Šta je novo?

Novi laptop - da ili ne?

dobry94

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
70
Poena
310
Pozdrav, imam laptop Samsung NP300E5Z-S05RS:

Intel Core i3-2350M (2.3GHz, 3GB L3 Cache)
6GB Ram memorije (DDR3 @ 1333MHz, 2xDIMM)
Grafička karta : NVIDIA GeForce Go GT520M (odvojena, 1GB)
Hard disk 500gb Sata II 5400RPM
Imam i DVD/RW ali ga ne bih izbacivao zarad eventualne nadogradnje na SSD.

Laptop trenutno na sebi ima Win10, koji je počeo da koči u poslednje vreme iako je radio sasvim lepo poslednjih godina. Za upgrade se dvoumim jer je model stariji (2012. godište) i nema USB3. Sad sam spreman da dam pare za dodatni ram i SSD. Računar koristim za surfovanje, gledanje filmova (mada ih uglavnom strimujem preko mreže na TV preko Plex-a), i ponekad Photoshop/Illustrator za neki dizajn.

Hvala svima unapred, zaista mi je pomogao ovaj forum u poslednjih godinu dana!
 
Poslednja izmena:
240-500GB SSD i fioka za HDD i to je to :)
 
Ako ti stvarno trebaju USB 3.0 i 3.1 brzine i cesto koristis te USB fles memorije onda da , ovako samo uzmi 240GB SSD i to je to 6GB ce biti dovoljno za tvoje potrebe , moze kasnije upgrade na 8GB rama a i ne mora ako ne otvaras 10 tabova i slicno.
 
Pozdrav, imam laptop Samsung NP300E5Z-S05RS:

Intel Core i3-2350M (2.3GHz, 3GB L3 Cache)
6GB Ram memorije (DDR3 @ 1333MHz, 2xDIMM)
Grafička karta : NVIDIA GeForce Go GT520M (odvojena, 1GB)
Hard disk 500gb Sata II 5400RPM
Imam i DVD/RW ali ga ne bih izbacivao zarad eventualne nadogradnje na SSD.

Laptop trenutno na sebi ima Win10, koji je počeo da koči u poslednje vreme iako je radio sasvim lepo poslednjih godina. Za upgrade se dvoumim jer je model stariji (2012. godište) i nema USB3. Sad sam spreman da dam pare za dodatni ram i SSD. Računar koristim za surfovanje, gledanje filmova (mada ih uglavnom strimujem preko mreže na TV preko Plex-a), i ponekad Photoshop/Illustrator za neki dizajn.

Hvala svima unapred, zaista mi je pomogao ovaj forum u poslednjih godinu dana!
Ovo sto je ivanbass1 napisao je prava stvar - SSD u laptop, a HDD da bude externi (koriscenje po potrebi), pa ti tako ostaje opticki uredjaj na raspolaganju.

Posto ocigledno imas 2GB + 4GB RAM module, pogledaj preko CPU-Z ili nekog drugog softvera koja memorija je u pitanju i probaj da nadjes isti takav 4GB stick :type:

Ako nemas neke preterane probleme u radu, bolje odlozi kupovinu novog laptopa za vreme kad se kod nas pojave varijante sa novim Ryzen procesorima.
 
ako se ima malo para najbolja opcija je externi opticki uredjaj.
 
Nazad
Vrh Dno