Šta je novo?

Nov telefon do 200 evra

pwner

Cenjen
Učlanjen(a)
03.11.2010
Poruke
870
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 PRO 4650G & Noctua NH-U12S
Matična ploča
MSI B550M PRO VDH
RAM
2x8GB Patriot Viper 3000MHz
GPU
RTX 4070 Ti Zotac Trinity
Storage
Transcend 220s 1TB & KC3000 2TB
PSU
Seasonic SSR-650FX
Kućište
FSP CMT211A
Monitor
Dell S2721DGFA
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart & Logitech G413
Pristup internetu
  1. Optički internet
Šta preporučujete? Bitno mi je da ima dobru bateriju i solidan ekran. Nisam gadljiv na kineske telefone, samo mi je bitno da budu kvalitetni.

Takođe, da li da ciljam na neki telefon sa USB type c ili je to nebitno?

Nije mi kupovina hitna, pa ako neki interesantan telefon izlazi u skorije vreme ne smeta mi da sačekam.

Hvala unapred :)
 
Mozda Huawei P9 Lite odnosno Huawei Honor 7 Lite ako vec ciljas na novo? Xiaomi neki takodje, ostalo mislim da nema nista interesantno
 
Mozda Huawei P9 Lite odnosno Huawei Honor 7 Lite ako vec ciljas na novo? Xiaomi neki takodje, ostalo mislim da nema nista interesantno

Gledao sam P9 Lite, sam što su po oglasima oko 220 novi, pa mi se baš i ne uklapa u budžet.

Koji bi Xiaomi preporučio? Vidim da se Mi Max i Redmi Pro vrte na oko 200 evra.
 
Lagano na KP i ovde su isli p9l i za 180e, ostane ti i za zastitu para :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ok probaću da nađem.

Kakvi su samo Xiaomi telefoni? Konkretno Redmi Pro i Mi Max, pošto na papiru izgledaju dosta dobro.
 
Poslednja izmena:
Sad prelistah oglase, za 200e mozes da biras P9L, uzmes od nekog ko je uzeo na racun i imas 2 godine garancije uvoznika. Mislim da je to najbolja varijanta s obzirom da Xiaomi neces naci sa domacom garancijom. Honor 7 Lite ti je inace isti kao P9L samo jeftiniji, pa mozes i njega naravno

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Ja sam vidjao h7l sa istom cenom kao p9l, ako je ista cena uzimaj p9l jer ce na njega vise i duze ici update-ovi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sa domaćom garancijom pretpostavljam postoji samo 2GB verzija? Da li je i koliko ograničena u odnosu na 3GB verziju?
 
Tako je. Ogranicena u smislu multitaskinga, niceg vise. Ako nisi prezahtevan korisnik i ne koristis aplikaciju za svaku socijalnu mrezu koja postoji nece ti nesto posebno to znaciti. Mislim da je pametnije ustedeti 30ak eura i uzeti sa domacom garancijom.
 
Mnogo ljudi sa foruma koristi p9l 2gb i svi su zadovoljni, nemas brige.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ok, hvala svima, bacam se sad na kopanje po oglasima :D
 
Ja uzeo Samsung j7 2016, 2gb ram, amoled ekran ali je 720p (za mene i više nego kvalitetan i prijatan za svakodnevno korišćenje), baterija komotno drži 48h. Cena je bila 210€ preko oglasa, garancija 2god jer je uzet preko operatera. Ako su ti glavni ekran i baterija raspitaj se malo i o njemu i vidi da li ti se dopada.
 
P9l>j7 u svakom smislu :D

Jedino mozda malo bolja kamera na j7.
Nema led notifikacije, nema auto brightness, nema senzor za otisak(mozda nekom znaci senzor,meni ne).

Taj telefon da bi se uzeo u obzir mora kostati bar 20e manje od p9l, a on kosta vise.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sta sto on trazi je bolje na j7?
Baterja je maltene ista, 10% ne znaci nista, a full hd ips ekran je odlican.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Meni su auto brightness i led svetlence za notifikacije nesto sto se mora imati, pogotovo brightness.

Pa sta ce covek svaki put kad ugasi svetlo ili udje u svetliju prostoriju da smanjuje/povecava brightness?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja sam preko SBB-a uzeo Teslu 6.2. Octa-core procesor, 32GB storage, 3GB RAM, 5" display, 720p rezolucija, dual SIM, baterija 2850 mAh, brzo se puni, ne znam još koliko drži u stand-byu sa standardnim podešavanjima. Nadam se da nisam pogrešio. Nekako mi milo ime Tesla, nego neko kinesko koje ne znam ni kako se pravilno izgovara. Mada znam da je i ovaj Tesla kinez...
 
Ako si ti zadovoljan onda nisi pogresio. Posto ne znam na koji si paket uzeo i koji je bio ostatak ponudjenih telefona ne mogu ni iz moie perspektive da ti kazem jesi li pogresio :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa, ja sam zadovoljan. Lepo izgleda i brz je.
Uzeo sam na Trio Gold Extra, na 12 rata. Inače, to sam i ranije imao, protekle 2 godine, pa sam samo obnovio ugovor.

Uzeo sam preko SBB-a uz potpisivanje dvogodišnjeg ugovora za pomenuti paket. Svi koji su imali Trio paket imaju tu opciju, da kupe na rate telefon, televizor, laptop itd.
 
Poslednja izmena:
Cena je 25k dinara. Nema neke prednosti, koliko ja znam...
 
U realnom radu 10% ili manje.

Meni baterija traje po 2 dana kad je napunim na 100% i normalno koristim telefon.
Hoces reci da na j7 traje 3 dana baterija? Ne bih rekao.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno