Šta je novo?

Mobilni telefon Novi android telefon 300-400e

Koji mobilni telefon kupiti

SkazzY

Poštovan
Učlanjen(a)
22.03.2020
Poruke
72
Poena
50
Hello dobri ljudi, u potrazi sam za novim telefonom. Cenovni rang 300e (max do 400e ako ima nesto sto stvarno vredi razlike). Baterija mi je solidno bitna i generalno da sve ide glatko. Najvise koristim za gubljenje vremena listajuci drustvene mreze, internet surfovanje, mail, teams i slicne stvari. Igrice bas slabo igram, i kad upalim to je neka idle igra tako da mi to nije bitno. Prelistao sam teme, vidim da se preporucuje Mi 11 Lite 5G NE, Redmi Note 11 Pro, A52s. Obzirom da se, koliko ja znam, scena mobilnih telefona jako brzo menja, da li mozda ima nekih novih predloga sta uzeti? For reference trenutno imam Redmi Note 8, radi okej ali vec malo pokazuje godine. Svi komentari i saveti su dobrodosli (osim preporuka za iPhone :D)
 
Do 300e A52s, a iskreno mislim da ne vredi neki drugi telefon do 400 eura umesto a52s, tek od 450-500 S21 fe.
 
E da, zaboravio da napisem da mi KP nije nikakav problem. Samo necu gledati polovne. Znaci A52s bas preporuke. Bacicu pogled i na razliku izmedju Pixel 6a, cuo sam lepih reci o Pixel-ima generalno, ali nisam ispratio generacije uopste. I sad vidim da nisam napomenuo da mi treba dual sim. Ali pretpostavljam da to sad svi telefoni imaju.
Edit: Sad bacio pogled, jel ima problema sa FP otkljucavanjem A52s posto je ispod ekrana. Znam da je jako dugo to znalo da baguje i bilo nestabilno, pogotovo ako su ruke malo mokre/prljave.
 
Poslednja izmena:
Nord 2 ili noviji Nord 2T. Ovaj prvi imam godinu dana i baš u istoj dilemi sam bio kao i ti pre godinu dana kada sam kupovao telefon.
 
Za OnePlus sam cuo da su mnogo postali bagoviti tako da ih izbegavam. Verovatno ce pasti odluka na A52. Bas ga dosta hvale a realno kad je meni moj Redmi Note 8 trenutno okej, bice i ovaj super.
 
Lose si cuo... OnePlus bez obzira sto je promenio izgled svog korisnickog interfejsa i dalje ima odlican SW... Malo su se udaljili od svog Oxygena, ali sto se tice rada telefona tu nema sta da se kaze... Radi i dalje za klasu bolje od vecine drugih telefona...
 
Dobar je i A52s , nema tu sta da se doda i oduzme. U tom cenovnom rangu odlicna kupovina. Najbolje da pogledas uzivo oba telefona, uporedis ih i izaberes koji se tebi licno svidja. A po meni, bices zadovoljan sa oba, koji god da uzmes neces pogresiti.
 
Upravo sam na KP nasao Nord 2 za 310e (12/256), jel ja nesto nisam upucen ili je to nerealno dobra cena? Prodavac ima 1000+ ocena.
On ga je prodavao na ms za 300e. Godinu dana garancije.
 
Skoro i da nema novih Nord 2 na oglasima. Ovi iz Balkanske kažu da očekuju od 11og novu turu. Onaj plavi niko i nema...
Taj što je prodavao za 310e je imao samo taj jedan crni na stanju.
 
Evo da javim utisak. Telefon super. Imam neke primedbe (tipa under display fingerprint senzor nikad ne moze da se poredi sa odvojenim), ali overall je super (za moju upotrebu i tu cenu)
 
Vrh Dno