Šta je novo?

Novi ASUS Memo Pad 7 (ME176), 64-bitni Android tablet

Izbacuje crn ekran posle reinstalacije, i ceo tablet se ubaguje, pa moram iz recent apps da gasim proces. Kao da sama aplikacija nije vise kompatibilna sa ovim tabletom. Ako neko ima ideju sta jos da probam neka iznese predlog, rado cu ga prihvatiti :)
Odakle da skinem starije verzije mesendzera pa rucno da pokrenem instalaciju sa SD-a?
 
Izbacuje crn ekran posle reinstalacije, i ceo tablet se ubaguje, pa moram iz recent apps da gasim proces. Kao da sama aplikacija nije vise kompatibilna sa ovim tabletom. Ako neko ima ideju sta jos da probam neka iznese predlog, rado cu ga prihvatiti :)
Odakle da skinem starije verzije mesendzera pa rucno da pokrenem instalaciju sa SD-a?
Sa Gugla ;)
Kucaj ,,'ime aplikacije' apk'' i kada skidas proveri da nije ta najnovija verzija.
 
Al ima mali milion sajtova sa hakovanim aplikacijama, trazim neki gde je sve cisto 100 %
 
Al ima mali milion sajtova sa hakovanim aplikacijama, trazim neki gde je sve cisto 100 %
Ne znam sta u tom slucaju da ti preporucim. Imas na primer Mobile1 market i jos par takvih, ali i kod njih ne mozes nista sem najnovije verzije da skines. Nekada je postojao Droidfanz na kome je moglo da se bira i po 10 verzija neke aplikacije, ali ugasen je nedavno. Mozes da trazis od nekoga ko jos nije apdejtovao da bekapuje u Titaniumu i prosledi ti fajl.
 
Instalirao verziju iz jula, potom odradio klasican update i tek onda je proradio messenger. Eto ako neko naleti na ovaj vrlo iritantan problem :)
 
Od pre 10 tak dana imam ME176C. Sve je super osim curenja baterije kad je u standby I kad je wifi off. Tada troši 3-4% na sat. . Znači do jutra ode pola baterije. Ako ostavim wifi on always onda manje troši. Na xda ih ima dosta sa tim problemom ali nema rešenja. Jedino vidim da si ti profee rešio problem(root+xposed+deep sleep battery saver+greenify).Da reklamiram, da čekam update(u šta sumnjam da će biti) ili root?
 
Od pre 10 tak dana imam ME176C. Sve je super osim curenja baterije kad je u standby I kad je wifi off. Tada troši 3-4% na sat. . Znači do jutra ode pola baterije. Ako ostavim wifi on always onda manje troši. Na xda ih ima dosta sa tim problemom ali nema rešenja. Jedino vidim da si ti profee rešio problem(root+xposed+deep sleep battery saver+greenify).Da reklamiram, da čekam update(u šta sumnjam da će biti) ili root?
Update ce biti sigurno, ali tesko pre nove godine, intelov procesor nam to garantuje (tek android L ce biti nativno kompatibilan sa ovom arhitekturom i 64 bita koje mi imamo). ja na trenutnu verziju gledam kao na demo onoga sto cemo imati sa L verzijom koja ce da funkcionise mnoogo bolje. Samo treba biti strpljiv.
 
Ne mora da znaci. Masa android uredjaja su kompatibilni sa Kitketom pa ga do sada nisu dobili, a najverovatnije nece ni dobiti.
 
Ne mora da znaci. Masa android uredjaja su kompatibilni sa Kitketom pa ga do sada nisu dobili, a najverovatnije nece ni dobiti.
To da, ali selling point ovog tableta je 64bit x86 procesor. L donosi nativnu podrsku i za 64bit i za x86 arhitekturu. tako da nema logike da ga ostave na kitkatu. Da imamo ARM procesor vec bi druga prica bila, ovako je sledeci android siguran.
 
Jedina logika je da predstave novi tablet koji koristi isti ili jos bolji proc sa android L OS. To je ako se vodimo logikom, a ako gledamo iz ugla potrosaca koji su pazarili ovaj vrlo dobar tablet, onda je naravno logicno da se nadamo apdejtu zvanom L.
 
Moj uopste ne ide u deep sleep. Kakva je kod vas situacija sa tim?
Mozete li mi poslati PP sa serijskim brojem uredjaja?

Od pre 10 tak dana imam ME176C. Sve je super osim curenja baterije kad je u standby I kad je wifi off. Tada troši 3-4% na sat. . Znači do jutra ode pola baterije. Ako ostavim wifi on always onda manje troši. Na xda ih ima dosta sa tim problemom ali nema rešenja. Jedino vidim da si ti profee rešio problem(root+xposed+deep sleep battery saver+greenify).Da reklamiram, da čekam update(u šta sumnjam da će biti) ili root?
I vas bih zamolio da mi posaljete serijski broj.
 
Zamolio bih da se javite ovde svi koji imate problema sa curenjem baterije(battery drain) u deep sleep modu.. Znači ima li neko problem kad ugasi wifi I ostavi tablet na recimo 7h(tokom noći), da tablet izgubi 30-40% baterije tokom tog perioda?
 
Zamolio bih da se javite ovde svi koji imate problema sa curenjem baterije(battery drain) u deep sleep modu.. Znači ima li neko problem kad ugasi wifi I ostavi tablet na recimo 7h(tokom noći), da tablet izgubi 30-40% baterije tokom tog perioda?
Koliko sam ja shvatio, svima (kao i meni) se to desava. Pretpostavljam da ce tek android L (ako ga bude bilo) da ispravi taj problem.

Edit: tek sad videh da se na mene odnosi Asus-ov post.
 
Poslednja izmena:
Pitam zato što to mene pitaju iz asus-a I po njima ja sam sporadičan slučaj. Menjaju mi maticnu I bateriju. .Zato I molim sve koji imaju isti problem sa curenjem baterije da se jave pa da iz asus-a imaju uvid o tome. .
 
Pitam zato što to mene pitaju iz asus-a I po njima ja sam sporadičan slučaj. Menjaju mi maticnu I bateriju. .Zato I molim sve koji imaju isti problem sa curenjem baterije da se jave pa da iz asus-a imaju uvid o tome. .
Javih se. Ja inače sa tabom imam još jedan problem, počeo je da mi se javlja light leak na donjem levom ćošku. Ne smeta mi, ali se plašim da se ne proširi i potencijalno ne zezne uređaj trajno. Inače, pazim ga k'o novorođenče. Ima li još neko takav problem?
 
Nisu sporadicni slucajevi...Vratio sam dva primerka posle par dana koriscenja istih i veoma sam razocaran u Asus jer smatram da nisu dobro odradili software.Igrali su na kartu androida L koga jos uvek nema,a korisnici neka trljaju glavu do tada.Uzeh na kraju Acer A1 830.Naravno,kao dugogodisnji korisnik asusovih uredjaja voleo bih da nije Ispalo tako....Milos,Bgd.
 
Poslednja izmena:
Dobili smo novi apdejt, 130 i kusur megabajta. Ima par novih programa i 'stabilnosnih' poboljšanja.

Edit: meni, kao i nekim ljudima sa XDA update nije uspeo. U pitanju je najverovatnije md5 mismach. Kada Asus izbaci Nov firmware na support sajt verovatno cemo moci da ga odradimo. Zanima me kakva je situacija sa vama ovde. Ko je probao neka javi dal' mu je uspelo.
 
Poslednja izmena:
Ja sam odradio update bez problema! Bilo je 3-4 restarta dok nije sve odradio i to je to. Čak mi je i funkcionalni root ostao!!!:)
 
Ja sam odradio update bez problema! Bilo je 3-4 restarta dok nije sve odradio i to je to. Čak mi je i funkcionalni root ostao!!!:)
Код мене исто. Има доста побољшања. Брже ми ради. Треба одрадити рестарт панела обавештења да би се приказале све иконице. Има пар нових апликација која обећавају. Има сада и пречица за ослобађање рам меморије.
 
Код мене исто. Има доста побољшања. Брже ми ради. Треба одрадити рестарт панела обавештења да би се приказале све иконице. Има пар нових апликација која обећавају. Има сада и пречица за ослобађање рам меморије.
Kako je kod tebe inace stanje sa curenjem baterije, jel si probao da ga ostavis malo sa ugasenim wifi-jem?
 
Kako da odradim taj test da vidim dal mi curi mnogo ili nije strasno ?
 
Evo ugasio sam wifi i stavio tablet u fioku. Sutra cu da proverim pa cu da vam kazem jel isao u deep sleep ili nije .
 
Ljudi, vredi li menjati Lenovo Yoga pad 8 za ovaj tablet? Koliko vam traje baterija prilikom surfa, čitanja...? Ima li neko možda Memo8, taj bi mi više odgovarao zbog veličine ekrana?
 
Evo odradio sam test. Sinoc sam ga ostavio a 82% baterije sa iskljucenim wifi, jutros ga proverim, baterija stoji na 76%. U tabu sa potrosljom baterije, kaze da je bio u idle-u preko 8 sati.
 
Evo odradio sam test. Sinoc sam ga ostavio a 82% baterije sa iskljucenim wifi, jutros ga proverim, baterija stoji na 76%. U tabu sa potrosljom baterije, kaze da je bio u idle-u preko 8 sati.
Znaci tracica awake u settings>battery ti je prazna tih osam sati. Ovo je moj najbolji rezultat do sad, da upaljenim wifijem i deep sleep battery saver
8erevu2a.jpg
 
Kako je kod tebe inace stanje sa curenjem baterije, jel si probao da ga ostavis malo sa ugasenim wifi-jem?
Никако да га оставим преко ноћи и да се сетим да проверим потрошњу. Гледао сам једном да је остао неколико сати у аеро моду и потрошња је била сасвим ОК. Ја сам задовољан са потрошњом.

Из које си ти Митровице? Видим ти на временској прогнози на xda форуму, али име није на енглеском језику.
 
Никако да га оставим преко ноћи и да се сетим да проверим потрошњу. Гледао сам једном да је остао неколико сати у аеро моду и потрошња је била сасвим ОК. Ја сам задовољан са потрошњом.

Из које си ти Митровице? Видим ти на временској прогнози на xda форуму, али име није на енглеском језику.

Ne moras preko noci. Ostavi ga par sati sa iskljucenim wifi-jem i proveri da li ide u deep sleep. Ako ide, nemas problema. Trenutno sam u Kosovskoj Mitrovici (studiram ovde), a iz Aleksandrovca sam (gradic 30km juzno od Krusevca). Widget prognozu skida sa Accuweather-a, a tamo Mitrovica nosi 'albanizovano' ime.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno