Šta je novo?

Novi komp ili zamena grafic za gaming pc

BuNnY_nIsH

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2005
Poruke
543
Poena
320
Novi komp ili zamena graficke za gaming pc

Evo moje trenutne kofiguracije:

Maticna ploca: MSI 870A-G54
Procesor: AMD Phenom X4 965 Black Edition 3.4GHz
Ram Memorija: KINGSTON 4GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 HyperX KHX1600C9AD3K2/4G
Hard disk: WESTERN DIGITAL Caviar Blue 1TB 7k 32MB SATA600 WD10EALX + Samsung SSD 840 EVO 120 GB
Graficka kartica: AMD Radeon HD 6870
Kucište: NZXT Hades
Napajanje: 600W LC Power LC600H-12, V2.31

Sta mislite da li je pametnije zamena grafice naprimer za ovu Nvidia GeForce GTX750 i da dodam jos 4gb rama. Ili da kupim nov komp ili ovaj procesor zavrsava poso za sada.

Uglavnom sve do sada je bilo ok i skoro sve sam mogo da igram na max. Ali od ovih novih igrica kao naprimer Wolfenstein The New Order moram na medium.

Hvala upapred.
 
7850 nije isplativ upgrade, a GTX750 pogotovo.

Najvise se isplati Radeon R9 270X za 18.000din.

Mislim, sve zavisi koliko novca bi dao za upgrade ili koliko ukupno za skoro celu novu masinu.
 
To je to onda, uzimaj onaj R9 270X i 4GB rama. Taman je sve oko 200e.

Mozda i napajanje u skorije vreme da zamenis. Pogotovo ako prelazak sa Phenoma na FX-6300 ima smisla, posto moze sa nekom slabijom plocom da se uklopi u 400e.
Jer ako bi slucajno isao do 450e, onda bi mogao isplativi i5 da udje u pricu. ;)
 
Poslednja izmena:
eventualno malo jaca plojka prvo da probas da nategnes taj fenom pre nego sto predjes na neki jaci proc.asus m5a serija,koja tacno zavisno od toga dal' planiras dve grafike ili si siguran da ces uvek biti na jednoj.

ovo sve otpada ako nisi za igranje sa OC-om,i/ili planiras da predjes na intel ako i kad budes menjao proc.
 
Ja sam pred NG presao sa Asusa 6850 na r9 270x... ne verujem koja je razlika.
CoD Ghost mp... sa 20 fps na low rezoluciji i low detaljima presao na 1920, skoro sve na max, 60fps zakucano.
 
Ovaj procesor bi defintifvno mogo da kloknem malo, na tamo kad budem menjao procesor mozda bi i5 uzeo taman cena da mu padne malo. Jedna graficka mi zavrsava poso nisam planirao dve :)
 
Nisu svi softveri isto osetljivi na CPU, neki manje, neki vise, ali ukupno gledano racunaj da ces izgubiti zavisno od graficke od 20-40% od njenog kapaciteta (ne racunam high end naravno).
 
bunny_nish:

dakle prvo grafa,pa eventualno asus m5a97 r2.0,pa kad bude bilo para za sledeci apgrejd lepo prodas taj fenom i plojku u kompletu.mislim,mogao bi komotno i neko malo stariju OC frendli amd plojku da uzmes,ali ovaj asus je sigurica.n'o kad i ako tome dodje cas,siguran sam da ces se javiti pa da se detaljnije polemise.

mislim,mozes i na tvojoj da pokusas OC,ali mi to g54 u nazivu plojke ne deluje obecavajuce :d
 
ja bi radije gledao u pravcu i5, i to najjeftinijeg sa nekom b75, jer se nije zarobio sa jakom amd plocom, ili jos gore da kupuje jaku amd plocu pa da se zarobi da mora da skuplja za fx 8320 ili tako nesto...

dobra amd plojka za klok 11000 + fx8320 15500 + treba jako napajanje i aftermarket kuler

b85 dobra plojka 6-7000 + 18000 i5 4440 - prosecno napajanje - i stock kuler vrsi posao

i slag na tortu r9 270...

to je neko moje vidjenje u kratkim crtama sa cenama.

drugar na moju preporuku uzeo altos viper konfu jer se ne razume u sklapanja a nismo u istom gradu, i reko sam mu da trazi i5 umesto i3, i izaslo ga 56000, a kad smo te komponente sami birali 1 po 1, 67000 izlazi konfa samo sto nisam stavio h61 nego b75, razlika 2000din, i to sve je bilo pre skoka pdv... i5 3350p su mu ubacili, njemu je bitno samo da mu CSGO radi extra, sto i radi, 300fps bije bez problema...sad moz da me napadnete za h61 i i5, al sto da ne, za nekog ko nema pojma sta je ssd, sata2 i 3, vec mu je samo bitno da za sto manje kesha csgo ima sto vise FPS, b75 je overkill :p
 
Poslednja izmena:
*B85
H61 i i5 je super kombinacija ko nije zahtevan. Obican gejmer.


Pa da, to je najbolje. Samo ne moze i5+B85(H81)+270X+4GB+PSU za 400e. Zato sam mu i napisao ako postoji mogucnost da ide do 450e. :)
 
Poslednja izmena:
ao,al' ga bas sijete po amd-u danas,sta vam je? :d

sto bi se zarobljavao,ta plojka uvek moze lepo da se proda,narocito u kompletu sa lepo utegnutim denebom.a i ne mora bas nov u sopu m5a97 r2.0,moze neka lepa plojka sa oglasa koja ce da pusti klok.neka lepo uzme grafu,ako ne bude islo,probaj klok na svojoj ploci,ako ne moze,da se izvaga moze li se i za koliko uzeti neka lepa klokerska plojka za deneba,onda da se malo trezvenije odvaga koliko ima smisla ulagati u to ili asus pa ici na komplet novu platformu (i okej,ne mora fx nova platforma,evo jeste srecni :) ).
 
R9 270x je odlična. Pitanje je da li uzeti Powercolor koja je najjeftinija ili dodati još malo i uzeti Asus koji je skuplja za nekih 3-4 hiljade?

Ako budeš OC cpu možda će ti trebati novo napajanje.
 
neznam na koju cenu konkretno mislis,trenutno su snizenja na 270x,cak i na asus,pogledaj u v** house-u cenu.tako ispadne razlika ni 900din,sto pre presmesno za bar god dana garancije vise,da ne pricam o ostalom.
 
neznam na koju cenu konkretno mislis,trenutno su snizenja na 270x,cak i na asus,pogledaj u v** house-u cenu.tako ispadne razlika ni 900din,sto pre presmesno za bar god dana garancije vise,da ne pricam o ostalom.

Asus R9270-DC2OC-2GD5, radi se o 270 verziji sa klokom od 975MHz. Powercolor koji je na snizenju je 270X PCS+. Klok je 1100MHz a ide i silver vaucer uz graficku.
 
Poslednja izmena:
niko nije pominjao 270,al' nema veze :)

dobro,jeste bora bora,ali onako generalno,i to se kladim da je mislio na 270x :d

sad,dal' se isplati dati jos love na 270x umesto na 270 je druga prica.moje misljenje je da 270 nije toliko jeftina da se opravda kupovina,jer retke idu preko 1100mhz,a tu je neki sweetspot po performansama u ovih nekoliko igara gde je svaki frejm bitan (kriza,metroi itd).

ako se gleda svaki dinar,270x kao pljeve po oglasima sa domacom garancijom.sto se tice modela,ja bih gledao dal' neki ima otkljucanu voltazu,pa na osnovu toga birao,ja sam imao safirke,nisu imale :)
 
Pa ta Asus 270X u Vipu nije 270X vec je 270. Na itsvetu su pogresili.

Otkljucan napon na 270X jedino ako planira da se bavi LTC-om. Vrlo mali je dobitak u FPS overklokovanjem 270X jer OC verzije su vec bas nategnute. Moj R270X je 1100MHz. Mozda bih sa otkljucanim naponom izgurao jos 1200MHz ali to bi se tesko primetilo. A razlika u ceni izmedju u odnosu na R270X kome je otkljucan napon je solidna.
 
Poslednja izmena:
pazi kod mene safir 270x (def klok je bio koliko se secam 1020) za npr metroLL je bas sweetspot bio na 1130mhz,tj tacno tu nije bilo vise padova ispod 25fps,sto je znacilo da je uvek igrivo.u prevodu 270 bez x koja sigurno ne moze preko 1100mhz i pitanje sta kako sa memorijom za nekih 10e razlike - metroLL ima padove ispod 25fps.koristim metro kao primer jer je zasad jedna od nekoliko igara koje cine razliku u mid i high end-u hardvera.

kad se stave goli procenti na papir to sto ti pricas pije vodu,ali po meni uvek treba dati sitan dinar preko za to parce performansa koje pravi razliku,jer ce se desiti da ti bas tih nekoliko posto znaci.ako je razlika izmedju karte sa zakljucanim i otkljucanim naponom fazon 500 djunte meni je izbor jasan,ne bavim se majningom,imam nvidiju pa sam opet to gledao,kao i marku cipova,bas zbog tih nekoliko posto koje mi mogu zatrebati.
 
I nije velika razlika u temperaturama, bar kako kazu ovde: http://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/R9_270X_PCS_Plus/28.html
A i ljudi sa foruma su govorili da je dobra karta.

Nekako je puno tih 3-4 hiljade za godinu dana duzu garanciju, a kao polovnjaci ce ionako vredeti isto.
Jedino ako sigurno neces menjati graficku bar tri godine, idi na ASUS. Da kupujem sada, tako bih razmisljao.
 
Nazad
Vrh Dno