Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

O Bože... Hajde da malo ponovimo lektiru...
Ja u svom posedu telefona imam skoro sve primerke WP telefona, počev od htc mozart-a.
Ovo sa kamerom je vezano za lumia 820, 920, 925 i 620.
Na njima sam to primetio pod W10.
Ako još ima nejasnoća da pojasnim...?!
 
A što se praviš naivan sad?
Nijedan od tih uređaja koje si ti nabrojao nije zvanično podržan za 10ku,
niti ih je ko pominjao ovde, sem tebe.
I objasni kako je moguće da 640 nema anomalija a po difoltu dolazi sa 8.1?
Hvala.

Ako treba citiraću te, nije problem.
 
A da li je neko probao da uporedi slike na kompu sa win8.1 i win10, na istom telefonu? Šta ako je u pitanju ekran koji se drugačije ponaša na win10 i win8.1. Možda je problem u driveru za grafiku. Long shot...

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
 
Ivan je pomenuo problem na kameri, koliko se sećam... !
 
@yojimbo

Ocigledno ne razumes, sto se i vidi iz termina "botovanje".
Dakle, da ponovim, a nadam se da "pismeni" shvataju smisao.
Radi se o telefonima, koji su prvenstveno namenjeni WP8, jer da nisu, danas bi ih uz pomoc WDRT vracali na W10M, a ne na WP8. Drugo je sto je MS nekima omogucio (nekima uskratio) da predju na W10M.

Diskutujemo o kameri, da ponovim "Lumia camera" i windows camera!
Anomalije nisu prisutne na L950, 650 i 550.

Ima li kakve veze sa firmware-om, koji nije uradjen za W10M, vec se koristi od WP8, to ne znam.

I molio bi ubuduce, da se vodi racuna o napisima, odnosno da se cita sa razumevanjem.
Onog trenutka kada određeni telefon (u ovom slučaju Lumia 730) zvanično dobije upgrade na novu verziju OS-a, tada isti taj uređaj postaje "namenjen" toj novijoj verziji, isto onoliko koliko je bio "namenjen" verziji sa kojom je izbačen na tržište.

Međutim, sama činjenica da uopšte treba naglašavati tako banalne stvari je posledica odavno viđenog manira na ovom podforumu, gde nekolicina hard core fanova (da ne upotrebim jaču reč), svaku diskusiju o konkretnim problemima koje korisnici iznesu po pravilu pokušava da obesmisli i skrene u potpuni off-topic. Nema boljeg primera od poslednjih nekoliko postova: čovek se požali na vrlo konkretan problem sa kamerom u odgovarajućoj temi, dokumentuje ga video snimkom, a dočekaju ga baljezgarije o "mreži za kadriranje", ispovedanje o drugim telefonima koje nema veze sa temom, toliko puta viđeno igranje rečima i izvrtanje napisanog sa ciljem da se zabašuri još jedan očigledni fušeraj od strane Microsofta itd.
 
Poslednja izmena:
A da li je neko probao da uporedi slike na kompu sa win8.1 i win10, na istom telefonu? Šta ako je u pitanju ekran koji se drugačije ponaša na win10 i win8.1. Možda je problem u driveru za grafiku. Long shot...

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface

Poredio slike na PC, ista slika sa terase, identično vreme okino zbog svetlosti, bolje su slike sa 8.1, primetno bolje.

M$ je uspeo da unakazi kameru na ovom modelu sa win10, tema je 730/735.
 
Pojma nemam o kakavim problemima sa kamerom vi govorite nakon snimka ne vide se nikakve linije. Kvalitet snimka kamere možda nije kao ona na 8.1 ali ja tu razliku u kvalitetu ne primećujem jer je sa ispravkama poboljšana dosta u odnosu na početno stanje. Rotkodu verujem iz razloga što čovek ima iskustva sa wp dok neki ovde pričaju napamet i sa namerom da troluju bez razloga.
 
Poslednja izmena:
Pojma nemam o kakavim problemima sa kamerom vi govorite nakon snimka ne vide se nikakve linije. Kvalitet snimka kamere možda nije kao ona na 8.1 ali ja tu razliku u kvalitetu ne primećujem jer je sa ispravkama poboljšana dosta u odnosu na početno stanje. Rotkodu verujem iz razloga što čovek ima iskustva sa wp dok neki ovde pričaju napamet i sa namerom da troluju bez razloga.

Problem je postavljen već:

@rotkod, da, prilikom snimanja kao da si pustio staru izlizanu VHS kasetu.
Evo i snimka na šta to liči:
https://youtu.be/wBAUFGSC2Fo
 
Nemam taj problem ...

Soylent green is people
 
Koji telefon imaš?
 
Probao i ja, brljavi, mada ne toliko kao kod Ivana kad se uključi stabilizacija. Bez stabilizacije prikazuje ok. Prilikom reprodukcije nema preskakanja i seckanja, a nema ni neke razlike sa uključenom/isključenom stabilizacijom.

Ivane, možda imaš prevelika očekivanja, telefon radi pristojno za hardver u rangu pet godina starog S3. Windows sa svim svojim manama i problemima je posebna tema.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Očekujem da sve radi od opcija koje ima. Ogroman problem su lažovi koji nerealno predstavljavljaju win10. Zbog njih mnogi bace pare na telefon zbog njihovih bajki "sve radi, nema alternativu do 90e"
To pišem kao korisnik win10.

Poslato sa HTC 10
 
Snimak sa kamere sve podešeno na auto - Lumia 735 1920x1080p/30 o/s
 
Poslednja izmena:
I ja sam prilikom snimanja primetio "glupiranje" aplikacije, ali je video kada se pusti Ok. Inače nikom ne bih preporučio Win telefon (naročito 730tku koju ja imam). Mahom su sistemske aplikacije odlične, nikada mi nije zabakovalo dok sam pisao poruku ili da je usporilo. Ali ostale aplikacije su katastrofa. Mesindzer je očaj, sporo učitava aplikaciju (s3 učita skoro u trenutku, dok 730 treba i minut, dva), kada hoću sliku da pošaljem on me izbaci iz aplikacije, a uz sve to nisam mogao Wordu poslati sadržaj, uopšte ne prepoznaje ni jedan format sem slike, a pre godinu dana mi je mesindzer i tokom kucanja usporavao, ali sada ne. Viber sam izbrisao pošto mi 30% poruka proguta, tj. ne prikaže mi dobijene poruke. Jedino Vacap radi fino, dok mi malo malo pa izađe iz neke aplikacije dok je koristim. Win interfejs i zamisao mi se sviđaju, ali je ipak na kraju krš od OSa (možda ga ovi snažniji modeli i mogu izgurati, ali 730 ne).
 
Kucam preko telefona, pa se izvinjavam na greškama. Inače mi se sviđa svip ili kako se zove tastatura, ispravlja i greške. Ali u isto vreme mi i pravi greške, naročito što ima nekih Hr reči koje mi forsira ili neku drugu reč pa moram kucati 3,4 puta da bih ispravio.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam već rekao, mislim da je to vezano za firmware, koji je napravljen za 8.1, nije urađen novi firmware za 10.
L950,650 i 550 su uređaji koji imaju firmware urađen za W10.
Zato sam pre pominjao one telefone, kojima sam instalirao W10 i isto to primetio na windows kamera aplikaciji.
Mislim da za to nema leka...
Nadam se da si ti Ivane makar razumeo o čemu pišem, a o tome sam pisao ranije, pominjao u windows phone 10 temi, još pre 9-10 meseci.
 
Na 830 dok sam je ja koristio nije bilo tih smetnji, a isto je firmware za 8.1.
Kako onda objasniti to?
 
Ne znam, Lumia 830 je telefon koji nikad nisam imao, ni koristio, mada jako, jako lep telefon!
 
Sta je problem Ivane i sta nije uredu? Da li treba da jednom rukom snimam, a drugom da snimam to sto snimam, nije mi jasno bas najbolje ali to jeste snimak sa Lumie kakav god da je meni se cini da je korektan.
 
Mislim da ti uopšte ni nemaš Win telefon, očito koristiš android, ovde sve nas zekiš debelo. Lepo sam ti napisao, pročitaj, a za slučaj da imaš probelm sa čitanjem snimio sam ti klip koji je postavljen.
 
Okej ma važi misli šta god hoćeš, nastavi priču nemam nameru dalje da se nastavljam sa tobom, svako dobro ti želim i pozdrav
 
Sta je problem Ivane i sta nije uredu? Da li treba da jednom rukom snimam, a drugom da snimam to sto snimam, nije mi jasno bas najbolje ali to jeste snimak sa Lumie kakav god da je meni se cini da je korektan.
Na njegovom snimku se vidi da kada tapne na snimanje videa, slika na ekranu skakuće, čak je ponekad i presečena na levu i desnu polovinu. Rezultujući snimak je verovatno OK.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nije mi jasno zašto kod njega slika skakuće ali kod mene na mom snimku se jasno vidi da nema tih problema šta sad? PA da li treba da ponovo snimam sa nekim drugim telefonom svoj telefon kako snima da bih mu dokazao da je moj snimak takođe verodostojan??
 
Poslednja izmena:
Ni kod njega ne skakuće snimljeni video. Skakuće slika na ekranu dok snima video.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Zašto se dešava to skakutanje i da li se ono javlja i kod drugih telefona ili samo na wp, čim budem u prilici napraviću snimak telefona dok snimam ... Meni se čini da snimak koji sam napravio da je on sasvim korektan ...
 
Poslednja izmena:
Niko ne spori snimak, nego proces snimanja.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno