Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Da se pozalim i ovde mozda neko zna resenje.
Lumia 520 mi je radila 2 godine i sedam dana. Reklamacija istekla i desio se kvar, fling mode ili rezim rada u avionu se sam ukljucuje i gasi sim karticu. Problem nije samo na mom telefonu, puno ljudi na internetu se zale ta ja fling mode. Desava se i na druge modele ali najvise na lumiji 520. Pitao u nekoliko servisa i kazu da ako flesh ne pomogne onda je hardver. Flesh radjen pomocu nokijinog alata. Samo bi se jedan serviser nahvatio da proba da ga popravi, kaze da mora mikroskopom traziti koji mrezni cip je otiso, kolika cena bi bila za popravku nisam ni pitao jer znam i odgovor. Nedostaje i imeil broj.
I tako sad se lumia ponekad koristi kao tablet.
Evo snimka.
https://www.youtube.com/watch?v=ST6Ysdyfq9k
 
baš sam zbog identičnog problema došao u ovaj podforum. moj otac je koristio lumiu 520 do pre dva dana. od jednom mu se uključio flight mode. prvo sam pomislio da ga je on slučajno uključio, ali nisam uspeo da ga isključim. ni par restarta nije pomoglo. menjao sam karticu, ni to nije pomoglo. hard reset, takodje nije pomogao. očigledno da nisam jedini sa ovim problemom a izgleda da mu nema spasa...
 
nema spasa sem za delove da ga das ili da uzmes neki sa neispravnim ekranom pa da prepakujes ekran i da koristis taj onda da imam ja zivaca da se igram sa time uzeo bi od nekoga od vas telefon na par dana pa da probam neke stvari ali nemam zivaca jer bi mogao da ubijem telefon slucajno pri flesu ako nestane internet inace bi vrlo rado probao hard reset pa onda 2 do 3 puta flesovanje pa dizanje na 10 pa vracanje na 8,1 i jos par stvari
pozdrav
 
probao sam ja i da instaliram win10 ali ni to ne pomaze. ocigledno je hardverski problem.
 
Kolike su sanse da mi u ProMobi proglase telefon takvim da se ne moze popraviti? :d Otisao mi je taster (prekidac) za kameru, a verujem da se to da lako zameniti. A ide obnova ugovora u VIP-u i istek garancije, voleo bih da ga proglase da nema tog dela za popravku pa da lepo lovu od telefona uzmem nazad i dam za lumiu 640 preko sajta :D http://www.vipmobile.rs/core/sson/a...537628460783bbaf2101692190fc53cb571401879f65d
 
To ce da ti poprave sigurno. A čak i da ne može da se popravi, nikad ti ne bi dali pare, već bi dobio novi telefon.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Kao kad bi za pokvarenu kvaku od vrata tražio novi auto :D
 
Pa doduse ja znam za slucaj gde su jednom poznaniku dali pravo da izabere nov uredjaj po istoj ceni posto nisu imali deo za njegov tadasnji telefon :) ne secam se da li je bio huawei/zte/alcatel uzet u telenoru. :)
 
Pa doduse ja znam za slucaj gde su jednom poznaniku dali pravo da izabere nov uredjaj po istoj ceni posto nisu imali deo za njegov tadasnji telefon :) ne secam se da li je bio huawei/zte/alcatel uzet u telenoru. :)


Ne daju tek tako nove telefone u zamenu ,sve ce da urade samo da ti vrate stari tel ,u najgorem slucaju mogu da kazu da je fizicko ostecenje i ne uvaze ti garanciju.

Sent from mTalk
 
Pa doduse ja znam za slucaj gde su jednom poznaniku dali pravo da izabere nov uredjaj po istoj ceni posto nisu imali deo za njegov tadasnji telefon :) ne secam se da li je bio huawei/zte/alcatel uzet u telenoru. :)

Pitanje o kom se tačno delu radi, konkretno ja sam imao velikih problema sa ZTE 6 meseci sam se krbao sa njima sve dok mi nisu uvažili zahtev za zamenom aprata. Non stop se zakucavao restartovao i šta sve ne očaj živi 5 puta sam slao na servis sve dok mi nisu dali da izaberem drugi telefon, naravno odmah sam izabrao neki samsung koji je bio u to vreme vr, ali i on je posle nekog vremena krenuo da se ponaša slično da ne kažem isto pa opet drugi teledon pa opet drugi telefon i sve tako dok nisam došao do win telefona. Suština je da budeš uporan ali naravno sve zavisi šta će servis da kaže i uradi.
 
Pitanje o kom se tačno delu radi, konkretno ja sam imao velikih problema sa ZTE 6 meseci sam se krbao sa njima sve dok mi nisu uvažili zahtev za zamenom aprata. Non stop se zakucavao restartovao i šta sve ne očaj živi 5 puta sam slao na servis sve dok mi nisu dali da izaberem drugi telefon, naravno odmah sam izabrao neki samsung koji je bio u to vreme vr, ali i on je posle nekog vremena krenuo da se ponaša slično da ne kažem isto pa opet drugi teledon pa opet drugi telefon i sve tako dok nisam došao do win telefona. Suština je da budeš uporan ali naravno sve zavisi šta će servis da kaže i uradi.

Isti slucaj sa ZTE :D



Sent from mTalk
 
Odrađen hard reset na Lumiji 520, update sistema i aplikacija prošao ok, sem jedne stvari - Touch/Dodir za isključivanje vibracije tastera. U podešavanjima ima te opcije (stoji Touch, iako je telefon podešen na Srbiju i srpski jezik), ali nema mogućnosti isključivanja vibracije. Na drugoj 520-ici sa kompletno istim podešavanjima sve OK. Pokušao sam sa Sysapp pusher da instaliram, ali neće, kaže da aplikacija nije dostupna uređaj.
Kako da sredim ovo? Hvala.
 
Meni se to desilo na 535. Microsoft je iz nekog razloga to povukao.
 
Na gore pomenutoj drugoj 520-ici hard reset rađen pre 15-ak dana i sve prošlo OK. Sad sam deinstalirao Touch iz podešavanja (ona fora sa promenom datuma) ali neće sada da instalira, ni preko sysapp ni preko ažuriranja :)
 
Poslednja izmena:
Idem sada sa Windows device recovery tool, pa da vidimo šta će reći :). Zadnji ponuđeni firmware flešujem - ista procedura kao sa drugom 520-icom (downgrade sa probe Windows Mobile 10).
 
Poslednja izmena:
Ja sam i radio preko WDRT a ne hard reset... Tuga.
 
Vratila se opcija :). Sad preuzima ažuriranja do v. 8.1 Update (Denim).
 
Drugar pokusava da instalira za probu win10m na lumiji 520, ali win insider app kaze da nema buildova. Insider je. Jel to oni sada pustaju samo buildove za određene telefone? Pre mesec dana sam ja probao i uredno je skinuo aktuelnu verziju desetke.
 
Instaliran .420 build win10m. Hard reset nakon instalacije koja je trajala vekovima. Onako, sporije radi no 8.1, ali ne nešto previse. Fino vizuelno izgleda. Ali, kamera drastično lošije radi. 520 zna da nabode lepu slikicu, ali sa win10m je užas. Takođe, kvalitet razgovora je drastično loš, i slušalica i mikrofon. Ne mogu glas da mi prepoznaju. Baterija začas nestane. Inače, pod ovim10 buildom telefon niti zakucava niti se restartuje. 8.1 je rođen za ovo telefonče [emoji4]
 
Instaliran .420 build win10m. Hard reset nakon instalacije koja je trajala vekovima. Onako, sporije radi no 8.1, ali ne nešto previse. Fino vizuelno izgleda. Ali, kamera drastično lošije radi. 520 zna da nabode lepu slikicu, ali sa win10m je užas. Takođe, kvalitet razgovora je drastično loš, i slušalica i mikrofon. Ne mogu glas da mi prepoznaju. Baterija začas nestane. Inače, pod ovim10 buildom telefon niti zakucava niti se restartuje. 8.1 je rođen za ovo telefonče [emoji4]

520 nije ni podržan zvanično , lepo je što se može ipak probati.
 
kako na silu?valjda je ms poukidao za sve fonove koji nemaju zvanicnu podrsku.
 
jok,npr 625 je dobijao preview buildove i batalili su sa izlaskom zvanicnog i vise se nije mogao dobiti preko insider aplikacije.mislim da ima jos fonova koji imaju istu sudbinu,mislio sam da je i ovom ista,zato pitah kako na 'silu'...
 
jok,npr 625 je dobijao preview buildove i batalili su sa izlaskom zvanicnog i vise se nije mogao dobiti preko insider aplikacije.mislim da ima jos fonova koji imaju istu sudbinu,mislio sam da je i ovom ista,zato pitah kako na 'silu'...


Tako sam i ja zaključio, a i mene zanima... Mada možda je mislio da menjanjem nekih oznaka, ima tih stvari objašnjenih na youtubeu.
 
Nazad
Vrh Dno