Šta je novo?

Novi best buy SAMSUNG 2343BW 16:9 dvi 220e

Ja sam neupućen u Sony PS, ali mislio sam da PS3 ne može da prikaže 2048×1152 ? Valjda max. 1080p, ako ne grešim.
 
Poslednja izmena:
Ako neki vlasnik ovog monitora igra PES, neka napiše da li lopta ostavlja "trag" ?
 
e sada jedno noob pitanje :)

ne znam da li da sachekam malo i da uzmem ovaj monitor ili da uzmem odmah t245b za 30e vishe ali polovan,po meni izgleda bolja kupovina ovaj 2343bw,ali morao sam da pitam :)
 
Ako neki vlasnik ovog monitora igra PES, neka napiše da li lopta ostavlja "trag" ?

Ja imam 2343nw (znaci bez DVI-a). "Lopta ostvalja 'trag' " kako ti kazes i to je zbog odziva, tako ce ti biti na svakom monitoru od 5ms ali veruj mi da posle jedne utakmice neces to ni primecivati. Ne smeta ni malo najozbiljnije ti kazem. Veliki + za ovaj monitor sto se pes-a tice je sto se bukvalno pola terena vidi u svakom trenutku :) a narocito je dobar ako igras BAL
 
Ja imam 2343nw (znaci bez DVI-a). "Lopta ostvalja 'trag' " kako ti kazes i to je zbog odziva, tako ce ti biti na svakom monitoru od 5ms ali veruj mi da posle jedne utakmice neces to ni primecivati. Ne smeta ni malo najozbiljnije ti kazem. Veliki + za ovaj monitor sto se pes-a tice je sto se bukvalno pola terena vidi u svakom trenutku :) a narocito je dobar ako igras BAL

Hehe, pola terena . . . :)
Jedva čekam da oplietem PES na velikom ekranu.
Samo prvo da pročitam Maxin test i da mi legne plata.
Kad će taj test više ?
 
Poslednja izmena:
Monitor je strava... PES odlican na tolikom ekranu, CSS u native isto extra za igranje... filmovi super pogotovo HD... jedino sto mi se cini da malo ima probijanja lampi al dobro ne moze se za te pare ocekivati da je sve savrseno... ja prezadovoljan
 
Hebes ga ako ima duhova,mislim na taj trag lopte i 5ms...
 
Moram da se pohvalim, pazario sam i ja danas ovaj monitor.
I bio sam dobre sreće - monitor je zaista izuzetan, čak mu ni zamerku ne mogu naći, sem vertikalnog ugla (al' Bog je rekao da tn monitori imaju loš vertikalni, pa tu i ne mogu da se žalim :))
Nikakvo probijanje i ostale sitne mane nisam uspeo da provalim - a nisam ćorav lik, imam odličan vid.
Slika je uzuzetna a monitor je bolesno širok (to se možda nekome neće svideti - ali pogodite šta : trend je takav da će 16:9 monitori postati mainstream)

U trilemi između T-220, ViewSonic VX2262WM, VX2260WM, upravo ova tema mi je skrenula pažnju na ovaj model.

Otvorio sam ACAD i Rhino i počeo naglas da se smejem od zadovoljstva: odlična rezolucija, odlična slika, skoro pa k'o dve spojene 19" u 1280×1024. Prostora za palete koliko ti duša ište.

Dizajn konzervativan - ništa ne šljašti, mat plastika, uzan okvir ekrana, milina. Postolje solidno, solidna ergonomija. Height, pivot , swivel, tilt - pa kud ćeš više :).
Odziv/brzina dobri, mnogo bolje nego što sam očekivao. Probao sam samo PES 2009, ali čim PES može da se iga - može i bilo koja druga igra (ja ne znam šta može biti zahtevnije od PES-a po pitanju odziva).
Mali "trag za loptom" se nadoknađuje velikom površinom terena. Iskreno - toliki trag ćete videti i kod Samsunga T-220 bez obzira što je on na papiru više no duplo brži.

Ovaj AeroSnap program što je I_L_I_J_A stavio linak u postu #25 je obavezna stvar za Samsung 2343bw (hvala Ilija) - preporučio bih od srca svim vlasnicima ovog monitora.
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu i ja sam potpuno odusevljen monitorom (kao i AeroSnap-om :) ) - preseao sam sa 4:3 direktno na ovaj 16:9 i odmah sam se navikao. Posle par dana koriscenja i dalje nemam nikakvu zamerku! :D
 
Inače Magic Tune sa diska mi nije radio, morao sam da "skinem" poslednju verziju.

Vrlo malo sam se gnjavio sa podešavanjima, tek par minuta, tek toliko da ga prilagodim sebi, ali sam zaista zadovoljan što se slike tiče. Kad budem imao više koncentracije - probaću detaljno da ga naštelujem.

Smetaju mi ovi osetljivi tasteri - već sam par puta nehotice resetovao sliku.
 
Poslednja izmena:
Jedna sitnica... Primetite da je za istu dijagonalu površina ekrana kod 16:9 primetno manja od 16:10 ekrana... Proizvođačima jeftinije za proizvodnju, marketingu lakše a neuki korisnici misle da kupuju veći ekran nego što zaista kupuju...

sirina x visina = površina

16x9 :
23 inch 510 x 287 = 1463cm2
24 inch 532 x 298 = 1585cm2


16x10 :
23 inch 498 x 312 = 1553cm2
24 inch 519 x 324 = 1681cm2


Kako se poslednih godina brzo smenjuju formati, bilo bi pošteno ekrane označavati površinom a ne dijagonalom... verujem, doći će ubrzo 21:9 ekrana bioskopskog formata... 22" ekran takvog formata imaće površinu manju od 20" ekrana 16:10 formata... dakle pomalo je marketinška prevara označavati ekrane prema dijagonali ukoliko se formati menjaju, jer ono u šta korisnik gleda i što daje utisak veličine je površina ekrana a ne dijagonala.
 
Poslednja izmena:
Druga sitnica:

- za cenu 22" 16:10 kupac dobije 23" 16:9 koji ipak ima veću površinu (gledajući samo površinu panela).
- 2048×1152 je za 1/3 veći ekran (po rezoluciji) nego 1680×1050. Za trećinu

ovaj 23" monitor košta kao 22" ( da košta kao 24" - bila bi druga priča)
 
Poslednja izmena:
Apsolutno tačno... nego 2048x1152 na površini praktično jednakoj dosadašnjim 22" ekranima mi se čini prilično sitno. Treba onda sedeti jako blizu ekrana da bi se ta rezolucija zaista iskoristila, a onda glava brzo boli a oči i vid stradaju... sitnica.
 
Ja na poslu provodim 8-10 sati dnevno na 17" u 1280×1024 i ne žalim se. Ovih 23" u 2048×1152 je tu negde (krastavac - ne mogu direktno da uporedim - ali tako mi deluje).
Dakle malo sitnije od 22" 16:10 ali nimalo neudobno kako deluje na papiru. Čim čovek sedne ispred ovog monitora može lično da se uveri da rezolucija nije problem.
Meni odgovara što veća rezolucija zbog CAD aplikacija i ja sam sa ovim monitorom prezadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Ja se ponavljam,ali sta cu kad moram,tu nedostaje 2ms,sve pada u vodu kad ima duhova,ja stvarno ne razumem kako vam to ne smeta, "ostaje trag lopte,ali je zato teren veliki",ne znam ko to rece,ali meni jako smeta ta mana,koju moj vec omatoreli 931BF nema ni u naznakama...
 
Ja se ponavljam,ali sta cu kad moram,tu nedostaje 2ms,sve pada u vodu kad ima duhova,ja stvarno ne razumem kako vam to ne smeta, "ostaje trag lopte,ali je zato teren veliki",ne znam ko to rece,ali meni jako smeta ta mana,koju moj vec omatoreli 931BF nema ni u naznakama...

Ti očigledno nikada nisi igrao PES na TFT-u većem od 19" . . .
Duhova u PES-u ima i na svim 22" monitorima deklarisanim na 2ms, makar svim ovima koji mogu da se kupe kod nas. Tako da se ti lepo drži svog monitora jer ipak je PES najbitnija stvar koju ćeš ikada pokrenuti na svojoj mašini . . .
 
Poslednja izmena:
Pre par dana sam zavrsio test ovog monitora, zajedno sa 2033SN i 2233SN. Ova dva su manje više ok, ali je 2343BW najbolji TN monitor koji sam ikad testirao. Stvarno svaka preporuka. Ako vas zanima više, sačekajte koji dan da izađe test...

Oće li? :)
 
cat ne lozi se molim te,uopste nisam znao da ce se i na bilo kojoj 22' deklarisanoj na 2ms videti duhovi. To me prilicno rzocaralo sada!
 
To samo jedna jedina igra.
Inače u nekom FPS-u nije moguće primetiti duhove, barem ja ne mogu. Tako da nema brige.
Ovaj monitor i onako nije šampion brzine, ali zadovoljava. Da sam jurio monitor samo zbog igara - odabrao bih sa manjom rezolucijom i sa manjim odzivom.
 
E to ti pricam,ja bih 22' koji bi zadovoljio i te igracke prohteve,nije da mi je to prioritet ali bitno jeste...
 
Ovu temu treba preimenovati u novi worst buy, kome normalnom treba monitor sa tom besmislenom rezolucijom 2153xnesto...
 
Ovu temu treba preimenovati u novi worst buy, kome normalnom treba monitor sa tom besmislenom rezolucijom 2153xnesto...

:wall:

Pre ovako "prepametnog" i beskorisnog komentara bilo bi lepo makar pročitati temu i obavestiti se malo, makar što se tiče rezolucije monitora.
 
Tebi je možda besmislena mnogima nije. Meni je bilo jako čudno kada sam prvi put čuo za nju, ali su mi onda ljudi objasnili koliko je ona zapravo dobra pogotovu za HD materijal. Ukoliko neko ima likove ka testovima za monitor pogotovu za duhove bio bih zahvalan da mi pošaljete kako bih mogao da odradim testiranje na dotičnom (igre nije praktično da instaliram na poslu :) )
 
Evo da se ja javim sto se tice duhova... igram pes 2009 u full hd rezoluciji i nisam primetio da lopta ostavlja trag ne znam mozda sam corav :D a isto tako i cs source radi odlicno i to sam ga probao u raznim rezolucijama... a sto se tice odziva 5 ms je sasvim prihvatljivo za igranje...
 
Napravili ste opstu pometnu oko "duhova" u pes-u. Dajte ljudi, verujte da se slabo primecuje i da ne smeta ni malo tokom igranja. Bukvalno ce te se posle jedne utakmice navici. Ako hocete da igrate bez "duhova" igrajte na CRT-u. Za ove ili cak i vece pare, ne postoji monitor kod koga se duhovi nece videti u takvim igrama kao sto je pes.
 
:wall:

Pre ovako "prepametnog" i beskorisnog komentara bilo bi lepo makar pročitati temu i obavestiti se malo, makar što se tiče rezolucije monitora.

I u kojoj nativnoj rezoluciji mogu da se igraju igre? Znazi da nema okvira crnih sa strane.
 
Poslednja izmena:
U 2048×1152.
 
Nazad
Vrh Dno