Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Jedno pitanje, kako se aktivira ta Nokia Pro camera?
 
Jel ovo izasao neki novi update? Odradio factory reset malopre, Amber ostao naravno, krenuo da skidam aplikacije i podesavam kad mi izadje obavestenje da ima novi update za telefon. Evo sad isti proces instaliranja kao za Amber, ali dosta krace traje..

Juce oko 14h su izasli neki updateovi za Lumie.
Meni je isto odradio automastki update, ali mislim da nema veze sa samim sistemom, nego nesto Nokia software ili slicno i par osnovnih alikacija.

Sve u svemu dosta brze je to odradio i nemam prituzbi.

E sada, sto se tice kamere.

Ne znam da li je to meni subjektivno, ali nakon Ambera i bez te Nokia PRO kamere, slike su mi daleko cistije.
Ponavljam, mozda je to samo umisljeno, ali opet...


PS.
Posto telefon (Lumia 620) nije moj, vec moje supruge, zelim da pitam, koliko mi se isplati intalacija te PRO kamere?
Da li je ona komplikovana za koriscenje ili je slicna kao i do sada (automatizovano sve).
Ako je komplikovana, bolje da i ne radim instalaciju, jer nju to ne interesuje, zeli samo da klikne i da to radi :D

PPS.
Ah da... toliko sam se naprzio na ovaj telefon, da se ozbiljno razmisljam da jedan od ova moja dva "udam" i kupim neki od 720/820/920 (od 4.3" ne bih uzimao manje).
Ovih 10ak dana povremenog koriscenja su mi bas prijala i sada mi se cini da je WinPhone, nesto izmedju iOSa i Androida (imam oba nekoliko godina, tako da mislim da sam dobro procenio).

Kao da je uklonio sve mane i pokupio sve prednosti oba sistema (1M aplikacije mi nikad nisu nista znacili, jer onih 15ak koje koristim, postoje cak i za Symbian).

Plus TAJ EKRAN!!!
Ovo malo cudo (620) sije oba moja telefona za 3 klase sa kvalitetom slike. :zgran:
Stvarno su me kupili na keca :D
 
Klinac je napravio odlican video sa poredjenjem kamera 520 i 925 modela...

[YOUTUBE]MGWDh2frZeQ[/YOUTUBE]

Za 2 dana mi stize 520ica. :)
 
Imam ovaj telefon već nekoliko dana. Odlično se pokazao, naročito WP8 koji posle Androida deluje nerealno brz. :)
Ali sam naišao na jedan problem:
Dok me neko pokušava dobiti u toku razgovora ne piše mi broj/ime već "Nepoznat broj".. Poziva na čekanju je uključen i u podešavanjima telefona. Kada se javim onda mogu da vidim broj ali u slučaju da nisam u mogućnosti da se javim ostaje propušten poziv od: "Nepoznat broj".
Ima li neko sličan problem ili je u mogućnosti da proba ovo? Na SE Arc i Arc S nije bilo problema, probao sam i karticu u drugom telefonu i radi normalno.
 
Sad bacio pogled po netu, bas nigde se ne pominje taj problem.. Mozda neka brljotina sa kontaktima, jel ti tamo u People/filter my contatcs list mozda odstiklirano Hotmail/Google (mozda nemas google al ja imam i oba su mi stiklirana).
 
Poslednja izmena:
Bilo je štiklirano. Probao sam upravo i obrnuto i opet je isto. Obrisao sam Skype i Viber i ništa se ne menja... :/
 
Zovi provajdera, to je nesto do njih odnosno oni ce znati sta je najverovatnije, google kaze..
 
Zvao mts, kažu da nije do njih i da je problem u aparatu što sam i pretpostavio ali sam radi reda nazvao.. :)

Jel' se dešava još nekome ovo?
 
Koje su must have aplikacije za WP8 / 520, bilo free ili one druge?
 
Breez (za vreme), B92, Connectivity Tiles, IM+ (ja koristim za GTalk, ultra pouzdan, al moze i za druge soc. mreze), Soccer Livescores, PC Remote Pro (ima i free al placena verzija vredi svih para), Mini Recorder Free (za snimanje zvuka) i klasika, oficijalni Twitter, Whatsapp itd.. Skoro sam factory reset odradio pa mi nisu bas sve tu koje sam imao.
 
Hvala Borise. :)
 
Stigao telefon sa Amber updateom. Prezadovoljan sam, a narocito su me iznenadile performanse i kvalitet ekrana koji me je najvise brinuo, jer sam na osnovu utisaka drugih i klipova sa yt-a zakljucio da je ispod proseka. Ipak, mnogo je drugacije kada telefon drzis u ruci (telefon je i manji i laksi nego sto sam ocekivao). Od aplikacija ima apsolutno sve sto meni treba.

WP8 ima neke bubice (kao na primer *****no reseno gasenje aplikacija), ali nista preterano iritantno. Opet, nisam zahtevan korisnik, pa me ne cudi sto mnogima ovaj OS ne odgovara.

Jedino mi se ne svidja previse glossy ekran koji je magnet za otiske. Koliko god ruke bile ciste, posle 10 sekundi koriscenja ekran izgleda kao tepsija za burek.

Koji screen protector preporucujete? Bilo bi dobro da malo smanjuje refleksiju ako treba na ustrb kvaliteta prikaza. Da li je tacno da neki znaju da zbunjuju senzor pored Nokia logoa?
 
Poslednja izmena:
Nadji neki sa rupom gde je senzor, ja sam narucio dve razlicite vrste, nijedan nisam uspeo da stavim bez baloncica posle 12 pokusaja i odustao.. Ekran u pocetku tako deluje, vidis svako zrno prasine.. Ali nakon nekog vremena dobije zastitni sloj od masti :D i onda se vise ne lepi sve na njega onako kao na pocetku
 
WP8 ima neke bubice (kao na primer *****no reseno gasenje aplikacija), ali nista preterano iritantno. Opet, nisam zahtevan korisnik, pa me ne cudi sto mnogima ovaj OS ne odgovara.

E i to ce resiti, GDR3 bi trebao da donese "X" na aplikacijama za zatvaranje. U pravu si nije ni malo ugodno, pogotovo za multy tasking.
 
a kako utiče nalepnica na high sensitivity? imam 920, ali ovde se priča o zaštiti, pa da pitam :D
 
nesto mi se cudno desava sa baterijom. od juce sam primetio da mi se veoma brzo trosi, cak i kad ne koristim telefon. nemam ni mnogo aplikacija nesto,ukljicena mi je batery saver opcija,net mi je uvek iskljucen kad ga ne koristim. recimo juce oko 3 popodne mi je baterija stajala na 70 % i nisam telefon koristio bukvalno do 7-8 h uvece i tada mi je izaslo upozorenje da je ostalo svega 20%. telefon je kupljen pre mesec dana. do juce mi je trajala dva dana otprilike.

hajde pomoc!
 
nesto mi se cudno desava sa baterijom. od juce sam primetio da mi se veoma brzo trosi, cak i kad ne koristim telefon. nemam ni mnogo aplikacija nesto,ukljicena mi je batery saver opcija,net mi je uvek iskljucen kad ga ne koristim. recimo juce oko 3 popodne mi je baterija stajala na 70 % i nisam telefon koristio bukvalno do 7-8 h uvece i tada mi je izaslo upozorenje da je ostalo svega 20%. telefon je kupljen pre mesec dana. do juce mi je trajala dva dana otprilike.

hajde pomoc!

Dobrodosao u moj (a i WP8) svet :)
 
Meni se ti desilo drugog dana koriscenja i problem je nestao nakon vadjenja baterije. Mozda da neka aplikacija zabode i sisa bateriju.

@Borgof
Da, upravo videh u nekom preview videu.
 
Mislis, problem je odlozen nakon vadjenja baterije :) Da, ili to, ili soft reset preko dugmica.. Bar nisam vise jedini ovde :)
 
Poslednja izmena:
I meni se desilo slicno
skinut telefon sa punjaca oko 05h, posle 8h sati spavanja 30% baterije potroseno.
Dan pre toga je zakljucao ekran dok sam par slika uploadovao na skyd.
Posle je javio sve ok upload ali je baterija pocela brzo da se prazni.
Zokruzen momenat na slici a evo sad ce treci dan kako je ok baterija.
 

Prilozi

  • wp_ss_20130929_0002.jpg
    wp_ss_20130929_0002.jpg
    91.5 KB · Pregleda: 167
Meni ovaj Amber samo s*anja doneo, svaki drugi dan za alarm se ne upali ekran, malopre posle prekidanja poziva ostade beli ekran, morao soft reset..
 
Meni ovaj Amber samo s*anja doneo, svaki drugi dan za alarm se ne upali ekran, malopre posle prekidanja poziva ostade beli ekran, morao soft reset..

To ti se wildfire sveti što si ga ostavio ;)
Misliš restart? Nadam se da nisi morao da radiš reset.
 
Poslednja izmena:
Soft reset, kao vadjenje baterije, obican restart nije reagovao..
 
Neam..
 
Meni ovaj Amber samo s*anja doneo, svaki drugi dan za alarm se ne upali ekran, malopre posle prekidanja poziva ostade beli ekran, morao soft reset..
I meni je to počelo da se dešava, završim razgovor i on zaglupi, neće ništa da radi. Neki put ga zaključam i otključam par puta i on proradi, a neki put mora da vadim bateriju jer ne reaguje!?
Nadam se da će ispraviti te probleme?
 
Nazad
Vrh Dno