Šta je novo?

Nova polukonfa

burnout_kac

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruke
23
Poena
154
Pozdrav svima,trebala bih mi pomoc oko ,da kazemo upgrade-a mog kompa,ali posto nisam siguran sta je najbolje za ulozen novac moram ovde da pitam :).
Trenutno imam:
foxconn 560A mobo
amd athlon 64 x2 4600
2 gb rama ddr2 667
neko kinesko kuciste od comtrade-a
random cd/dvd citac i
hard disk wd-ov
http://www.itsvet.com/proizvod/west...ks-250gb-7k-16mb-sata300/comp_comp_hdd/26/459

Od novih komponenti ,koje nameravam da zadrzim i ukombinujem sa novim stvarcicama su:
napajanje LC power 600w ,4 meseca staro
graficka 5670 512 ddr5 ,par dana stara,
kuler pod garancijom
http://www.itsvet.com/proizvod/ther...77-lga775-am2-am2+-k8/comp_comp_cooler/49/752
Znaci fokus je na novu plocu (sto bolju),neki proc i 4gb rama (posto vidim da nije toliko skupo) i da ,ddr 3 platforma.
Napajanje necu menjati naravno,graficku takodje ,hard disk ,a sve ostalo je nebitno.
Cifra je oko 200e , +/- 10e .Pretezno sam igrac,ali ne hardcore,tj.ne patim od crysisa sve na ultra(cak ni ne igram) ali bih voleo kad mi se cefne za nekom igrom da malo piknem.
Neke sugestije,saveti?Hvala.
 
Poslednja izmena:
za 200 jevrica mozes da pazaris:

CPU-intel i3 540 -------------- 8400 din.
MB-ASUS P7P55 LX -----------9000 din
RAM- DDR3 2x2GB 1866MHz Exceleram Black Sark 4000 din.

to je moj predlog :)
 
Za 200e imas ovo

AMD Phenom X4 955 ~ 90e
Asus M4A87TD/USB3 ~ 80e
4GB 1333MHz Mushkin Essentials 30e

Ovo je odlican izbor za ove pare.
 
Poslednja izmena:
Da da bas sam ovo razmisljao,samo ja sam kontao jeftiniju plocu i skuplji ram,ali izgleda da se ovo isplati :)).Mislim da je to to,sad jos samo ponedeljak da docekam .Hvala Jack!
 
Neces nista posebno dobiti sa skupljom ram memorijom, mada ako hoces dodaj jos 10e i uzmi 2x2GB Kingston Hyperx ~ 40e.

A ploca je ok izbor, ubacio sam je zbog sata3 i usb3 koji ce ti zatrebati u skorijoj buducnosti.
 
Poslednja izmena:
Da da tnx. Mada izgleda ce mi trebati jos koja para,ovi u NS-u u proseku skuplji za 10e za svaku komponentu,tako da moram onda nesto smisliti...I da jos nesto,moj hard ima interfejs sata/300
a ta Asusova usb 3 ima sata/600..Da li ce to moci jedno na drugo(ne bih da bacam 90e),zato sam i dao linkove komponenti koje zadrzavam ...
 
Da sata 2(300) hard disk je kompatibilan sa sata 3(600) konektorom na ploci, nemas sta da brines.
 
Ukljucena je cool n quiet opcija u biosu. To znaci da kad ne radis nista frekvencija procesora opadne na 800MHz, a kad pokrenes neki program/igru tada frekvencija skoci na max vrednost. To mozes da iskljucis i u Windowsu, tako sto ces otici u control panel>power options i tu izaberi high performance.
 
U redu je sto pise 800 jer ti memorija radi u dual channel modu.

Ipak ti ukljuci cool and quiet, odnosno balanced plan. Nema potrebe da stalno radi na max naponu i na 3.2Ghz. Vise se greje (i vent jace duva zbog toga) i vise trosi. Ne smeta njemu sto povremeno skoci gore-dole. Ako se brines za igre nema potrebe jer nece biti pada performansi.
 
Nazad
Vrh Dno