Šta je novo?

Mobilni telefon Nov telefon za oko 100€

Koji mobilni telefon kupiti
Za 100e ne bih kupovao nista, ali za ~150-160e mozes kupiti HTC Desire 22 Pro. Ja sam ga kupio kao prelazni telefon kad sam se iznenada resio starog i ekstra mi je. Takodje, mozes da razmotris Motorola G84. Isti chipset ima kao HTC, malo jacu bateriju, noviji android.
 
Korigovao sam upit na najbolje do 135€ i Redmi Note 11S je daleko bolji u odnosu na predloženi model.
 
Vidim da je greska sto nisam naveo :

Telefon je za stariju osobu koja je invalid , sa mesecnim primanjima ispod 20.000 dinara.
Kupuje se na 6 rata cekovima.
Gornja granica je 15.000 dinara.
 
Imao sam sličan slučaj pre 5-6 meseci, zamolili su me da preporučim najjeftiniji upotrebljiv Android, isto za osobu nije zahtevan korisnik.
Naleteo sam na ovu Motorolu na sniženju, čini mi se da je tada bila neka akcija u 5-6 prodavnica, oko 12k. din ako se dobro sećam. Uglavnom, ljudi su veoma zadovoljni telefonom, i rekli su da se pokazao iznad očekivanja za taj novac (uglavnom su kupovali neke krševe do sada u toj klasi).
Podešavao sam taj telefon i stvarno je delovao dosta dobro za tu nisku cenu.

E sad, dok kucao ovo videh još bolju Motorolu (G32) za 14-15k din: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12091&idPhone2=11733
Cene dosta variraju, izgleda je eP najpovoljnija opcija trenutno.
 
Ja sam mojoj majci uzeo Motorolu G31, to je ujedno i moja preporuka za telefon do 12--13k kod nas u radnjama, može i na rate. Amoled, dobra baterija, nije prevelik, a12, 4/64, procesor ok za to što si naveo.
 
Hvala svima

Super je i ovaj predlog za G32 - moze da se nadje za 14.000 ( bez punjaca )
u par prodavnica i moze da se uzme na 6 cekova

Inace , minimum je 6/128GB i ekran rezolucije 2400 x 1080
 
Hvala i tebi, jer da nije bilo tvog pitanja, ne bih tražio a na kraju ni video ovu Moto za 14k din. :D
Prosledio sam pomenutim prijateljima, verovatno će naručiti i tu Motorolu posle dobrog iskustva sa G13.
 
Можда зато што је Техно кршина која забада при најнормалнијој употреби? (има колега неку Техно Пову).
Најпаметнији су савети за ову горе наведену Моторолу што су колеге раније препоручиле...
 
Akcije se menjaju svaki dan

Danas je Xiaomi Redmi 12 8/256 - 15.115 ( Ananas ) 15.717 ( BC Group - moze na cekove )


Da li je neko koristio Infinix Hot 30 ?


8/256GB trenutno na Ananasu je 14.400



@Чичарито

Da li mozes da ga pitas za detalje ?
Da li ima spor odziv kada pokrece aplikacije , da li aplikacije "pucaju" ili
jednostavno zaglavljuje tokom koriscenja bilo koje aplikacije i koliko cesto
se to desava ?

@Infernal

Kakav je procesor Tiger T612 u odnosu na Snapdragon 680 i MT Helio G85 i G88 ?

@zikapn

Sta te iritira kod Xiaomija ?
 
@sasa022 Ne bih mogao preciznije da odgovorim kakav je, to su low range procesori shodno cenovnoj kategoriji. Od gorenavedenih - Snapdragon 680
Xiaomi 12 je dobra ponuda s gledista hardvera. Uslovno receno, problem su dve stvari: nepostojanje fizickog proximity sensor-a. Korisnik moze imati iritirajuc problem sa negasenjem ekrana u toku razgovora i nehoticnim pritiskanjem "dugmica"
Druga stvar - MIUI/Hyper OS su optereceni reklamama. Moguce je pogasiti ih ali to zahteva malo egzibicije
 
@sasa022
Ne troši vreme na sumnjive kineske Androide, ma koliko hardverski primamljivi bili ''na papiru''. U tom rangu ne bih kupio ni Xiaomi, a kamoli Tecno, Infinix i slične.
Mogu oni da rade ok neko vreme, ali su veće šanse da neće biti tako, a nema svako vremena i znanja da se pati sa jeftinim bagdroidima. Realme može da bude ok ali..

Teško da postoji bolji telefon do 14-15k din. od G32. Nije ni to savršen fon ali je ok za tu cenu, i najveće su šanse da će korektno raditi u sledećih par godina.
 
Akcije se menjaju svaki dan

Danas je Xiaomi Redmi 12 8/256 - 15.115 ( Ananas ) 15.717 ( BC Group - moze na cekove )


Da li je neko koristio Infinix Hot 30 ?


8/256GB trenutno na Ananasu je 14.400



@Чичарито

Da li mozes da ga pitas za detalje ?
Da li ima spor odziv kada pokrece aplikacije , da li aplikacije "pucaju" ili
jednostavno zaglavljuje tokom koriscenja bilo koje aplikacije i koliko cesto
se to desava ?

@Infernal

Kakav je procesor Tiger T612 u odnosu na Snapdragon 680 i MT Helio G85 i G88 ?

@zikapn

Sta te iritira kod Xiaomija ?
Sta me iritira?! Ads, bagovit softver, šarenilo..meni dovoljno da ga izbegavam!
 
Da ne pravim novu temu isto pitanje za android telefon do 150e na kp nov, eventualno star mesec dva, all around phone, socijalne mreze, youtube, viber, surfovanje,da je baterija dobra i 8/128 memorija
 
Samsung A15, dokupiš brzi punjač pošto ide samo data kabl ili Redmi Note 12 8/128, a najbolje RN 12 8/256.
 
Vrh Dno