Šta je novo?

Novi fiskalni uredjaji od 2022?

Kod mene u kraju već dva lokala zatvorili poreski inspektori zbog nemanja novih kasa; Pečenjara na J.Bulevaru preko puta Klasa i frizerka u Žičkoj.
Ako ima neko da zna da su targetirali i neku krupniju ribu neka share-uje.
 
Deichmann je tek juce pustio pilot radnju sa novim softverom u Delta city :) sto znaci da sve ostale radnje jos uvek izdaju stare racune :)
 
Deichmann je tek juce pustio pilot radnju sa novim softverom u Delta city :) sto znaci da sve ostale radnje jos uvek izdaju stare racune :)
Pa neće sigurno njih da zatvore , ili maxi ili nešto tako . Bitno da se zatvara Zorka frizerka i Milica nokti.
 
Ako nekom znači -
večeras sam proverio Wi-Fi potrošnju podataka nakon mesec dana prometa preko AllegraPOS softvera i pokazuje oko 1GB.
Plus razna druga ažuriranja WinOS ~7GB
 
Ja koliko vidim dobar deo pozdravlja uvođenje e fiskalizacije, a nikome nije čudno što je okačen javno račun sa starim fiskalnim izdat posle 01.05.2022., kazna nije napisana, ali je zato napisana frizeraju i pečenjari.
I sad ja treba da imam poverenje u onoga ko ovo sprovodi???? I da to podržim?
E pa neću, jer koliko god da je važno šta se radi, tako je još važnije i ko to radi.
Eno USA funkcioniše od početka bez fiskalnih kasa i vidim loše im ide, raspade im se ekonomski sistem.
 
Da li je to samo kod mene slučaj ili se registru odobrenih elemenata EFU već danima nemože pristupiti ?
 
U sredu tek stigla Intraster dp25mx kasa. Pola života izgubih 😡
Koliko sam primetio na ovim kasama nema mogućnosti upisivanja bilo kakvih podataka prilikom refundacije. Ili se varam?
 
 
Stigao Kinez , 20$ , tako i izgleda kao nešto što košta 20 $. Završiće posao svakome ko nema mnogo računa , ali za ozbiljniju radnju bi ipak preporučio nešto malo bolje ove mrežne od po 60e. Ovo je BT i štampa OK sa Esira poreske preko RAW BT app koji se skine sa playstora. Sobzirom da ja skoro svim klijentima šaljem pdf fiskal, ovo će se koristiti stvarno retko . Ali da ne bude da nemam štampač za fiskalnu kasu. Bar-kod čitljiv, traka standarda 58mm termalna
 

Prilozi

  • IMG_20220516_221950.jpg
    IMG_20220516_221950.jpg
    102 KB · Pregleda: 82
  • IMG_20220516_201958.jpg
    IMG_20220516_201958.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 82
Kada kačite Intraster preko "ECR Tool MX" iz usb-a na računaru preko Digitus adaptera se kačite na koji od portova?
Vidim ima lan/com1/com2 i šta selektujete pod "Connection port and speed"?
Hvala!
 
@Belgrade. kabel se kaci na kasi na com1 port, moraš na kasi uključiti PC vezu, brzinu ostaviš na 115200 i com port bi trebalo da sam skonta
 
Hvala!
Potom ideš na import FROM OLD FILE ili NEW FILE?
xlsx, xls ili csv format? (ako neko može da okači primer fajla za import, idealno :) )
 
Ide csv, barem sam ga ja koristio, najlakše ti je da uneseš jedan artikal ručno na kasi pa taj fajl exportuješ i vidiš kako idu kolone (trenutno nemam pristup kasi da ti pošaljem tačno), ima kvaka da pre toga moraš uključiti da ti administrative language for non-Unicode programs u Region podešavanjima Windowsa bude Ukrajinski inače ti neće pravilno prikazati oznaku za PDV (Ђ za 20%), onda možeš napraviti fajl sa tvojim artiklima i cenama i importovati u kasu.
 
Deichmann je tek juce pustio pilot radnju sa novim softverom u Delta city :) sto znaci da sve ostale radnje jos uvek izdaju stare racune :)
Eee moj Dajhmane... :sneaky:
 
A fast fud još uvek nema novu kasu, ali lagano kucaju na staroj. 😁 Ide gasss slinišaaa
 
Evo vidim sad da je poreska danas sertifikovala DM-ov esir, a oni ga koriste sve vreme od početka. Cirkus! Znači, može se sve.
 

"Око 131.000 пореских обвезника је узелo субвенције а њих око 113.500 је до сада повезано на систем"
 
Dakle, ko nije na vreme makar aktivirao bezbednosni element, pa-pa.
 
Ako sam dobro čuo.
Ko planira na kolektivni godisnji odmor ili zatvara objekat iz nekog drugog raazloga, obavezan je da na portalu poreske uprave u polju PGJO unese datum “početka privremenog prestanka” i datum “završetka privremenog prestanka” kao i datum nastanka promene.
 
Još jednom da potvrdimo , neće biti defiskalizacije starih kasa , mogu da se eliminišu bez bojazni ?
 
Samo za one koji su presli na nove kase.
Ko iz nekog razkoga nije uzeo novu kasu, mora da defiskalizuhe staru.
 
Nazad
Vrh Dno