.
 
Fq3eZxhaAAARpkP.jpg
 
I do sada je na spotify moglo da se menja pesma na levo desno, sada će to promeniti na dole-gore (tik tok like) i to će biti ta revolucionarna promena
 
Današnji update Spotify app je i definitivno doneo pomenute promene.
 
Da, bio na Androidu uplate aplikacije i uradio sam ga. Pa ono, meni zanimljivo...skroluješ na dole i idu razni predlozi muzičkih lista i podkastova...
 
Nazad
Vrh Dno