Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Ne bi neki android za te pare? :D
Pa, vidi sa prodavcem, da se nadjete pa ako kupis da ga otvorite zajedno.
 
Trenutno imam android, samo sto mi se wp i lumia mnogo vise dopadaju. :) Ma ne moram da otvaram kutiju (a i sumnjam da bi to neko dozvolio) nego sam mislio da neko zna nesto o tome, vezano za stajanje nekog uredjaja i mane po tom pitanju.Videcu da li ce jos neko prokomentarisati.
 
nema tu nikakvih problema... ne smeta mu nista da stoji u kutiji. mozda baterija malo oslabi ali ne verujem da bi bilo primetno.
 
U teoriji ni bateriji nista ne sme da bude, jer na nju utice, valjda, samo broj ciklusa punjenja i praznjenja (1 ciklus 0-100%-0)
 
Iskreno ni sam se ne bih setio da pitam nesto tako vezano za bateriju.To sam procitao negde pre nekih mesec-dva i ostalo mi u glavi.Inace baterija na 830 je jako dobra (bar je meni bila).
 
Potvrdjujem da je odlicna. NIKAD me nije izdala do uvece, a radim u oblasti uzasno loseg signala, i podosta koristim telefon tokom dana na poslu, a uvece kod kuce jos vise. Tako da...

Pored toga, imao sam Lumiu 640, kojom sam bio zadovoljan, o cemu sam i pisao jos davno u odgovarajucoj temi, ali Lumia 830 je prosto next level. Izrada sama daje prosto posebnu notu ovom telefonu, a kameru koristim kao nenormalan, sto prakticno ni sa jednim telefonom (osim sa 1020 koju sam kratko imao) ranije nisam. I kolege vec znaju da imam telefon sa strava kamerom, pa kad nesto treba da se slika, odmah vicu da dam ja svoj fon. :D A u timu imamo i recimo Nexuse 5 i 6, kao i M8 i G2. Dakle, sve vrhunske mobile kamere, ali postprocesing Nokie/MS-a je nekako najbolji.
 
830 mi je najdrazi od svih telefona koje sam imao do sad.A imao sam i L1520, Galaxy Alpha i G3(kratko vreme) i jos neke malo slabije modele.
Sad da mi neko kaze da navedem mane, ja stvarno ne znam sta bi rekao.
Znaci ostaje tvrdnja da i pored duzeg vremenskog perioda u kom telefon nije koriscen, to nece uticati na hardverske komponente?
 
Kupio sam ovaj telefon i odmah vratio. Sta mi se desilo? Kada tapnem po ekranu, na mesto gde tapnem pojavi se kao vodeni talas. Nije pritisak nikako jak, vec naprotiv blag. Kao kada pritisnite prstima monitor ili displej laptopa. To se najbolje vidi na crnoj boji. Druga stvar, baterija telefona punila se do 86%. Probao sam nekoliko punjaca ali nazalost rezultat bio je isti. Zamolio bih nekog da mi potvrdi ovo oko displeja. Da li je ovo normalno za 830 ili sam samo ja naisao na ovakav model? Hvala puno.
 
nije normalno ovo za display. ima veoma cvrsto staklo i ne moze se tako lako pritisnuti toliko da mu smeta. jedino na win10 hoce po nekad da trepne ekran na sekundu u toku koriscenja ali i kad ga ne pritiskas, skroz random. ne znam da li je to ispravljeno u zadnjem buildu jer devojka sad koristi moju 830 a ja sam spao na 550 :)
sto se tice opisanog problema sa baterijom, takodje nikada nisam imao takav problem za godinu i vise koliko sam ga koristio.
neki felerican model kod tebe...
 
nije normalno ovo za display. ima veoma cvrsto staklo i ne moze se tako lako pritisnuti toliko da mu smeta. jedino na win10 hoce po nekad da trepne ekran na sekundu u toku koriscenja ali i kad ga ne pritiskas, skroz random. ne znam da li je to ispravljeno u zadnjem buildu jer devojka sad koristi moju 830 a ja sam spao na 550 :)
sto se tice opisanog problema sa baterijom, takodje nikada nisam imao takav problem za godinu i vise koliko sam ga koristio.
neki felerican model kod tebe...

Hvala puno na datom odgovoru. Imao sam 535, 640, sada Mi4. Medjutim, ni jedan od ovih nije imao previse osetljiv displej. Takodje, po meni, ovo je najlepsi telefon.
 
Naravno da nije normalno ni jedno ni drugo. Po tome sto si opisao, najverovatnije se telefon okupao : )

@pajica
nije ispravljeno i dalje ima sumanuti random treptaj, nije previse cesto, pa sam se i navikao xD
 
Desava se to kod nekih modela, citao sam o tome, zameni ga.

Ja imam vec nekih 6-7 meseci ovaj L830 i odlican je u svakom smislu, prezadovoljan sam. Medjutim pre par dana sam primetio nesto sto mi se ne svidja. Kuciste malo viri napolju (u nedostatku boljih izraza). U gornjem desnom uglu, malo se telefon izvlaci iz metalnog rama.. mozda pola milimetra, ali me jako nervira, a i plasi iskreno. Bukvalno mogu da gurnem taj deo i malo se pomera, a na ostalim uglovima ni makac. Telefon je bio nov kupljen i nije mi ispadao, tako da ne znam kako i zasto. Jel se nekom desavalo ovo, imate neki predlog sta da radim ? Odnecu ga na garanciju, ali nmg odmah jer zivim u Kraljevu, a kupio sam ga u Beogradu, u Hermesu.. a ispitni rok je, tako da ne mrdam nigde bar jos mesec dana.
 
Desava se to kod nekih modela, citao sam o tome, zameni ga.

Ja imam vec nekih 6-7 meseci ovaj L830 i odlican je u svakom smislu, prezadovoljan sam. Medjutim pre par dana sam primetio nesto sto mi se ne svidja. Kuciste malo viri napolju (u nedostatku boljih izraza). U gornjem desnom uglu, malo se telefon izvlaci iz metalnog rama.. mozda pola milimetra, ali me jako nervira, a i plasi iskreno. Bukvalno mogu da gurnem taj deo i malo se pomera, a na ostalim uglovima ni makac. Telefon je bio nov kupljen i nije mi ispadao, tako da ne znam kako i zasto. Jel se nekom desavalo ovo, imate neki predlog sta da radim ? Odnecu ga na garanciju, ali nmg odmah jer zivim u Kraljevu, a kupio sam ga u Beogradu, u Hermesu.. a ispitni rok je, tako da ne mrdam nigde bar jos mesec dana.

Da ja tebi pomognem sada :). Bas sam citao za ovaj problem. Ovo najvise pogadja 930 i 830. Upravo zbog specificnosti displeja koji poseduju. Nakon toga nastupa skupljanje prasine unutar displeja i stvaranje problema senzoru.
http://i1051.photobucket.com/albums/s425/prisoner_of_mars/WP_20141007_18_29_15_Pro_zps3c5e6264.jpg. Mozda ovakav problem?
 
Da ja tebi pomognem sada :). Bas sam citao za ovaj problem. Ovo najvise pogadja 930 i 830. Upravo zbog specificnosti displeja koji poseduju. Nakon toga nastupa skupljanje prasine unutar displeja i stvaranje problema senzoru.
http://i1051.photobucket.com/albums/s425/prisoner_of_mars/WP_20141007_18_29_15_Pro_zps3c5e6264.jpg. Mozda ovakav problem?

E bas to. Samo sto nije (jos uvek) toliko odvojeno, rekoh nekih pola milimetara, ne vidi se kao na ovoj slici svetlost iznutra. Hvala, svaka pomoc je dobrodosla :D
 
Ekipa, neocekivano se odjavljujem iz drustva. Donece mi drugar iz Amerike najverovatnije Moto X 2014 kupljen po nekoj smesnoj ceni, pa sam odlucio ipak malo njega da koristim, dok se W10 ne slegne malo, kad bih se definitivno vracao na njega, mozda i bas na Lumiu 830.

Uglavnom, bice oglas uskoro, pa koga zanima 830ka uzeta direktno sa MS Store-a, sa zelenom i narandzastom maskom, neka vice na PM. :)
 
Koliko vam drzi baterija na ovom fonu. Pre nego sto sam ga uzimao, a bilo je to nesto manje od godine, citao sam da je dobar battery life, lagano dan do dva. Ja to nikad nisam iskusio. Obicno ga punim na manje od 24h. Evo danas npr sam ga skinuo sa punjaca u 12h a vec u 22 sam morao ponovo da ga stavim. Bio sam skoro sve vreme na wifi i poprilicno koristio, ali ne sve vreme naravo. U battery saver mi pise da ubedljivo najvise trosi IE, sto me i ne cudi jer njega najvise i koristim. Koliko vama drzi dakle pri haevy use. Da li ono drzanje od 2 dana podrazumeva neko slabo koriscenje.
 
Kakva je kamera na ovom modelu? 10mpix za OIS-om deluje dobro po testovima na netu.
 
Ja sam imao ovaj model 6 mes i kamera ja odlicna! Pricam o automatici. Neko ko se razume u manual, moze da napravi jos bolju.
Jel planiras da kupis ili pitas bzv?
 
Ja sam imao ovaj model 6 mes i kamera ja odlicna! Pricam o automatici. Neko ko se razume u manual, moze da napravi jos bolju.
Jel planiras da kupis ili pitas bzv?
Planirao sam nexus 5x ili lumiju 950...ali zbog prirode mog posla takav telefon bih upropastio realno brzo -.-

Dok 830 ima za oko 200evra NOV...sta znam mozda i napravim kompromis i uzmem njega.
 
Kakva je autonomija? Meni je l925 odlična ali baterija je užasna, dva puta ga punim svakog dana... Pa bih možda prešao na l830 ako je bolja baterija?
 
Meni lično drži dan i po otprilike ali sa poprilično dosta korišćenja, ja sam zadovoljan, na 8.1 je znalo i po dva dana, mada rekao bih da nije baš tako kod svakoga pa ako neko još ima da se javi...
 
bio sam na win10, sinoc sam se vratio na 8.1. losije izgleda, ima po neku funkciju manje ali dosta fluidnije i stabilnije radi. ne vracam se na desetku jos skoro..
 
Baterija je baš slaba, nisam zadovoljan uopšte :smash: .
Punjač očajno spor, ali tako mi bilo i na prethodnoj Lumiji, kao puž.

Očekivao sam više od kamere posle silnih hvalospeva po netu,
mada ja ne znam da slikam, pa da vas pitam sledeće.
Šta treba da podesim ovde?
 
Razmisljam se dosta dugo izmedju Lumia 830 i 930 telefona. Imao sa Lumia 735 i bio mi je dobar, sem sto mi je mnogo smetalo to sto nema dugmice van ekrana i dugme za kameru(ali i sama kamera me je malo razocarala). Koji je bolji u battery life-u izmedju ta 2 i da li je L830 kamera dobra ili ne valja?

Inace sto se podesavanja tice, postavi 4:3, 10MP+10MP i ovo za pokretne slike da iskljucis.
 
Poslednja izmena:
Ja sam zadovoljan L830 telefonom. Kamera je odlicna, telefon brz, imao sam nekih problema, vidi se u postovima iznad, ali nista strasno, sredili pod garancijom sve. Ono sto ne valja je ta baterija. Kad sam koristio W8.1, lagano mi je drzala dva dana, a sada na W10 jedva izgura dan. Da sam na tvom mestu, ako imas novca, definitivno 930.
 
po meni trenutno dati lovu za WP ima smisla svega za 3 modela (dobro,4,ali taj cetvrti zna tacno ko i zasto uzima) - xiaomi mi4,650 i 950(xl).eventualno za neke sitne novce malo stariju lumiu sa 8.1 kome treba fon za vajber i fejs samo,posto po mom iskustvu mnogo bolje rade od tih low end androida sa 512mb ram-a.
 
Ja se ne bih slozio. Mislim da je 650 skroz promasaj, da izbace skuplji telefon sa gorim SOC-om i gorom kamerom je po meni cista ludost. Inace definitivno best buy je L640, ima ga moj otac i za te novce telefon nema konkurenciju, zaokruzen proizvod, ne moze se reci da ima realnih mana koje bas bodu oko, kao L930 sa njenim slabim battery life-om. Doduse L930je i dosta skuplji, pa ima realnu konkurenciju u android taboru, ali mislim da je strava telefon za nekog kome odgovara Windows Phone OS.

Kao sto rekoh imao sam L735 model, stvarno mi je bio super medjutim ta 2 dizajnerska izbora(da nema dugme za kameru i kapacitivne dugmice ispod ekrana) nikako nisam mogao da svarim. Kad bih uzeo L830 ne bih ga dizao na 10 jer mi i nije bas jasno koje su prednosti novog OS-a. Iskreno me daleko vise privlaci L930 zbog mnogo jaceg SOC-a i 2GB RAM-a, ali on ima bas uzasan battery life i to me jedino odbija. Zato i pisem u ovoj temi, zna li neko da li je baterija znacajno bolja na L830 modelu u odnosu na L930?

Inace da li bi ponovo mogao da napises listu 4 telefona za koje smatras da jedino vrede posto si jedan namerno izostavio, a cini mi se i da si pogresno naveo Mi4 jer koliko ja znam on dolazi samo u verziji za android.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno