Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Ne mogu da ga fotografisem, probao sam sa Lumiom 630 i Samsungom nekim jeftinim. Ne moze da se uhvati piksel. DSLR nemam. Ali na beloj podlozi odnosno pozadini je najjsvetliji od svih piksela. Ne moras da ga trazis, odmah ces ga primetiti. Na crnoj se ne vidi, na narandzastoj se vidi.

Ako uspem da ga fotografisem, postavljam.
 
Meni je bio free... Ne znam... Bio sam ili srb ili usa... Ne sećam se... Jedan od ta dva jesam...
 
Probao na US region, placa se 0.99$. Probao sam sa nekim videom na YT nekih trideset minuta i nista nije resilo.
 
Display je oko 10€ u 3D Company... Vel. cena, originala...
 
Da li je neko imao problem da mu se odlijepi displej :p ? Meni danas ispao i vidim u gornjem uglu mogu prstom da ga zvrnem xD. Posto mi jos vazi garancija ne znam da li ce je priznati ?
 
brat dobio u gornjom desnom uglu gde je znak baterije neki znak kao što je štit ili oni znakovi koje koriste antivirus kompanije, mogu da slikam digitalcemm ako bude nejasno o čemu je reč.

da li neko zna kako da ovo reši?
 
Našli smo, u pitanju je bila ušteda baterije (koju nikada ranije nije koristio).
 
WP_20151227_12_14_28_Propaint.jpgWP_20151227_12_14_28_Pro.jpg

Evo o ovim pikselima što sam ranije pričao, počnje da se širi, ima ih 4-6. Da li to znači da displej ide u večna lovišta?
 
Pretrazio sam sad ovu temu, cini mi se da niko nista nije rekao za slusalice, tj. da niko nije pomenuo neki konkretan brend ili model...

Devojka uz lumiju 630 nije dobila nikakve slusalice, ima par slusalica, ni jedna joj ne radi skroz kako treba na lumiji 630... Kakve vi imate slusalice, i kako vas sluze? Ona bi inace volela da slusa radio na telefonu, ali joj ove krce. Nesto je to pomenula pre par dana, pa reko a probam da joj nadjem neke pred novu godinu. Ako biste mi rekli koji brend imate slusalica, ili koji model, mozda bi mi pomoglo da pronadjem nesto odgovarajuce - neke koje bi na lumiji 630 dobro radile.

Hvala unapred. :)

EDIT:
Ovde sam video te Coloud slusalice, tj. konkretno Coloud WH-510 i Coloud WH-520. Jel ima neko iskustva sa njima? Naravno, ne gledam sad samo njih, koje god da mi kazete da imate i da Vam lepo rade - sve ce mi znaciti. :)
 
Poslednja izmena:
Pretrazio sam sad ovu temu, cini mi se da niko nista nije rekao za slusalice, tj. da niko nije pomenuo neki konkretan brend ili model...

Devojka uz lumiju 630 nije dobila nikakve slusalice, ima par slusalica, ni jedna joj ne radi skroz kako treba na lumiji 630... Kakve vi imate slusalice, i kako vas sluze? Ona bi inace volela da slusa radio na telefonu, ali joj ove krce. Nesto je to pomenula pre par dana, pa reko a probam da joj nadjem neke pred novu godinu. Ako biste mi rekli koji brend imate slusalica, ili koji model, mozda bi mi pomoglo da pronadjem nesto odgovarajuce - neke koje bi na lumiji 630 dobro radile.

Hvala unapred. :)

Isprobao sam par slušalica i sve rade normalno. Mada nikad nisam slušao radio tako da ne znam. Slušalice služe kao antena tako da možda zeza nešto. Za muziku joj rade normalno ?
Evo proba sam ove Canyon koje koristim rade normalano i na l630 I 640 ,radio takođe radi ne krči.

Canyon CNR-EP08NP ove koristim već više od 2 godine, jeftine i solidne .
 
Poslednja izmena:
Evo o ovim pikselima što sam ranije pričao, počnje da se širi, ima ih 4-6. Da li to znači da displej ide u večna lovišta?

Desilo se to drugu na laptopu, samo zamena pomaže. Isto tako mu se pojavljivalo na sve više mesta. Defektan ekran.
 
Krci joj malo i u muzici kad je pusti direktno s telefona. Jedne su joj od stare Nokije Ashe 300, a te druge koje ima je kupila, al moguce onda da nije samo imala srece. Bas sam pogledao, ima i tih konkretno da se kupe koje si pomenuo. U sustini, onda ipak nije tesko naci odgovarajuce izgleda...

Hvala na pomoci. :)
 
Sada sam primetio još jedan problem, pri najslabijem osvetljenju displej treperi. Na beloj pozadini je najuočljivije. Da li ima još neko ovakav problem?
 
Znate li neki kod tipa *#... kojim se proverava da li je telefon zaključan na mrežu?
 
Ubaciš karticu drugog provajdera.
 
inace koliko znam primerci iz mts,telenora nisu bili zakljucani za mts mogu da potvrdim jer imam 630 DS oba slota su simfree ko i za telenor jer drug koristi ko sekundarni sa telenora sa stranom karticom i to radi extra
 
Još jedna potvrda za Telenorove 630ke. :) Devojka ga je uzela kod njih, a ja koristio na Vipu. :)
Ubacio sam bio karticu i u taštinu 630ku iz Telenora i isto. ;)
 
Puče mi staklo na telefonu. Da li je neko radio zamenu, koliko košta? Čuo sam da je 30€ u servisima, na kp sam našao staklo sa obostranim lepkom 700 dinara, kakvo je to rešenje?
 

Prilozi

  • wp_20160121_23_49_34_pro.jpg
    wp_20160121_23_49_34_pro.jpg
    625.7 KB · Pregleda: 113
Nemoj se trošiti za servis ili mučiti da sam menjaš, iz razloga što nikad to neće biti kao fabrički. Pokušaj da ga prodaš kao 'za delove' i izvuci koji dinar, a posle vidi šta ćeš.
Ne znam kolika je sad cena ovih telefona po oglasima, ali mislim da nije velika da bi popravka bila isplativa, već da je bolje da kupiš drugi.
 
Znate li neki kod tipa *#... kojim se proverava da li je telefon zaključan na mrežu?

Probaj da pogledaš u Settings>Extras+info pa pod Mobile operator vidi šta piše. Da li je vip, mts, telenor ili 000-RS
 
Nemoj se trošiti za servis ili mučiti da sam menjaš, iz razloga što nikad to neće biti kao fabrički. Pokušaj da ga prodaš kao 'za delove' i izvuci koji dinar, a posle vidi šta ćeš.
Ne znam kolika je sad cena ovih telefona po oglasima, ali mislim da nije velika da bi popravka bila isplativa, već da je bolje da kupiš drugi.

Zaboravih da napomenem, da mi je tač u funkciji, digitizer se nije pokvario. Pa ne znam, telefoni po oglasima su 50-55 eura. Ja bih išao na varijantu da sam uradim zamenu sa ovim, ne znam koliko će gore biti od fabričkog. Varijanta da kupim drugi telefon otpada. Vidim da zamena nije komplikovana, gledao sam za 520, ali je isti princip.
 
Promenio sam password na outlook nalogu za koji mi je vezana nokia 630. Pass sam promenio na racunaru. Na nokiji nema reakcije, outlook mail i one drive ne traze novi pass!!! Koja je poenta promene? Znaci ako mi neko mazne telefon, moze da pristupa mailu i one driveu bez obzira sto sam promenio pass?
 
posle nekog vremena ce da ti zatrazi pass. tako bi barem trebalo da bude...

inace, logo, lik je u temi o 1020 postavio klip o menjanju stakla, mozda se slicno radi i na 630.
 
Mozda sam ovo pominjao ranije onako usput, ako se ponavljam - izvinite, mada ne verujem a je to slucaj... Na devojcinoj lumiji 630 posle 10-15 minuta razgovora se prekine poziv od kako koristi dve kartice - nije imala problem, kako kaze, dok je samo jednu karticu koristila. Jel su imali drugi ovakav problem? Na wp8.1 je inace. Kazem za svaki slucaj. :)
 
Nazad
Vrh Dno