Šta je novo?

Hardver Nova grafička (i koja) ili CPU sa integrisanom (i koji)

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Qiza

Cenjen
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
896
Poena
135
Riknula mi je pre nekoliko dana rx 570 8GB, neće da prođe POST (prvi vlasnik, nije majnovala, a nije ni trošena u gejmingu nešto aktivno, stigle je godine izgleda). Razmišljam šta da radim, da li da uzmem rx 6600 ili nešto drugo? Možda neki CPU sa integrisanom grafom? Nisam ni neki gejmer (odigram 2h mesečno, ako i toliko nešto tipa World of tanks ili Warzone). Više koristim mašinu kao uređaj za komunikaciju, multimediju, office, surf... (Volim komfor koji imam za stolom)

Monitor 1440p / 75Hz
Ploča je b450 tomahawk (non max) PCI express 3.0
CPU Ryzen 5 2600x
Napajanje Corsair VS550 White Certified

Ili možda da prvo pokušam sa popravkom grafičke?
Kako (aktivno) ne pratim hardware, svaki predlog je dobrodošao :)
 
Popravka grafike je ~ 50e, toliko košta ispravna rx 570 8gb, dakle neisplativo.

Procesor treba da zameniš, najeVtiniji (dole nato), a da vredi, je ryzen 5600 za ~100e. Ostale opcije su R5 5700x za ~150e ili R5 5700x3d za ~200e.
Integrisana grafika ti je potpuni promašaj, jer ukoliko postoji zasebna grafika, integrisana ne služi ama baš ničemu.
Obaška što takvi CPU podržavaju niži PCI express standard, a imaju i manje L3 keša na raspolaganju.

Grafika, minimalno RX 6600 , poželjno Rx 6700xt, ako finansije dozvoljavaju RX 6800 (raspon 150-350e)

Pretpostavljam da ti je ddr4 memorija u dual channel režimu, ukoliko nije, proritizuj.
 
Poslednja izmena:
Hvala za savete. Memorija je u dual channel 32gb 3600Mhz CL 16 čini mi se.
U obzir uzeo rx 6700xt kao minimum. Procesor ću u drugoj turi. Da vidim da li da menjam i ploču i pređem na ddr5. Trenutno ne koristim ni 50% proc snage, ali to će se verovatno promeniti sa novom grafom, pa ću znati šta mi je činiti dalje. Ne žurim nigde, tako da sada razgledam grafičke. Šta valja, a šta zaobići. :)

Finansije dozvoljavaju svašta. Ali ne vidim poentu sipanja novca u hardware koji će sakupljati prašinu. Slabo imam vremena za igranje, a i kada imam vremena, nemam volje.

Ako neko ima još nešto da doda, samo izvolite.
 
@lepi kokan - 5700X je R7, ne R5
@Qiza - s takvim gaming navikama možda je i 6700XT overkill. Provjeri situaciju s napajanjem, ide i preko 200W, s dva 8-pin konektora.
 
хвала мистер Рој, био је лапсус у писању, опростите због погрешно наведеног имена процесора.
надам се да је поента јасна.

Кизо, ако ниси пасионирани играч, као појединци на овом форуму, RX 6600 има итекако снаге за све сценарије употребе.
Лично имам графику сличне снаге и није ми потребна јача.
Види шта ти се боље финансијски уклапа.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno