Šta je novo?

Nokia Lumia 925

Dobar tel. planiram da uzmem u skorije vreme. Imao sam L920 (nažalost više ne..) Ovo je jedina zamena :)

Neko je spomenuo 32gb memorije. Dostupno je samo za Vodafone, ovi kod nas su svi sa 16gb. Mislim da je dovoljno, one drive ima 15gb ako zatreba
Kućište je malo slabije, bez futrole ili neke druge zaštite mislim da nije preporučljivo koristiti.. ali to je moje mišljenje jer mi je l920 ispadao (i na asfalt) više puta..
Sve u svemu, i u 2014 mislim da je odlična kupovina ;)
 
pozdrav svima,

Da li je nekako software-ski moguce otkljucati nokia lumia 925 sa italijanske Three mreze? Nesto uz pomoc developer acc ili nekog koda ili na neki treci nacin?

Hvala :)
 
Nema veze koja je mreza. Proguglaj po netu kako se to radi. Ja sam to odradio za 2 win telefona ali vidim da mi je developer account blokiran i da vise ne radi... i vise me mrzi da se bakcem sa time jer je tegistracija istog mukotrpna... Proguglaj, mozda sada postoji jednostavniji nacin...
 
Ja mislim da on pita za sim unlock, a to nema veze sa dev nalogom. Preko kodova koji se kupuju, može za neke mreže a ne znam da li može za konkretnu. Free rešenja svakako ne postoje.
 
da treba mi za sim unlock :) zaboravio sam da napomenem :(

svakako thx na informacijama
 
Uzeo ovaj telefon kod telenora na paket i uz popust.Za sada super zadovoljan.Treba malo navikavanja pošto prošli bio android.Ali sve leti...
 
Ja pronađoh L928 SIM Free za 220$ (poštarina 50$ ali bar hoće slati za Srbiju) ali se plašim na koju će je cifru cariniti???

p.s. Mislim da je, po meni, L928 sve što treba da ima L925 (Xenon+16GB dodatka) i biću miran neko duže vreme... (dok ne padne cena na L930 :d)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, interesuje me da li neko ima problem sa kamerom posle update-a na Cyan ? Takodje me interesuje ako mi je fon radjen za neko drugo trziste da li bih dobio nesto promenom roma na neki od "lokalnih" operatera ? Unapred hvala na odgovorima.
 
Na prvo će da odgovori neko sa 925, što se drugog pitanja tiče, u principu ne. Razlike se svode na poneku dodatnu aplikaciju instaliranu ili negu dodatnu opciju u meniju tipa na prvim srpskim verzijama je 4G opcija bila isključena itd. U principu je važnije da nije FW od nekog operatera koji kasni sa apdejtovima i slično, bolje juriti CV varijantu ako je to u pitanju a kad već menjaš onda bolje da menjaš na našu verziju.
 
Jel neko nabavljao onu dodatnu bateriju što se na leđa stavlja.Razmišljam o nabavci preko aliekspresa, pa me zanimaju iskustva.
 
Na prvo će da odgovori neko sa 925, što se drugog pitanja tiče, u principu ne. Razlike se svode na poneku dodatnu aplikaciju instaliranu ili negu dodatnu opciju u meniju tipa na prvim srpskim verzijama je 4G opcija bila isključena itd. U principu je važnije da nije FW od nekog operatera koji kasni sa apdejtovima i slično, bolje juriti CV varijantu ako je to u pitanju a kad već menjaš onda bolje da menjaš na našu verziju.

Hvala na odgovoru, mozda je bolje da objasnim problem zbog kojeg sam i postavio ovo pitanje. Imam kod sebe Lumiu koju sam kupio preko oglasa sa garancijom do aprila sledece godine, i kada je telefon dosao sve je radilo super, medjutim posle update-a aplikacija kamera se ne pali vec imam samo crn ekran. Kada ucitam ponovo W8.1 Cyan ona ponovo radi ali posle par sati opet ode out. Pa sam pomislio da promenom Rom-a mozda ovo moze da se ispegla jer je ovigledno softverski problem. Pre bih probao romom nego da reklamiram jer ko zna koliko cu da ostanem bez telefona.
 
U principu te svakako ništa ne košta da probaš ali mislim da u konkretnom slučaju tu nije problem. Tu i tamo se na wpc forumu pojavljuju ljudi koji prijavljuju sličan problem sa kamerom nakon Cyan update-a tako da verujem da je Nokia tu nešto zeznula no to će svakako biti ispravljeno ako je tako...

Jel ti se to dešava sa obe kamera aplikacije tj sa MS Camera i Nokia Camera?
 
Cyan L925, nokia camera... Nisam naišao na nikakav problem... Ximi... Skini nokia care suite, spoji telefon prebaci ga uz pomoć istog u test mod i proveri sve aspekte... Kameru...
http://m.youtube.com/watch?v=k1e3xAZCzZY
 
Poslednja izmena:
@Darko1290 - Pa i ja bih rekao da je neko tu nesto zeznuo sa softverom , i da isto se desava u oba programa. U MS camera ekran je crn i zatamljena je opcija za aparat ili kameru u zavisnosti od moda, a u Nokia camera samo je crn ekran.

@Rotkod - Video sam tutorijal na XDA, i u suitu mi ocita da imam neki Thailand rom/fw (ko zna kako je on dospeo ovde) zbog toga sam i mislio da ga fleshnem nekim "nasim" rom-om mozda ga zeza neka regionalana opcija kao sto Kortana ne radi svuda. Samo nisam siguran ako ga flesujem da li da ga stavim na lelenor rom posto sam njihov korisnik ili da ostane "otvoren".
 
Stavljaš CV verziju za naš region pošto istu tu koristi i Telenor tj nebrendirani su njihovi uređaji.
 
Stavljaš CV verziju za naš region pošto istu tu koristi i Telenor tj nebrendirani su njihovi uređaji.

Ili ja nisam video/nasao ili je to ovaj rom 059S5L7 RM-892 GLOBAL BLACK SWAP ?

Jos jednom hvala na pomoci :d
 
Ne, to bi trebao biti: 059T787 RM-892 VAR EU 9J CEE CV BLACK.

Ali neka ti rotkod potvrdi, on ima konkretan model, ja nemam pa nisam previse od pomoci :)
 
Pa da ali njemu nije bitan njegov product code, vec trazimo koji je product code za Srbiju, black varijanta. Kako je ovaj tvoj T789, znaci da je dobar onaj koji sam napisao...

Dakle, Lumia 925 za srpsko trziste, crna: 059T787.
 
Yes.. Mislio sam da traži firmware... I da ima svoj produkt kod... Moja greška... Nisam čitao do kraja...
Mislio sam da zna svoj produkt kod... Mislim da je na sim vratancima, "ladici".

Nokia-Lumia-925-FCC-Teardown-3.jpg
 
Poslednja izmena:
Da ali njegov product code mu nije ni bitan uopste. Hoce da prebaci postojeci telefon na srpsku verziju a za to je bilo bitno samo da saznamo koji je srpski product code. Nasao sam ja odmah CEE CV ali zato sam cisto pitao koji je tvoj cisto da potvrdimo jer znalo je i tu da bude razlika nekih...
 
Izvini druže ali ja još do sad nevideh ni jedan telefon da je izričito radjen za srpsko tržište, tako da nemoj se smarati bez veze jer mislim da to nećeš naći. Moj l925 je RM-892_eu_euro2_324, što znači uopšteno za evropsko tržište. To bi jedino mogao da probaš.
 
A da bar pogledaš pre nego zaključiš? CEE CV - central east europe custom version, dakle između ostalog i za srbiju. Veća tržišta imaju svoj product code, manja su uglavnom grupisana ali sigurno uređaj ne potpada pod "globalno", "evropsko" ili bilo šta slično ako je legalno dostupan u nekoj zemlji a 925 ovde jeste.
 
Ne, regularno uvezen od strane uvoznika za Srbiju. Tom logikom je moja 920 uvezena iz Rumunije. Svašta.
 
Pozdrav, evo i mene sa rezultatima. Flashovanje na "nas" rom je naravno proteklo bez problema i cini mi se da mi fon sada malo bolje radi ali mislim da je to subjektivni osecaj posle uspesnog flesha :) Sto se kamere tice tu nema neke promene, radila pola dana ok posle flesha i sad je ponovo "off" ... Ostaje mi samo da se nadam da ce resenje uskoro ili da menjam fon a to bih maksimalno izbegao... Jos jednom hvala svima na pomoci !
 
Poslednja izmena:
Prvo da pozdravim sve na forumu, pratim ovaj forum već duže vrijeme(ganjao sam ovaj telefon mjesecima) pa je došlo vrijeme da se i ja priključim jer sam postao ponosni vlasnik bijele 925-ce! ;)
Za početak ću postaviti samo jedno pitanje :) jeli teško ubacivanje krekovanih XAP aplikacija(dolazim sa androida, a tamo je kao što svi znamo to jako jednostavno) čitao sam da ima više načina-verzija za ubacivanje 2, 10 i neograničeno krekovanih aplikacija pa me interesuje koje vi koriste i da li uopšte korisite?

Hvala unapred!
 
Prvo da pozdravim sve na forumu, pratim ovaj forum već duže vrijeme(ganjao sam ovaj telefon mjesecima) pa je došlo vrijeme da se i ja priključim jer sam postao ponosni vlasnik bijele 925-ce! ;)
Za početak ću postaviti samo jedno pitanje :) jeli teško ubacivanje krekovanih XAP aplikacija(dolazim sa androida, a tamo je kao što svi znamo to jako jednostavno) čitao sam da ima više načina-verzija za ubacivanje 2, 10 i neograničeno krekovanih aplikacija pa me interesuje koje vi koriste i da li uopšte korisite?

Hvala unapred!
Koliko znam, nije moguće ubacivanje krekovanih XAPovana LUMIE osim ako imaš fake ili pravi developer account.
Neka me neko ispravi ako grešim?
 
Prešao si na krivu platformu ako te zanimaju krekane app..
 
Nazad
Vrh Dno