Šta je novo?

Novi ASUS Memo Pad 7 (ME176), 64-bitni Android tablet

Kao da ima problema u vremenu podizanja sistema iz sleap moda.Nakon toga radi ok...čak i u odnosu na neke druge android uređaje radi bolje sa 1gb memorije.Ali taj momenat sa vraćanjem iz sleap-a je veliki problem.
Zbog toga sam i promenio tablet, nisam mogao nikako da svarim taj lag. Dok na Memo Pad HD 7 taj problem nije postojao.
 
Kada će za ME372CG stići ispravka za 5.0. Dosta štuca i često flešuje ekran.
 
Jel neko skontao za chega sluzhi balance mode kada ima Smart saving... i gde je aplikacija za dual app???
 
Ma jel vam radi GPS na 5.0.1!? Dva sata se jadan muči i dalje 0/0 satelita!!!
Ono, ni na kk nije radio kako treba ali na lollipop ne radi nikako.:D
 
Automatski update mi se u jednom momentu, uz prijavu greske, prekinuo nakon čega sam sa Asusovog sajta preuzeo Lollipop,pokrenuo ponovnu instalaciju i tad je sve prošlo u najboljem redu.Uređaj radi bez problema,brži je,nema problema sa GPS-om ili bilo kakvih drugih problema,sve u svemu - zadovoljan sam.Ono što me zbunjuje je sledeće - sve izmene koje ste ovde pominjali (i one koje niste,naravno) su na mestu i vidljive a ono što je bilo očekivano a izostalo je vizuelna promena.Pozadina,ikonice,boje - sve je ostalo kako je bilo pre update-a.Jedino deo kroz koji se prolazi prilikom podesavanja pri prvom pokretanju nije kakav je bio i izgleda očekivano.Dakle,ako sam bio dovoljno jasan,ima li neko ideju "đe je ba zapelo? ".
 
Evo,da odgovorim sam sebi ... Da li je u pitanju uzbuđenje oko update-a ili nešto drugo neznam,tek naknadno shvatih da je ono što je bio predmen mog pitanja u stvari identični lančer - ZenUI, koga Asus očito nije želeo da se odrekne ni na Lollipop-u.Sorry za gnjavažu.
 
Jel moze nekp da mi kaze nesto vise o modelu me572c slican je ovom a razmisljam se izmedju njih koji da kupim
 
Aleksandar82, kupi ovaj drugi. Odlične perfomanse, zvučnici, gps radi odlično. Istih je dimenzija kao Nexus 7 (2014), pa se sve od njega pasuje i za ovaj tablet...
 
Pozdrav, imam pitanje: pošto mi je pukao ekran na Nexusu 7 (2012), na brzinu sam juče kupio Memopad 7 ME176CX-1A026A, koliko vidim na Asus sajtu u specs pominju GPS ali ga u uputstvu nigde nema i nema aplikacije, odnosno dugmenceta(softverskog) za aktivaciju GPS-a. Takođe, My Location ne pronalazi poziciju, pa me zanima ima li ovaj konkretan model gps i, ukoliko ga ima, kako ga aktivirati i koristiti? Inače, ženi sam kupio ME173 pre skoro dve godine, i dalje radi super, ne računajući riknjavanje matične ploče koju je Asus, tj. servis sredio za cc-a 4 dana, kurir pokupio i vratio, tako da, eto, pohvale za Asus support. Hvala unapred.
 
Kako nema!? U padajućem meniju je. Ali se sa GPS-om na ovom modelu nećeš usrećiti. Po nekad mu treba večnost da locira satelite, pa i tad 2-3, ...jeeedva.
 
Мени први пут није прошла инсталација обнове. Вероватно јер сам инсталирао superuser.
 
Jel moze sad da se radi root?
 
ja sam instalirao novi update (moj tablet nije rutovan), ne primecujem bitnije promene.
 
Jel moze sad da se radi root?
Mogao je i pre. Nadji na xda temporary cwm for intel devices. To je privremeni cwm.
ja sam instalirao novi update (moj tablet nije rutovan), ne primecujem bitnije promene.
Promene su vezane za UEFI i bootloader. Mozda ASUS planira da nam otkljuca bootloader. Bar se nadam da je tako.
Мени први пут није прошла инсталација обнове. Вероватно јер сам инсталирао superuser.
Meni je bilo cudno kako ovde niko nije prijavio neuspeh updatea. Ovo mi je peti update koji cu morati rucno da instaliram. Preko privremenog cwm-a ce verovatno proci, ali posto su menjali bootloader mozda ne bude mogao da se rutuje, a ne mogu da zamislim da koristim android bez roota, tako da cu da sacekam i vidim kako prodju momci sa xda.
 
Jel moze da se odradi root na lolipopu?
 
Izasao novi zvanicni update od oko 112Mb. Upravo instaliram...
 
Nažalost tablet mi nije rutovan pa nisam uspeo sačuvati datoteku obnove, da vidim koje su izmene. Znam samo da mi je "spržio" bateriju veoma brzo.
 
Pitao sam Asus za me181c i... Nece dobiti lollipop.
 
Bas zbog toga me Asus(tableti) vise nece videti...
 
Ima li kakvih novosti ?
 
Nazad
Vrh Dno