Šta je novo?

Novi modemi novi problemi (ZXHN H168N otvaranje portova)

Može neko da potvrdi da to stvarno radi na h168n? Ja ću tek negde uveče moći da isprobam, mada sa istim programom nije uspeo ništa korisno da izvadi iz config fajla kada sam pokušavao nedavno.
 
Ni kod mene na HG630 jer nije ni podrzan u listi...
 
U pravu ste..Ja sam izvadio iz nekoliko njih ,TpLink i neki Zixel, ali stariji model i jedan HG, bez problema, ali sad sam na terenu i nisam uspeo sa novog zxhn nista..
Znaci, meni je odradio posao, na par mesta.
Valjda ce ga malo osavremeniti i prosiriti listu.
 
Pozdrav i srecni praznici Benchmarkovci!

Pokusavam da namestim RDP na kuci racunar preko pomentuor Telekom ZTE rutera. Otvori osam nalog na noip.com, instalirao klijenta (sve se zeleni), ali Port Forwarding ne radi. Ugasio sam Firewall na Windows-u, restartovao ali dzaba.
Da li mora da se zove podrska da oni otvore portove ili sam neki korak ispustio?
 

Prilozi

  • 2017-01-07 21_14_01-ZXHN H168N V3.1.png
    2017-01-07 21_14_01-ZXHN H168N V3.1.png
    14.4 KB · Pregleda: 1,247
Aaaaaaa, radi sve, zanemarite prethodni post...omanuo sam host IP :)
 
Prijatelji, treba i meni pomoć, dobio sam ovaj modem danas kao zamenu za stari jer mi na starom prestao da radi wireless, i sad hoću da otvorim drugi i treći port, trebaju mi za druge računare i za d3i, ako neko može da objasni ili da uploaduje screenshotove bio bih veoma zahvalan...
 
Uloguj se na modem sa admin/tzlkisonpk
Klikni gore na Internet pa na Port Binding zatim štikliraj i deštikliraj sve kao na ovom screenshotu,
i naravno sve zapamti (klikni apply), onda će ti LAN 2 i LAN 3 portovi biti slobodni za bilo šta.

170207015634401.jpg
 
A kako bi izgledalo otvaranje na LAN 1 i LAN 4? Posto su mi 2 i 3 na iptv. Otvaranje portova mi treba za ps4. Ne mogu odredjene igre da igram online. PS4 je nakacen UTP kablom na LAN4.

Послато са Nexus+6P уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Isto kao i svako ostalo otvaranje portova, ne forwardujes ti portove na neki LAN port konkretno, vec na lokalnu adresu iza rutera.Ti moras da znas koje portove moras da propustis za te odredjene igre, eventualno ukoliko ruter ima DMZ, PS4 na staticku i tu adresu demilitarizujes. Mada ti to i nije bezbedna varijanta.
 
Ljudi pomagajte ako boga znate.
Stigli mi neki Wi FI smart plugovi. Podesio ih na appu na moj Wifi ali ako prebacim svoj mob na 3g aplikacija ih ne vidi zbog čega sam ih i uzeo. Poludeo sam ,odem kod druga on ima neki kablovski net i drugi ruter. Nakacim smart plug prebacim na 3g sve radi iz prve za 2 sekunde.
Ruter ZXHN H168N V3.1 pokušao sam port forwarding to ne radi tj. ne mogu da ga namestim nikako.
modemtest.JPG
 
nisam zvao sam pordšku da pitam.Tj. zvao sam telekom za pomoć port forwarda za divno čudo odma su odgovorili tj. javili se danas posle jučerašnjeg mejla.
Nisu ni oni uspeli da nameste.
 
Da li neko ima problema sa ruterom ,da neki uređaji neće da se okače na wi-fi?
 
Ljudi pomagajte ako boga znate.
Stigli mi neki Wi FI smart plugovi. Podesio ih na appu na moj Wifi ali ako prebacim svoj mob na 3g aplikacija ih ne vidi zbog čega sam ih i uzeo. Poludeo sam ,odem kod druga on ima neki kablovski net i drugi ruter. Nakacim smart plug prebacim na 3g sve radi iz prve za 2 sekunde.
Ruter ZXHN H168N V3.1 pokušao sam port forwarding to ne radi tj. ne mogu da ga namestim nikako.
Pogledajte prilog 227055

evo resenja za ZTE, naime da bi se neko novo tzv pravilo namestilo MORA se ubrisati tzv staro i onda sve radi kod ovih malo "glupavih" VDS modema
 
Fenikse, prijatelju dragi, sada vidim da si ovde postovao i odradio replay na B-ZiGERov post ali kako da znam koji port da forwardujem kada ne postoji nikakav podatak koji se port otvara kada konekcija proradi na, npr SBB, ruteru...???

TNX
 
Ljudi pomagajte ako boga znate.
Stigli mi neki Wi FI smart plugovi. Podesio ih na appu na moj Wifi ali ako prebacim svoj mob na 3g aplikacija ih ne vidi zbog čega sam ih i uzeo. Poludeo sam ,odem kod druga on ima neki kablovski net i drugi ruter. Nakacim smart plug prebacim na 3g sve radi iz prve za 2 sekunde.
Ruter ZXHN H168N V3.1 pokušao sam port forwarding to ne radi tj. ne mogu da ga namestim nikako.
Pogledajte prilog 227055

Kako znaš koji si port forvardovao i zašto baš taj port?

Upravo nađoh jedan podatak pa ću ga okačiti kao sličku i kasnije isprobati: port.jpg

Lik kaže da SP koristi UDP protokol i port 80 !!!
 
Poslednja izmena:
Otvarao sam UDP:80 i par drugih kombinacija i ništa...
Čim pokušam da poteram port od 1-65535 dobijem grešku Port Conflict i .

Zvali su me iz Telekoma i rekli da ne mogu da reše moj problem što mi otvara mogućnost za raskid ugovorne obaveze (tako sam barem shvatio čiku koji me je zvao)...

JLZ
 
Sređena stvar. Zamenili mi ruter modelom ZTE ZXHN H367N koji na sebi nosi 103L firmware i sada sve funkcioniše besprekorno...

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Pozdrav drugari, imam problem. Odradio sam sve po uputstvu, ali mi pise da je port zatvoren:

port1.PNG

port 2.PNG

Sta da radim?
 
Proveri da ti adresa nije NATovana. Jedino tada port forwarding ne funkcioniše i proveri firewall rutera i kompa.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako mogu da proverim da mi adresa nije NATovana?
Firewall na ruteru mi je na low, a na kompu mi je isključen.
 
Pa jbm li ga, iskreno :(
Proveri od kog provajdera uzimaš internet pa proguglaj šta google kaže sa kojim brojem počinju NAT adrese za tog provajdera (Telekom NAT adrese počinju sa 100.)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zvao sam slepce i traze mi da podnesem zahtev za statickom IP.
Naravno da ne zelim da im platim.
Sta da im kazem?
 
Od kog provajdera uzimaž internet?
Traži da ti bezuslovno omoguće Port Forwarding jer koristiš video nadzor u privatne svrhe i ne možeš bez toga... i da te statička IP ne interesuje jer nećeš praviti nikakav server ili tome slično...
 
Kontam da je telekom xD
I meni su stavili cgnat nedavno i ubili mi p2p posteno.

Isto mi nude static ip za samo 590 din mesecno i kao sve ce raditi kao pre :d
 
Opet sam zvao slepce. I rekao im za video nadzor i sve po preporuci od neagea.
I rekla je operaterka da ne moze da prosledi NALOG jel ,jerte, nemam staticku IP. Kaze mi da im pisem e-mail.
Jel je ko pisao mejlove, kakva su iskustva s tim? Osecam da lako kuliraju.
 
Samo iscepaj mejl na tehničku podršku...
Nema ništa od zvanja :(
 
Nazad
Vrh Dno