Šta je novo?

Nokia N96 - Telenor

djuice

Slavan
Učlanjen(a)
21.07.2007
Poruke
98
Poena
309
Ekskluzivno samo u Telenoru!
Pridružite se veličanstvenoj mobilnoj zabavi.

ilu_n96_5.jpg


Tehničke karakteristike:
• Dimenzije: (mm)103 x 55 x 18
• Težina: (g)125
• Ekran: (pix)240x320 QVGA
• Rezolucija ekrana: 16 Miliona
• Mreža: Quad Band/HSDPA
• Memorija 16 GB
• Memorijaska kartica: microSD - max 8GB
• Prenos podataka: GPRS, EDGE, 3G, HSDPA
• Povezivanje: USB, Bluetooth
• Poruke: SMS, MMS, E-mail
• Pretraživači: WAP, HTML
• Operativni sistem: Symbian
• Kamera: 5 Mpix, Carl Zeiss Tessar lens
• Stereo FM Radio
• Kapacitet baterije 950mAh
• Melodije: polifone, mp3

Detaljnije inmformacije i rezervacije: http://www.telenor.rs/
 
Poslednja izmena:
a cena sitnica :D

i najjace provera u kreditnom birou... haos... :D

i da, cisto konstatacija... nikako da skapiram ljude koji se odlucuju da uzimaju telefone po ovakvim uslovima... prvo mi je bilo tesko da skapiram i samu ponudu al kad sam video koliko ovaca za sisanje ima...
 
Poslednja izmena:
Ništa bolje do N95, samo veća memorija, baterija i dalje katastrofa.
 
ruzan je samo tako a cena mu pada za 50e nedeljno
 
Glupo je raspravljati o telefonima na racun...
Isplati se ljudima koji prave racun 1500 din privatno...
Da uzmu neku solidan telefon... Ali da ja kupujem telefon preko mreze, pa da ga placaju moji unuci zato sto prvi u gradu imam N96... Haa... Odo u kinu da nabavim par kineskih modela, niko nema, za te pare mogu fabriku u kini da otvorim.. :D
 
Ništa bolje do N95, samo veća memorija, baterija i dalje katastrofa.

Kvalitet izrade daleko bolji, veca memorija, TV tuner, veci ekran i jos neke sitnice koje nisu vredne paznje...meni barem. Licno mi je mnogo lepsi. Toliko
 
Nikad nisam uzimao telefon sa postpaid paketom. Ne znam, skeptican sam prema takvim stvarima. Ovaj n96 mi je dobar po specifikacijama, ali brate jako je neproporcionalan. Ekrancina ogromna, a ispod sitna mikro tastaturica. Jako smesno izgleda kad se "otvori". Ipak mi je drazhi iPhone. :D
 
Po meni totalni promasaj,koristio sam ga tj neku test verziju i mogu reci da mi se licno ne svidja kvalitet izrade,i n95 8gb po meni je licno nezgrapan a za ovo ...

A koliko sam video na sajtu ComTrade-a imaju ga i oni u ponudi za 59.299,00 Din tako da malo prestanite sa laganjem.
 
N95 8GB je sjajna sprava, a ovde mi se cini da nema dovoljno materijala da bi mi se isplatio upgrade. na prvi pogled jedino dizajn malo popravljen, da ne kazem ajfoniran, mada i to je subjektivno...
 
a ima i sporiji procesor

2qak0ma.jpg
 
Iz tabele se vidi samo da procesor radi na nižem taktu. Pošto to nisu isti procesori - na N95 je Texas Instruments ARM11 OMAP2420, na N96 Dual ARM 9 - ne može se na osnovu tabele reći koji je brži, a koji sporiji. Čisto sumnjam da je cpu u N96 sporiji...
 
Imajmo u vidu da je N96 telefon koji je dosao sa zakasnjenjem od 10 meseci, tako da nema uopste poente svrtavati sa ni blizu samog vrha trenutne ponude, a kamoli na sam vrh. Svi proizvodjaci imaju u tom segmentu jace telefone od N96, tako da je obicna besmislica sada bacati pare na njega, pogotovo ne preko operatera i vezivanja od 2 godine. Malo samo razuma je potrebno.
 
Ljudi moji ovo je ocaj od telefona.
Juce sam uzeo HTC Diamond od momka koji ga prodaje jer je kupio N96 i vec kuka za najvecom greskom u zivotu.
Nisam verovao dok nisam uzeo u ruku.

Kvalitet maske je bolji na nekim telefonima od 50e. Plastikaner, krckav... N95 pojam kvaliteta za njega. Uz to, ocajna tastatura.
Vise ni nisam imao prilike da ga cackam.

epilog, vec ga je stavio na oglase...
 
U poslednje vreme, skoro svaka nokia koju sam uzeo u ruke je bila plastikaner i to najgori. N95, što kažeš (koji mi je ranije delovao plastično) u poređenju sa ovim novim deluje super-robusno. Što se ne ugledaju kad su te stvari u pitanju na SE - pogledajte kako su urađeni ovi noviji modeli iz viših S, K i T (Cybershot npr.) serija, osećaj u ruci je kao da držiš nešto mnogo više klase. Odličan je, po izradi i ovaj novi BlackBerry Bold, stvarno odlična izrada... A kod Nokie nema pravila, nekad ga naprave i bude ektra čvrst i ne krcka, a onda neki ultra skup model izgleda kao maketa telefona, a ne telefon...
 
Slažem se da bi Nokia na skuplje modele morala da obrati više pažnje što se tiče kvaliteta plastike, ali s druge strane ja se ne sećam kada sam u ruke uzeo SE kojem u potpunosti radi tastatura ili džojstik. Zaista frustrira, da posle toliko godina, nisu napravili džojstik i tastaturu koji će da izdrže duže od mesec dana da rade kako treba...
 
Bane ja sam K750 kad je izasao uzeo i koristio ga nekih 5 meseci zatim cale nekih isto 8 meseci i mucio ga je bas i nikad problema ni sa tastaturom ni sa jostikom isto tako i k800 dok je dosta drugih ljudi imalo probleme.
 
Čekajte da razmislim da li bih dao 600 jura za mobilni.
Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm NE.

:wave:
 
Slažem se da bi Nokia na skuplje modele morala da obrati više pažnje što se tiče kvaliteta plastike, ali s druge strane ja se ne sećam kada sam u ruke uzeo SE kojem u potpunosti radi tastatura ili džojstik. Zaista frustrira, da posle toliko godina, nisu napravili džojstik i tastaturu koji će da izdrže duže od mesec dana da rade kako treba...

O čemu pričaš Bane, pa imao sam W810, W850, pa W880, svaki po godinu dana, nijednom nije stradala baterija, ćaletov prijatelj koristi moj W810 i sve mu radi već jako dugo, W850 jedan moj drugar, a W880 drugi ortak :). Niko se ni na šta ne žali. Da ne pričam o tome da Voja Gašić ima T610 koji je star šest godina i sve mu radi besprekorno :). SE telefoni su skoro kao stare Nokie (doduše, robusnost 3210 i 33x0 će se teško dostići :)), dok je Nokia postala uglavnom nežna, a često i krckava... i ponekad deluje kao nešto što košta mnogo mnogo manje.
 
k550 i k610 imali su super dzojstike. mozda je t68 imao problema sa dz. ali to je davna istorija
 
Najjaci su mi ovi koji odmah kad se pomene bilo koji telefon odmah kazu da je iPhone bolji. E pa meni je iPhone krsh a i ova N96 je krsh jer je opasno precenjena kao i vecina, ako ne i svi, Nokia telefoni.. Odmah da kazem da vec treci put imam Nokia telefon ali jednostavno ni jedan ne vredi te pare... Sticajem okolnosti nijedan svoj telefon nisam platio realno nego su bile neke kombinacije u pitanju a jedino sam bivsi N73 uzeo na post paid racun kod Telenora i nisam imao nikakve zamerke sto se tice racuna i 'bezobraznosti' Telenora...
 
Nazad
Vrh Dno