Šta je novo?

Nova konfiguracija

aca85

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2008
Poruke
648
Poena
319
Pozdrav svima.
U potrebi sam da pazarim novi desktop racunar.
Ja sam sastavio jednu konfiguraciju (u zavisnosti od mog budzeta [koji je oko 600e -- jer vise od toga ne zelim da dam] i mojih potreba ).
Moje potrebe su posao (web developer [tu su bitni monitori ;) ] , igre (ova konfiguracija zadovoljava moje kriterijume za igre) , digitalno crtanje [ali za to mi tablet zadovolja potrebe i monitori takodje]) :)

Sta mi treba od vas : jeste vase misljenje / kritike / saveti / preporuke (jer dugo dugo nisam pratio Hardware i malo zam zardjao sto se toga tice).

cpu : CPU LGA1150 Intel® Core™ i5-4440
mobo : MB LGA1150 Z87 ASUS Z87-K
ram : Memorija DIMM DDR3 2x4GB 1600MHz Kingston HyperX
psu : ~ 550-600W + 80Plus/Bronze (thermaltake/CM/chieftech/raidmax
case : - Raidmax Super Viper 321WB
- Thermaltake Versa II Black Edition,
- Thermaltake Commander MS-III
-
vga : VGA GeForce GTX750-Ti Palit StormX Dual 2GB DDR5
Monitori/Hdd - imam

Napomene :

2) Ova konfiguracija sluzi kao vodic / uzor ,za ono sto ja zelim.
3) Zamolio bih vas da komentare ne dajete u obliku " brate kupi GeForce GTX780 ASUS 6GB DDR5 da bi mogao da teras Crysis 8 na Ultra" ...
4) Cpu mora biti Intel -- VGA mora biti Nvidia !

Pa recite da li je ovo ok,moze nesto bolje i zasto ,da li ce biti neki konflikt ,preporuke,predlozi ? :)

Hvala svima na odgovorima :)
 
Poslednja izmena:
Mozes i jeftiniju plocu, posto procesor nije namenjen za overclock. Ako hoces overclock, treba ti neki i5 K model.

Inace, koja je namena kompa?

Ja necu overclockovati CPU.Neka preporuka za plocu ?

Moje potrebe su posao (web developer [tu su bitni monitori ;) ] , igre (ova konfiguracija zadovoljava moje kriterijume za igre) , digitalno crtanje [ali za to mi tablet zadovolja potrebe i monitori takodje]) :)
 
Poslednja izmena:
Pa moze to sve bez problema za oko 600e - 70k dinara. :D

Dosta je bolja od 750Ti, sad ne znam koliko si ozbiljan gejmer, da li ti je bitna visoka rezolucija, sve na high, glupavi AA...
Mislim, svakako ce i 750Ti fino raditi posao.
 
Poslednja izmena:
Pa moze to sve bez problema za oko 600e - 70k dinara. :D

Dosta je bolja od 750Ti, sad ne znam koliko si ozbiljan gejmer, da li ti je bitna visoka rezolucija, sve na high, glupavi AA...
Mislim, svakako ce i 750Ti fino raditi posao.

Apsolutno te razumem :) Znas,nece skoditi ako teras neki igru na High 1080p ,16xAF,8xAA...i sve to :)
Posto cu da to sve kupim iz 3 plate videcu jos.
 
Pazi, najisplativije je da uzmes Radeon R9 270X za nekih 19-23 hiljade (zavisno od duzine garancije). Ona je u vecini igara gotovo ista kao GTX760, a jeftinija.
Ili R9 280 koja je ista kao GTX760, sa dve godine garancije, trenutno na akciji: http://emmi.rs/grafičke-kartice-(vg...lor-turboduo-3gb-ddr5.11.html?productId=40612

Ali sam si kriv kada insistiras na nvidiji. :d
Prilicno im je velika ta praznina izmedju GTX750Ti i GTX760. I cenovno i po performansama.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno